سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

وزیر برق عراق به دنبال خاموشی های گسترده تعلیق شد

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق روز یکشنبه وزیر برق این کشور را به دنبال اعتراض ها به قطع برق و فساد مالی از کار تعلیق کرد.

در بیانیه دولت عراق آمده است که به دستور حیدر عبادی در مورد نقش قاسم الفهداوی، وزیر برق این کشور در کاهش کیفیت خدمات رسانی تحقیق خواهد شد.

قاسم الفهداوی تاکنون به خبر تعلیق خود از سمت وزارت برق واکنش نشان نداده است.

880x495_cmsv2_083ce2a3-a25c-5ec6-a3fe-f83db05a1e72-3241900

در هفته های گذشته گروهی از مردم عراق علیه خاموشی های گسترده، بیکاری و کیفیت نامناسب خدمات عمومی در عراق تظاهرات کرده بودند.

علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان اخیرا از دولت عراق خواسته بود برای مقابله با اعتراضها در این کشور با فساد مالی مبارزه کند.

برکناری وزیر برق و اعتراضات اخیر در حالی روی می دهد که سیاستمداران عراق باید برای تشکیل دولت جدید این کشور به توافق دست یابند. ائتلاف تحت رهبری مقتدی صدر، روحانی شیعه در انتخابات ماه مه عراق به اکثریت نسبی دست یافت.

بنا به قانون اساسی عراق نخست وزیر این کشور نمی تواند وزراء را برکنار کند و تنها اجازه تعلیق آنها را دارد. تنها پارلمان عراق اختیار لازم برای برکناری وزراء را دارد.

دو تن از وزرای برق پیشین عراق تاکنون متهم به فساد مالی شده اند. ایران که تاکنون بخش مهمی از برق جنوب عراق را تامین می کرد به دلیل عدم تسویه حساب دولت این کشور تصمیم به توقف صدور الکتریسیته به این کشور گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا