سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار سینماسینمای ایران

گزارش فروش سینمای ایران: از صدرنشینی تکراری هزارپا تا نمایش محدود شعله ور

544

سینمای ایران برای چندمین بار در گیشه دچار فرمول‌زدگی شد. یک فیلم پرمخاطب اکران شد، بیشترین سالن را در اختیار داشت، از هفته‌ی اول اکران صدرنشین بود و حالا در چندمین هفته همچنان صدرنیشن است. در این هفته فیلم سینمایی «هزارپا» ساخته ابوالحسن داودی پس از هشت هفته و نمایش در ۱۸۸ سالن، دو میلیارد و چهارصد و نود و دو میلیون تومان دیگر فروخت و با درآمد سی و یک میلیاردی به اولین فیلم سی میلیاردی تاریخ سینمای ایران تبدیل شد و به جمع بیست فیلم پربیننده پس از انقلاب پیوست. فیلم جدید ابوالحسن داودی یک موفقیت تجاری مطلق است. هزارپا البته نسبت به هفته قبل سیصد و پنجاه و سه میلیون تومان فروخت.

????????????????????????????????????

رده دوم این هفته در اختیار درام دفاع مقدسی «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی است. این فیلم در سومین هفته اکرانش پس از نمایش در صد و سی سالن، هشتصد و ده میلیون تومان کسب کرد و به درآمد کلی دو میلیارد و سیصد و سی و نه میلیون تومان رسید. این فیلم در میان فیلم‌های بالای جدولی با نه میلیون تومان بیشترین افزایش فروش را داشت. با توجه به این که برنامه اکران سینماها در مهر ماه به نسبت شلوغ است، این دارم جنگی رقبای سرسختی خواهد داشت. رده سوم این هفته در اختیار فیلم «دم سرخ‌ها» به کارگردانی آرش معیریان بود. این فیلم کمدی در چهارمین هفته در صد و پنج سالن به نمایش درآمد. همچنین درآمد هفتگی سیصد و هشتاد و چهار میلیون تومان و درآمد کلی آن به یک میلیارد و هفتصد و شانزده میلیون تومان رسید.

474587-5

رتبه چهارم این هفته فروش سینمای ایران در اختیار فیلم «کاتیوشا» است، این فیلم به کارگردانی علی عطشانی طی پنجمین هفته اکران در ۶۶ سالن روی پرده رفت و دویست و یازده میلیون تومان کسب کرد. درآمد کلی این فیلم به یک میلیارد و ششصد و ده میلیون تومان رسید. در رده پنج فیلم «شعله ور» ساخته حمید نعمت الله حضور دارد. فیلمی که پس از دومین هفته اکران همچنان در سالن‌های محدودی اکران می‌شود. این فیلم با نمایش در ۴۸ سالن، صد و نود و چهار میلیون تومان فروخت و به درآمد کلی سیصد و هفتاد و دو میلیون تومان رسید.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیف نام فیلم هفته درآمد هفتگی
۱ هزارپا ۸ ۲,۴۹۲,۲۰۶,۰۰۰
۲ تنگه ابوقریب ۳ ۸۱۰,۲۸۶,۰۰۰
۳ دم سرخ ها ۴ ۳۸۴,۷۰۶,۰۰۰
۴ کاتیوشا ۵ ۲۱۱,۸۴۸,۰۰۰
۵ شعله ور ۲ ۱۹۴,۸۸۱,۰۰۰
۶ خاله قورباغه ۹ ۷۲,۷۳۲,۰۰۰
۷ دارکوب ۹ ۶۶,۶۰۳,۰۰۰
۸ دشمن زن ۱۱ ۶۲,۷۸۲,۰۰۰
۹ همه چی عادیه ۲ ۴۷,۳۸۱,۰۰۰
۱۰ تگزاس ۱۹ ۴۲,۶۶۶,۰۰۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا