سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار اقتصادی

خودروهایی با قیمت بالا و کیفیت پایین

57420008

دو خودروی چینی مونتاژ داخل لیفان ۶۰ X و ام‌وی‌ام ۵۵۰ در حالی در دو مدل دنده دستی و اتوماتیک در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند که در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.

براساس جدیدترین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، ۱۱ مدل خودروی سواری تولید داخل در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.

این خودروها شامل سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا، تیبا هاچ‌بک، ام‌وی‌ام S ۱۱۰، پژو پارس، سمند، پژو ۴۰۵، لیفان ۶۰ X و ام‌وی‌ام ۵۵۰ هستند که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را در ارزیابی‌ها کسب کرده‌اند.

در مدل ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند که یک ستاره پایین‌ترین سطح کیفی و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

در این میان نکته قابل توجه در بررسی وضعیت تولید و عرضه خودروهای داخلی یاد شده این است که در میان این خودروها ۹ مدل در بازه قیمتی کمتر از حدود ۳۵ میلیون تومان و به اصطلاح در رده کم‌ قیمت‌ترین خودروهای داخلی قرار دارند، ولی دو مدل از آنها در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند. این در حالی است که خودروسازان معتقدند بین کیفیت و قیمت خودرو رابطه مستقیمی وجود دارد.

بر این اساس دو خودروی لیفان ۶۰ X و ام‌وی‌ام ۵۵۰ در حالی در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن (سطح یک ستاره از پنج ستاره کیفی) تولید می‌شوند که قیمت‌های فروش آنها پایین هم نیست. در حال حاضر ام‌وی‌ام ۵۵۰ با دنده دستی به قیمت حدود ۵۶ میلیون تومان و لیفان ۶۰ X با دنده دستی به قیمت حدود ۵۳ تا ۵۴ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. البته گویا مدل دنده دستی لیفان ۶۰ X مدتی است که تولید نمی‌شود.

نگاهی به سایت دو شرکت کرمان موتور و مدیران خودرو به عنوان مونتاژکننده محصولات لیفان و ام‌وی‌ام در ایران نشان می‌دهد که قیمت فروش مدل دنده اتوماتیک لیفان ۶۰ X نیز حدود ۶۷ میلیون تومان و قیمت مدل دنده اتوماتیک ام‌وی‌ام ۵۵۰ حدود ۶۴ میلیون تومان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا