سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دسته‌بندی نشده

حضور نیروهای ویژۀ فرانسه در عملیات بازپس‌گیری بندر حدیده

نیروهای ویژه فرانسه در کنار نیروهای امارات متحده عربی در یمن حضور دارند؛ این خبر روز شنبه توسط نشریۀ فرانسوی فیگارو با استناد به سخنان دو منبع نظامی اعلام شد.

فیگارو اطلاعات بیشتری دربارۀ فعالیتهای این نیروها در یمن منتشر نکرده و وزارت دفاع فرانسه نیز تا کنون در این باره هیچ توضیحی نداده است. پیش از این یک منبع پارلمانی فرانسه نیز در گفتگو با خبرگزاری رویترز از حضور نیروهای ویژه فرانسه در خاک یمن خبر داده بود.

880x495_cmsv2_2f001640-cab9-5ff6-9e92-1376be0a7f79-3183426

نیروهای وابسته به ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی روز شنبه در چهارچوب بزرگترین عملیات این ائتلاف علیه حوثی‌های یمن، سرانجام توانستند وارد فرودگاه شهر حدیده، مهمترین شهر بندری این کشور شوند.

یک روز پیش از این وزارت دفاع فرانسه اعلام کرده بود که پاریس در حال بررسی امکان اجرای عملیات مین‌روبی در یمن با هدف فراهم‌آوری امکان دسترسی نیروهای ائتلاف اعراب به بندر حدیده است. این وزارتخانه تاکید کرده بود که فرانسه تا این لحظه هیچ عملیات نظامی را در منطقه حدیده انجام نداده و این کشور بخشی از ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن نبوده است.

فرانسه در کنار ایالات متحده آمریکا و بریتانیا از حامیان ائتلاف اعراب در جنگ یمن محسوب می‌شود و تا کنون در جریان این جنگ سه ساله، سلاح‌ها و تجهیزات نظامی مورد نیاز عربستان سعودی و امارات متحده عربی را تامین کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا