سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر ایرانی

سعید کنگرانی درگذشت

سعید کنگرانی ستاره سینمای قبل از انقلاب که در فیلم‌های «دایره مینا» و «در امتداد شب» و همچنین سریال «دایی جان ناپلئون» بازی کرده بود، امروز جمعه ۲۳ شهریور بر اثر سکته قلبی درگذشت. او هنگام مرگ ۶۴ سال داشت.

imag

خبر درگذشت او را پیمان جعفری تهیه کننده سینما در گفت‌وگو با ایسنا و مهدی گلستانه در گفت‌وگو با مهر تایید کرده‌اند. کنگرانی قرار بود در سریال «رقص روی شیشه» به کارگردانی گلستانه بازی کند.

کنگرانی با فیلم «رضا موتوری» مسعود کیمیایی وارد سینما شد و دیگر فیلم مهمش «سرایدار» به کارگردانی خسرو هریتاش بود. او در سال‌های اول بعد از انقلاب هم در فیلم‌های «پرواز در قفس» و «فصل خون» هر دو ساخته حبیب کاوش و «گرداب» به کارگردانی حسین دوانی بازی کرد.

حرفه او به عنوان بازیگر با وقفه‌ای طولانی مواجه شد و از ایران مهاجرت کرد. اما در دهه ۱۳۸۰ به ایران بازگشت و در فیلم «ازدواج به سبک ایرانی» مقابل دوربین رفت. اما دوباره امکان کار برای او فراهم نشد تا این که قرار بود امسال در سریال «رقص روی شیشه» بازی کند. او تابستان امسال در نمایش «نیرنگ اورنگ» در سالن سنگلج روی صحنه رفته بود.

هرچند تعداد آثار کارنامه او زیاد نیست، اما همکاری با فیلمسازان سرشناس سینما و بخصوص حضورش در سریال «دایی جان ناپلئون» باعث شده بود به چهره‌ای محبوب تبدیل شود. دوران شکوفایی و شهرت او با تحولات اجتماعی در ایران همراه شد و کنگرانی زود از صحنه سینما کنار رفت.

آی سینما درگذشت این بازیگر را به خانواده و دوستانش تسلیت می‌گوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا