سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان افغانستان

فعالیت شبکه‌های مخابراتی درهلمند بدلیل هشدار طالبان متوقف شده‌است

شماری از اعضای شورای ولایتی در هلمند، می‌گویند که در حال حاضر بخش زیادی از ولسوالی‌های هلمند بدست مخالفان مسلح دولت استند.

Realtime

مقام‌های محلی در ولایت هلمند می‌گویند که فعالیت شبکه‌های مخابراتی در سراسر این ولایت، از چهار روز به‌اینسو متوقف شده است.

یاسین خان، والی هلمند می‌گوید پس از آن‌که طالبان به مسؤولان شبکه‌های مخابراتی هشدار دادند، فعالیت تمامی این شبکه‌ها متوقف شد، اما تنها در داخل شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند شبکه‌های مخابراتی دولتی فعال استند.

والی هلمند در این باره به طلوع نیوز گفت: «آن‌ها به شبکه‎های مخابراتی هشدار داده اند که اگر فعالیت های شان در داخل شهر را متوقف نکنند، آنان شبکه‌های مخابراتی شان را در ولسوالی‌ها آماج قرار خواهند داد. ما در این باره این موضوع با آن‌ها صحبت کردیم که با بزرگان خود مشوره کنند و توافقی را که با دولت دارند، عملی سازند.»

توقف فعالیت شبکه‌های مخابراتی در هلمند، باشنده‌گان این ولایت را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده است. شماری از باشنده‌گان هلمند، می‌خواهند که هرچه زودتر این شبکه‌ها فعال شوند.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان، یکی از ولایت‌های ناامن کشور است که در آن بیشتر گروه طالبان فعال استند.

شماری از اعضای شورای ولایتی در هلمند، می‌گویند که در حال حاضر بخش زیادی از ولسوالی‌های هلمند بدست مخالفان مسلح دولت استند.

آنان با نگرانی از وضیعت کنونی شرکت‌های مخابراتی در این ولایت می‌گویند که شرکت‌های مخابراتی بدلیل هراس از به آتش کشیده شدن آنتن‌ها ناگزیر شده اند که فعالیت‌های شان را در هلمند متوقف سازند.

عطا الله افغان، رییس شورای ولایتی هلمند گفت: «شبکه‌های مخابراتی زیر تسلط حکومت نیست و به گونۀ مطلق زیر تسلط طالبان استند.»

مسؤولان ریاست مخابرات ولایت هلمند می‌گویند که برای توسعۀ شبکه مخابراتی دولتی در هلمند برنامه‌هایی را رویدست دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا