سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر ترکیپیشخوان ترکیه

فواد سزگین؛ از برجسته ترین مورخان جهان درگذشت

مجید چتینکایا، رئیس هیات امنای بنیاد پژوهش های تاریخ علوم اسلامی در مصاحبه با خبرنگار آناتولی گفت: پروفسور فواد سزگین، از برجسته ترین مورخان جهان و پژوهشگر 94 ساله حوزه تاریخ علوم اسلامی به علت مریضى در بیمارستان درگذشت.

thumbs_b_c_21e43a455a1622cba1ea788050d1c0a1

پروفسور فواد سزگین در  24 اکتبر 1924 در استان بیتلیس جنوب شرق ترکیه به دنیا آمد. وی در سال 1951 در دانشکده ادبیات دانشگاه استانبول تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به پایان رسانده و دوره دکترای خود را نیز در سال 1954 در رشته زبان و ادبیات عربی در همین دانشگاه تکمیل کرده و به رتبه دانشیار دست یافت.

وی در سال 1960 به دلیل ثبت نامش در فهرست «147 دانشگاه منع شده از دانشگاه های ترکیه» که از سوی دولت منتخب نظامیان کودتاگر تهیه شده بود، ترکیه را به مقصد آلمان ترک کرده و فعالیت های علمی خود را در دانشگاه فرانکفورت ادامه داد. در سال 1965 دومین پایان نامه دکترای خود را به این دانشگاه تقدیم کرده و یک سال بعد به رتبه پروفسور ارتقا یافت.

پروفسور سزگین بر 27 زبان خارجی از جمله سریانی، عبری، لاتین، عربی و آلمانى مسلط بود. وی علاوه بر عضویت در بسیارى از آکادمی هاى بین المللی، شمار زیادی جایزه و نشان افتخار نیز داشت.
.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا