سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

ترامپ از احتمال تعلیق دیدارش با رهبر کره شمالی سخن گفت

880x495_cmsv2_7cd7f008-f966-5532-b764-ab8109ad8ff3-3160626

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید دیدار وی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ممکن است به جای روز ۱۲ ژوئن در تاریخ دیگری برگزار شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه در جریان دیدار با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در کاخ سفید تاکید کرد ملاقات یا عدم ملاقات رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور در روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) «به زودی» مشخص خواهد شد.

دونالد ترامپ اظهار داشت: «کره شمالی بخت این را که کشور بزرگی شود خواهد داشت و به نظرم باید از این فرصت استفاده کند.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین عزم رهبر کره شمالی برای خلع سلاح هسته ای این کشور را «بسیار جدی» توصیف کرد.

هر چند در روزهای گذشته رسانه های آمریکایی از افزایش تردید رئیس جمهوری این کشور نسبت به نیت واقعی رهبر کره شمالی از برنامه دیدار دو طرف خبر داده بودند اما اظهارات روز سه شنبه دونالد ترامپ اولین موضع گیری علنی او مبنی بر احتمال تعلیق دیدارش با کیم جونگ اون است.

606x388_cmsv2_14c7c5a3-2c98-5418-bd66-3dd4cc385cdb-3160626
لغو احتمالی دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی ضربه بزرگی به هواداران رئیس جمهوری آمریکا محسوب می شود که امیدوار هستند دونالد ترامپ بتواند با دستیابی به توافقی بر سر خلع سلاح هسته ای کره شمالی مهمترین دستاورد دیپلماتیک خود را به دست آورد.

کره شمالی هفته گذشته ضمن محکوم کردن رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی از احتمال تعلیق دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ سخن گفته بود.

اظهارات محتاطانه رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان شد که رئیس جمهوری کره جنوبی با لحنی به مراتب به امیدوارتر در مورد برگزاری دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون سخن گفت. مون جائه این ابراز اطمینان کرد که نشست رهبران ایالات متحده و کره شمالی در موعد مقرر برگزار خواهد شد و دونالد ترامپ بازیگر اصلی یک «نقطه عطف تاریخی» در شبه جزیره کره خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا