سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین المللپیشخوان ترکیه

تاکید عراق بر همکاری با ترکیه در مبارزه با پ.ک.ک

احمد محجوب، سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفت‌وگو با خبرنگاران داخلی و خارجی در بغداد، پایتخت این کشور اظهار داشت: آماده همکاری همه جانبه با ترکیه در موضوع مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک بوده و بر این باور هستیم که پ.ک.ک گروه تروریستی است.

thumbs_b_c_23c1d18b39ae74cf5363288ec76d56a9

وی در رابطه با حضور پ.ک.ک در سنجار گفت: سابقه حضور پ.ک.ک در این منطقه به اواسط دهه هشتاد میلادی می رسد، از بین بردن گروه‌های آن در مناطق کوهستانی غیر ممکن است. گروه طالبان را می توان مثال زد. گروه‌هایی که در کوهستان اقامت دارند به درگیری و مخفی شدن عادت دارند. نمی توان گفت حضور پ.ک.ک در مرز عراق و ترکیه کاملا پایان یافته است، این موضوع قطعی نبوده و غیرممکن است.

محجوب همچنین خاطر نشان کرد: نیروهای عراقی و ترک در همبستگی کامل هستند، اما ما توان لازم برای شکست پ.ک.ک را نداریم. در خصوص محاصره و پایان دادن به حضور این گروه‌ها به ترکیه قول همکاری و همبستگی می دهیم.

وی در پاسخ به نحوه اداره سنجار تصریح کرد: سنجار متعلق به عراق بوده و از سوی دولت اداره می شود. در این خصوص هیچ حرف دیگری در میان نیست.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در رابطه با موضوع آب نیز گفت: بنا به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه جریان انتقال آب به عراق ماه ژوئن نیز ادامه دارد. سطح آب رود دجله تاکنون کاهش نداشته و عراق بیشترین آسیب را در زمینه آب از سوی ایران متحمل شده است.

محجوب تاکید کرد: جنوب عراق به دلیل سیاست های آب ایران در وضعیت دشواری به سر می برد. ایران جریان آب 42 رودخانه را بدون اطلاع ما قطع کرده و در این رابطه وارد مذاکره نشد. این رویکرد ایران قابل قبول نبوده و به عراق آسیب می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا