سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دانستنی و اطلاعات عمومی

دلیل نعوظ صبحگاهی در مردان چیست؟

تمام مردانی که دستگاه تناسلی سالمی دارند با نعوظ صبحگاهی رو به رو می شوند. نعوظ به معنای جمع شدن خون در آلت تناسلی مردانه و بزرگ شدن آن است، خیلی ها فکر می کنند نعوظی که در هنگام صبح بوجود می‌آید نوعی اختلال است و خیلی ها هم می‌خواهند از بروز آن پیشگیری کنند اما این یک پدیده عادی است و هم در مردان و هم زنان اتفاق میوفتد، در ادامه بیشتر موضوع را بررسی میکنیم.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

اگر به دانستن معنای لغوی کلمه نعوظ به فرهنگ معین مراجعه می کنید با جمه زیر روبه‌رو خواهیم شد: “برخاستن آلت تناسلی مرد به سبب غلبه شهوت. “ در اصل نعوظ یا در اصطلاح عامیانه به بزرگ شدن و برآمدن آلت مردانه یا کلیتوریس گفته می شود که دراین حالت آلت تناسلی بزرگ و سفت می شود.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

علت بزرگ شدن و سفت شدن آلت تناسلی جاری شدن خون در بافت‌های نعوظی است که باعث انجام بهتر رابطه جنسی و دخول میگردد. از نظر علمی نعوظ مختص مردان نبوده ودر زنان نیز رخ می دهد. در واقع زنان پدیده مشابهی به اسم نعوظ کلیتوریس «چوچوله» و یا تجمع خون در واژن را هم در حین خواب تجربه میکنند. غیر از انسان‌ها تعداد زیادی از پستانداران نیز تجربه نعوظ دارند.

 

دلایل نعوظ صبحگاهی آلت مرد

درسال‌های اخیر مصرف الکل در مردان یا مواجه شدن با مشکلاتی مانند استرس، فشار روانی و یا نارضایتی از شریک جنسی باعث به وجود آمدن اختلالاتی در نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی مردان شده است. البته افزایش سن و دیگر مریضی‌هایی که در گردش خون تأثیر گذارند نیز عاملی برای این اختلالات است.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

اختلالت نعوظ به حالتی گفته می شود که در آن آلت مرد قادر نیست به وضعیت نعوظ برسد یا در آن حالت باقی بماند بنابر این فرد نمیتواند عملکرد رضایت‌بخشی در آمیزش جنسی داشته باشد. محققین برای درمان ناتوانی جنسی و نعوظ آلت تناسلی مردان به تولید داروهایی مانند سیلدنافیل، ویاگرا و … پرداخته‌اند.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

مردانی که از دستگاه تناسلی سالمی برخوردار باشند همواره با نعوظ صبحگاهی مواجه میشوند. اما علت این پدیده فیزیکی چیست و آیا این عملکرد طبیعی است؟ نعوظ صبحگاهی یک اتفاق خیلی طبیعی در تمام مردان است که در تمام مراحل زندگی و از دوران بلوغ جنسی آن‌ها اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید که این اتفاق برای خانم‌ها ودر رحم هم ممکن است شکل بگیرید اما کسی نمی‌فهمد.

 

چرخه‌ خواب رویا دیدن مردان

انچه که در طول شب اتفاق می‌افتد یکسری تغییرات عصبی و هورمونی است که در چرخه خواب برای بدن ایجاد می شود. این تغییرات باعث نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی مردان میشود که مستقل و جدای از خواب‌ها و رویاهای شبانه است. محققان دریافتند که مردان هر شب حدود پنج بار نعوظ دارند که به چرخه خواب رویابینی‌شان مربوط است. بنابر این نعوظ یا راست شدن آلت مرد مختص صبح نبوده ودر نیمه شب و خواب نیز رخ میدهد.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

خواب انسان در مراحل مختلفی اتفاق می‌افتد و کامل می شود خواب سطحی به مرور به خواب عمیق تبدیل میشود که در واقع از خواب سبک تا مرحله حرکت سریع و سطحی چشم مشهور به REM یا خواب و رویای عمیق پیش می رود. در طول خواب مغز ما به صورت آهسته مواد شیمیایی به نام انتقال دهنده‌های عصبی در بدن ترشح می کند. توسط این روش مغز عملکرد بدن رابه طور اتوماتیک بازرسی میکند.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

همچنین مانع ازآن می شود که در هنگام خواب دیدن به رفتارهای ناخودآگاه خود دست به عمل بزنیم. یکی از این انتقال دهنده‌های عصبی نوراپینفرین «norepinephrine» است که نقش مهمی در محدود کردن جریان خون دارد. در طول خواب یا REM که نوراپینفرین کمتر فعال میشود باعث می شود رگهای خونی باز شود و گردش خون جریان بیشتری می یابد که از جمله در آلت تناسلی گردش خون بیشتر میشود.

 

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت

ادعا شده که نعوظ صبحگاهی در ارتباط با آزاد شدن اکسید نیتروژن است. اکسید نیتروژن توسط سلول‌هایی در رگ‌های خونی ترشح میشود که به روان شدن خون ودر نتیجه اسانی عضلات کمک میکند. همین روان شدن خوب باعث ضخیم تر شدن رگ‌ها و درنتیجه افزایش جریان خون به آلت می شود که نهایتاً منجر به نعوظ خواهد شد.

 

فواید نعوظ صبحگاهی برای آلت مرد

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

نعوظ باعث میشود که پوست بزرگ شونده آلت، کشیده شود که در نتیجه رسیدن اکسیژن به آنرا تسهیل میکند. رسیدن اکسیژن به پوست، منجر به شادابی و پیشگیری از فساد آن میشود. این در حالی است که نرسیدن اکسیژن کافی به پوست یکی از دلایل نارسایی نغوظ در مردان است.

 

نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی نشانه چیست

طبق معمولً بین ساعت 7 تا 9 میزان دو هورمون تستوسترون و کورتیزول افزایش مییابد. فعالیت هم زمان این دو هورمون نشانه‌ای واضح دارد که همان نعوظ است. این موضوع هیچ ارتباطی به تمایلات جنسی ندارد مگر این که فردی بخواهد ازآن دراین جهت استفاده کند.

 

در هرحال آگاهی از عملکرد دستگاه تناسلی علاوه بر کمک به انجام یک رابطه جنسی موفقیت آمیز و رسیدن به ارگاسم میتواند از سالم بودن این اعضا و تمامی موارد مرتبط با آن خبر دهد.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی مردان همان طور که در بالا هم گفته شد فواید بی شماری دارد که یکی از انها رسیدن خون بیشتر به آلت تناسلی است برای این که دچار شکستگی آلت در هنگام نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی نشوید بهتر است شبها لباس زیر نپوشید.

 

و اما: نعوظ به چه معناست؟ اختلالات نعوظی چگونه اند؟

نعوظ یک حالت مردانه است که تعداد زیادی از مردان در طول زندگی شان بارها نعوظ را تجربه می کنند. وقتی که مرد تحریک شود آلت جنسی از خون پر شده و شروع به بزرگ شدن می کند تا جاییکه به حالت نعوظ برسد. در حالت نعوظ مرد می تواند با همسرش رابطه جنسی داشته باشد. ایجاد نعوظ در مردان دلایل مختلفی میتواند داشته باشد اما طبق معمول بدلیل تحریک جنسی میباشد.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

حتی در خواب نیز میتواند نعوظ روی دهد که برخی اوقات باعث رویای خیس میشود. برخی اوقات ممکن است نعوظ روی دهد درحالیکه این موضوع را اصلا انتظار ندارید و یا نمی خواهید! اگر این اتفاق برایتان افتاد سعی کنید به یک موضوع دیگر فکر کنید. طبق معمول به تمرکز بر روی یک موضوع دیگر این حالت از بین میرود. نعوظ یعنی سفت شدن و بزرگ شدن آلت تناسلی مردانه. نعوظ وقتی روی میدهد که آلت تناسلی مردان از خون پر میشود.

 

علل اختلال نعوظ در مردان

اختلالات جنسی در مردان دارای طیف وسیعی هستند که اختلال نعوظ یکی از مهم‌ترین انها است. اختلال در نعوظ دارای علل زیادی است و هر علت درمان مخصوص به خود دارد. یکسری از علت ها هستند که دارای اثرات مضر خیلی شدید بر عملکرد جنسی مردان می باشند و با اجتناب و یا برطرف کردن آن ها میتوان از ایجاد اختلال نعوظ جلوگیری و یا آنرا برطرف کرد.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

در علم دکتری پیشگیری بهتر از درمان است و با یک زندگی سالم و انجام تمهیداتی میتوان از تعداد زیادی از مریضی ها از جمله اختلال نعوظ پیشگیری کرد. ده نکته ای که در پائین توضیح داده می شوند دارای چنان اثرات مضر بر روی نعوظ در مردان هستند که به انها قاتل نعوظ در مردان گفته می شود:

 

1. اختلال نعوظ به علت مصرف الکل

الکل با تضعیف سیستم عصبی مرکزی بدست آوردن نعوظ در مردها را مشکل می کند. مردانیکه در حالت عادی دارای مشکل نعوظ نیستند، ممکن است با مصرف الکل در بدست آوردن و نگه‌داشتن نعوظ مشکل پیدا کنند.

 

2. افسردگی از علل اختلال نعوظ

از علل اختلال نعوظ در مردان می‌توان به افسردگی اشاره کرد. برای یک نعوظ خوب در مردان باید سیستم عصبی طبیعی باشد. نعوظ در مردان دارای دو نوع رفلکسی و روانی یا سایکوژنیک است. نعوظ رفلکسی با تماس ایجاد می شود ولی نعوظ روانی از طریق ذهن و فانتزی است. در افرادیکه دچار افسردگی هستند، افسردگی، میل و برانگیختگی جنسی را مهار می کند. علاوه بر آن افسردگی سبب تاخیر در به ارگاسم رسیدن می شود.

 

3. مصرف بعضی از داروها منجر به اختلال نعوظ می شود

طبق معمول در اکثر منازل یک کابینت از داروهای مختلف گیاهی و شیمیائی وجود دارند. این داروها یا توسط خود فرد بدون تجویز دکتر مصرف می شوند و یا این که توسط دکتر برای درمان مریضی خاصی تجویز شده اند. تعدادی از داروها از داروهای سرماخوردگی گرفته تا داروهای ضد فشارخون و روانپزشکی ممکن است عملکرد جنسی مرد را مختل کنند.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

ودر واقع فرد به اختلال نعوظ دچار شود. در هم چون مواردی میتوان با مشورت با دکتر معالج راه درمان مناسب را پیدا کرد. اینروزها مصرف مکملها بین مردم خیلی رواج پیدا کرده در صورتیکه استفاده بی مورد از آن ها سلامتی رابه خطر می اندازد. موادی مثل آمفتامین، کوکائین و ماری جوانا اثرات بشدت سوء بر عملکرد جنسی مردان دارند.

 

4. خشم سبب اختلال نعوظ می شود

خشم سبب برافروختگی چهره به علت ورود خون زیاد می شود. خشم جریان خون دستگاه تناسلی را کاهش می دهد. اگر این خشم بر علیه شریک جنسی باشد، دیگر برقرار کردن رابطه جنسی غیر ممکن خواهد بود.

 

5. اختلال نعوظ به علت داشتن اضطراب

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

هر مردی اضطراب داشته باشد که نکند در رابطه زناشوئی ناموفق خواهد شد، حتماً ناموفق می شود. اضطراب از هر نوع می تواند بر عملکرد جنسی اثر سوء داشته باشد و منجر به اختلال نعوظ شود. مردانی که به علت اضطراب از برقرار کردن رابطه زنا شوئی طفره میروند، رابطه عاطفی آن ها با همسرشان کم کم مختل شده و مرد را وارد یک حلقه معیوب می کند که در آن با بدترشدن رابطه عاطفی عملکرد جنسی نیز بدتر می شود.

 

6. استرس از علل اختلال نعوظ می‌باشد

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

استرس از عوامل موثر بر اختلال نعوظ می‌باشد. در واقع استرس با آزاد کردن موادی بنام کاتکول آمینها سبب از بین رفتن نعوظ مرد می شود. استرس امروزه جزو زندگی انسانها شده است و تعداد زیادی از انها توسط خود ما و اطرافیان ما ایجاد می شوند بدون این که نیازی به ایجاد و تحمل آن باشد. یک عده استرسها در زندگی روزمره غیرقابل اجتناب هستند ولی روش برخورد افراد و واکنش افراد در مقابل انها نیز متفاوت است.

 

7. چاقی و اختلال نعوظ

چاقی و اضافه وزن از جهات مختلف اثر سوء بر عملکرد جنسی مردان دارد و منجر به اختلال نعوظ می شود. چاقی باعث کاهش اعتماد به نفس، دیابت، کاهش هورمون های مردانه، کم تحرکی، افزایش فشار خون، تنگی عروق خونی و کاهش جریان خون ناحیه تناسلی می شود.

 

8. کاهش میل جنسی سبب اختلال نعوظ می شود

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

کاهش میل جنسی را نباید با ناتوانی جنسی اشتباه کرد، مردانیکه دچار کاهش میل جنسی هستند در عملکرد جنسی مشکل ندارند بلکه تمایلی به برقرار کردن رابطه جنسی ندارند. علل کاهش میل جنسی در مردان و زنان زیاد هستند.

 

9. اختلال نعوظ به علت خود بد انگاری

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

برخی از مردان و زنان وقتی در آینه خودرا نگاه می کنند فکر می کنند که ظاهر زشت، اندام نامناسب و مورد تمسخر دیگران دارند. عده ای نیز انتظارات بی مورد از خود دارند، در صورتیکه دارای مشکل نیستند. بخاطر داشته باشیم که انسانها بیشتر از انچه که به ظاهر اهمیت بدهند به باطن اهمیت میدهند. مردان و زنان بزرگ با گذشت زمان چنان در دل همسر خود جای میگیرند که هیچ کس نمی تواند جای آن ها را بگیرد.

 

10. اختلال نعوظ به علت نداشتن جسم و روان سالم

داشتن جسم و روان سالم لازمه یک عملکرد طبیعی جنسی در مردان است، وزن طبیعی، فشارخون طبیعی، قلب و عروق سالم، سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب و غیره همگی دارای تاثیرات بسزا در روابط زناشوئی هستند. با توجه به مطالب بالا مشخص می شود که تعداد زیادی از اختلالات جنسی در مردان ریشه در موارد فوق دارند و لزومی ندارد با کوچک‌ترین مشکل به دکتر مراجعه و متحمل هزینه های زیاد شد.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

همانگونه که دلایل مختلفی میتواند باعث نعوظ شود دلایل مختلفی نیز میتواند باعث عدم نعوظ شود. این مشکل وقتی جدی میشود که در هنگام آمیزش با همسر روی دهد. عدم تمرکز و حواس پرتی, خستگی , خجالت کشیدن ,عصبی بودن و … همگی میتواند باعث این موضوع به طور موقت بشود.

 

مصرف مواد مخدر و الکل نیز باعث این مشکل میشود.

اگر مشکل نعوظ شما دائمی است و نه موقتی مشکل میتواند بخاطر رژیم غذایی یا مصرف یک داروی خاص و یا حتی برخی شرایط فیزیکی باشد که بهتر است با دکتر خودتون دراین رابطه مشورت کنید.

 

ودر آخر هم: انزال معکوس در آقایان هنگام ارگاسم و راه درمان

مشکل جنسی بسیار آزاردهنده برای آقایان انزال معکوس است که در آن مایع منی از مجرای خود بیرون نمی‌آید و برعکس به سمت مثانه می رود. یک مرد بالغ سالم در طول ارگاسم، نیمی از یک قاشق چایخوری اسپرم را تخلیه می کند. در مردان مبتلا به انزال معکوس، میزان اسپرم به طور چشمگیری کاهش می یابد یا ارگاسم، بدون مایع منی صورت میگیرد.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

در اختلال انزال معکوس، مایع منی و اسپرم بجای حرکت از مجرای ادراری و خروج از آلت تناسلی، به طور معکوس به عقب برگشته و بطرف مثانه حرکت می کند. در انزال معکوس عضله ای که بر مثانه تاثیر دارد غالبا عمل نمی‌کند. این مشکل باعث می شود که تمام یا بخشی از اسپرم به عقب برگشت کند. انزال، خروج مایع منی از مثانه «عبور از داخل آلت تناسلی مرد» هنگام ارگاسم در مردان است.

 

درمان انزال معکوس

اکثر مردان مبتلا به انزال معکوس احتیاج به درمان خاصی ندارند و امکان دارد با مراقبت های نیاز برطرف شود. در صورتی که ابراز این وضعیت بدلیل اثرات جانبی دارو باشد، امکان دارد دکتر داروی مناسب را تجویز کند.در بعضی دیگر از مردان، رسیده گی به همه ی موارد نیاز است تا مشخص شود این مشکل نشانه ای از یک وضعیت جدی نیست. در بعضی از مردان، انزال معکوس احتیاج به درمان دارد چون که با موضوع باروری مواجه می شود.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

دراین مورد،درمان بسته به علت متفاوت است. چنانچه انزال معکوس به علت آسیب عصبی یا عضلانی مرتبط با مثانه باشد، دکتر شما دارویی مانند پزوودئیدرین یا ایمی پرامین «Tofranil» را تجویز می کند که موجب بهبودی ماهیچه ورودی مثانه می شود. دربخش باروری، متخصص بارداری امکان دارد اسپرم را از ادرار گرد آوری کند و اسپرم شستشو داده شده را در روش لقاح بکار گیرد. در موارد انزال معکوس، سه مورد از روشهای باروری بیشتر استفاده می شود:

 

= تلقیح داخل رحمی

 

= باروری به صورت تخمک گذاری و اسپرم باهم در آزمایشگاه برای تولید لقاح

 

= تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسمیک

 

علل انزال معکوس

بعضی از علل موثر بر انزال معکوس می تواند آسیب جراحی به عضلات مثانه، آسیب های عصبی ناشی از مریضی های دکتری به ویژه در مردان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس و یا با بازرسی طولانی مدت دیابت باشد.

 

تشخیص انزال معکوس

در اکثر موارد تشخیص انزال معکوس توسط متخصص ارولوژی، متخصص اختلالات تولید مثل و اختلالات دستگاه ادراری صورت میگیرد. دکتر سوالاتی در مورد سابقه دکتری، جراحی قبلی، تاریخچه جنسی و داروهای مصرفی خواهد پرسید. رسیده گی به این سوالات پس از معاینه فیزیکی کامل صورت میگیرد.در صورتی که در نمونه ادرار، میزان زیادی اسپرم مشاهده شود، انزال معکوس تشخیص داده می شود.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

طریق ساده تشخیص انزال معکوس، رسیده گی به ادرار برای وجود اسپرم پس از عمل انزال است که چنانچه در داخل ادرار، اسپرم یافت شود، تشخیص تأیید می ‏گردد. انجام مقاربت با مثانه پر ودر حالت ایستاده و همچنین مصرف بعضی از داروها به بسته ماندن دریچه عضلانی مثانه به پیشابراه کمک می ‏کنند. انجام عمل جراحی نیز امکانپذیر است، اما چندان موفقیت‎آمیز نیست.

دلیل نعوظ صبحگاهی آلت تناسلی در مردان چیست؟

درمان موثر جمع ‏آوری اسپرم‎ها «از ادرار» و بکار بردن از انها برای تلقیح مصنوعی است. برای اینکار، شخص اول ادرار می کند، سپس برای قلیایی شدن ادرار، سدیم بی‏کربنات می خورد و بلافاصله پس از انزال، ادرار می‏کند.

 

مراحل آماده ‏سازی، بر اسپرم‏ های داخل ادرار انجام می شود و آنگاه برای لقاح مورد استفاده قرار می‏ گیرند. غالباً میزان بارداری حاصل از این اسپرم ‏ها کم است، چون اکثر دارای کیفیت پایینی هستند و این افراد بعضی اوقات به انجام IVF احتیاج خواهند یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا