سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار بین المللاخبار سیاسی

مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال سیلی محکمی به ترامپ خواهند زد

1455196615237_mona hoobehfekr-25-th3

۲۲ بهمن سال جاری ،‌سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور گسترده مردم برگزار می‌شود و این در حالی است که طی این سال‌ها، ‌تهدیدها، ‌تحریم‌ها و حتی فرصت‌هایی پیش روی جمهوری اسلامی قرار داشته، نمونه روشن این مساله حرف‌ها و اقدامات اخیر رییس جمهور ‌آمریکا در برابر افکار عمومی است.

روز گذشته نیز مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش نیز با اشاره به اقدامات ترامپ رییس جمهور آمریکا بیان کردند که «ملت ایران در روز ۲۲ بهمن پاسخ اقدامات و تهدیدات او را خواهند داد»

همچنین ایشان تاکید کردند: «مردم در روز ۲۲ بهمن با حضور در خیابان‌ها جواب این حرف‌ها و تهدیدات را خواهند داد» .

سران قوا، مسئولان، شخصیت‌های و فعالان سیاسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حقوق‌دانان نیز بر حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید داشته‌اند که  این راهپیمایی اتحاد مردم را به دنیا ثابت می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان پس از نشست سران قوا همه مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد و افزود: مردم ایران اسلامی با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری یک ارتباط ناگسستنی دارند.

همچنین علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این باره اظهار کرد: مردم ایران، عزت و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب اسلامی می دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این موضوع را به نمایش می گذارند.

رییس قوه مقننه با اشاره به اینکه مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال که جشن ملی برای همه ایران است، به استقامت، پایداری و امنیت کشور معنای جدیدی می دهند، تاکید کرد: حضور مردم پاسخ گویایی به سخنان نادرست و برخی لفاظی ها است.

حجت الاسلام و المسلمین آملی لاریجانی رییس  قوه قضاییه نیز با تبریک و تهنیت فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، تاکید کرد: برگزاری جلسه سران قوا در آستانه ۲۲ بهمن را به فال نیک می گیریم که پیام آن، وحدت و هماهنگی سران قوا در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم است.

علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر نیز راهپیمایی ۲۲ بهمن را وظیفه ملی خواند و در گفت‌وگو با ایسنا گفت که راهپیمایی ۲۲ بهمن تضمین کننده استمرار خط انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی است. انقلابی که با آموزه‌های اهل بیت، عصمت و طهارت گره خورده و حضور پر شکوه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نوعی تقویت اندیشه و آموزه‌های اهل بیت در سراسر دنیاست.

وی تاکید کرد: مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن این پیام را به دنیا می‌دهند که همچنان ایستاده‌اند و راه انقلاب ادامه دارد. البته در این بین رئیس جمهور جدید آمریکا نیز صحبت‌هایی ناپخته، غیرمنتظره، نسنجیده و خارج از روابط بین الملل مطرح کرده که نتیجه آن چیزی جز ایجاد وحدت و انسجام ملی و تقویت و صدای رساتر شعار مرگ بر آمریکا نخواهد بود.

عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه و نایب رییس فراکسیون امید مجلس نیز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن از یک سو تجدید میثاق با باورها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و از سوی دیگر پاسخی محکم به خصومت‌ها و خشونت‌های دشمنان است.

محمدرضا منصوری نماینده ساوه هم در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر این‌که حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب تقویت روحیه وحدت داخلی و همگرایی بخش زیادی از ایرانیان خارج از کشور می‌شود، ‌گفت: قطعا مردم ایران پرشورتر و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور خواهند یافت. عزت و کرامت مردم ایران در سطحی است که سیاست‌ها و رفتارهای ترامپ خدشه‌ای به آن وارد نمی‌کند. حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب تقویت روحیه وحدت داخلی و ایستادگی بیش از پیش مردم در برابر سیاست‌های خصمانه سران کشورهای استکباری می‌شود.

محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر نیز در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: ‌۲۲ بهمن یکی از ایام اللهی است که ملت هوشمند، بصیر و فداکار ما مزیت آن را درک کرده‌اند و در سال‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب هر سال باشکوه‌تر از پیش مراسم راهپیمایی برگزار شده است.

وی  با تاکید بر این‌که «مهم‌ترین دغدغه مسئولان باید این باشد که گسست بین نسلی در انتقال آرمان‌های انقلاب به نسل‌های بعد ایجاد نشود» گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان می‌دهد که انقلاب ما پویاست و علی‌رغم تمام تحریم‌ها و کارشکنی‌ها به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

امیرخجسته نماینده مردم همدان در مجلس با بیان این که مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن سیلی محکمی به ترامپ خواهند زد، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: حرکتی که ترامپ علیه مردم ایران انجام می‌دهد از ضعف است از قدرت نیست. آنها از قدرت جمهوری اسلامی ایران وحشت پیدا کرده‌اند چرا که جمهوری اسلامی به عنوان یک ابرقدرت در منطقه در دنیا و خاورمیانه می‌درخشد و مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال یک سیلی محکم به ترامپ خواهند زد.

رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس نیز در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: مردم با حضور آگاهانه در راهپیمایی ۲۲ بهمن به دنیا ثابت می‌کند که ایران با اتحاد و انسجام، انقلاب اسلامی را با استقلال، عزت و شرف خود پیش می‌برند

وی همچنین بیان کرد: انتقال آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی بر عهده مسئولان، کارگزاران، پیشکسوتان و بزرگان جامعه است. با بها دادن به نسل جدید باید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی  انتقال یابد.

مجید کیان‌پور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس نیز با بیان این که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن جوابی قاطع به سیاست‌های سخیف، خصمانه و سرشار از بی‌خردی دولت جدید آمریکا خواهد بود، در گفت‌وگو با ایسنا ‌گفت: کشور ۸۰ میلیون نفری ایران همچون مشتی محکم در برابر سیاست‌های استکباری آمریکا نقش‌آفرین خواهند بود. با حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن جواب دندان‌شکنی به تصمیمات ناشی از تبعیض و زیاده‌خواهی دولتمردان آمریکا داده می‌شود.

شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مینودشت در مجلس نیز با نقل قولی از امام (ره) که آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی کند، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ مردم طی ۳۸ سال گذشته بارها و بارها نشان داده‌اند در همه شرایط و عرصه‌ها پشتیبان جمهوری اسلامی هستند و حضور پرصلابت آنان در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری نشان خواهد داد که به قول امام (ره) آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

شهاب الدین بی‌مقدار نماینده مردم تبریز در مجلس نیز با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفت‌وگو با ایسنا گفت: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با تاکید بر وحدت در مقابل تهدیدات دشمنان افکار عمومی را در مقابل بدخواهی و خباثت حاکمان استکبار با خود همراه کنند.

وی تاکید کرد: مردم باید با حضور همراه با حکمت و عزت در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام صلح و عقلانیت را به دنیا برسانند و در مقابل سیاست‌های ضد اسلامی آمریکا چهره واقعی اسلام رحمانی را به جهان نشان دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس نیز با اشاره به همزمانی ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با واکنش های مسئولین جدید آمریکایی علیه مسلمانان و مردم ایران در گفت‌وگو با ایسنا گفت:‌ هدف اصلی آمریکا ایجاد فشار و مشکل برای ایران و هم‌پیمانانش است و اضافه کردن نام برخی دیگر از کشورها به لیست منع ورود به آمریکا به بهانه تروریسم یک دروغ  جدید از سوی آمریکا است.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که مردم برای پاسداشت آرمان های انقلاب حضور گسترده‌ای در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهند داشت، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با توجه به تهدیدهای که در سطح منطقه‌ای و بین المللی وجود دارد این حضور می تواند نقش بازدارنده برای مقابله با تهدیدهای خارجی داشته باشد.

همچنین محمد دهقان نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: برای این که کشور، منافع و امنیت ملی و جان مردم را حفظ کنیم، بالاترین و مهم‌ترین راه حضور مردم در صحنه‌هاست و با حضور خود در راهپیمایی‌ها که همایش‌های بزرگ مردمی هستند از انقلاب حراست می‌کنند.

پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس نیز در گفت‌وگو با ایسنا بر ضرورت حضور در راهپیمایی تاکید کرد و گفت: آرمان‌های انقلابی باید در رفتار مسئولین دیده شود و خواص جامعه باید به گونه‌ای رفتار کنند که نسل جوان، انقلاب و فرهنگ انقلاب اسلامی را به خوبی درک کنند.

همچنین غلامرضا حیدری دیگر نماینده تهران در گفت‌وگو با ایسنا خواستار اقدامات وحدت‌بخش در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شد و گفت: انقلاب اسلامی از خواست عمومی و وحدت عمومی مردم به وجود آمده و تداوم و استمرار آن نیز با وحدت و همدلی و همبستگی همه آحاد مردم خواهد بود. لذا امیدواریم برخی اقداماتی که انسجام و همبستگی ملی را خدشه‌دار کرده است مرتفع شود

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز با تاکید بر این که حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال مهر تایید دیگری از سوی مردم بر حقاقیت نظام جمهوری اسلامی ایران است، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۲۲ بهمن ماه پیروزی مردم مسلمان ایران بر ظلم و استکبار جهانی است، ظلمی که توسط رژیم طاغوتی در  داخل بر مردم اعمال می شد. ۲۲ بهمن پاسخی به تاریکی‌ها و ظلماتی بود که بیش از ۵۰ سال توسط رژیم پهلوی بر مردم اعمال می شد. مردم مسلمان ما جز آزادی، استقلال و حکومت اسلامی چیز دیگری نمی‌خواستند، دقیقا مطابق با شعاری که مردم در هر گوشه و کنار کشور آن را سر می‌دادند.

همچنین نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاورد خود مردم بوده است، در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد: گرامیداشت ۲۲ بهمن یک تکلیف برای مردم است.

وی با اشاره به مسیری که شورای نگهبان در جهت آرمان‌های انقلابی امام (ره) طی کرده است، گفت: شورای نگهبان در حد توان خود توانسته تا آن جایی که ممکن است به قانون اساسی عمل کند، ان‌شاء‌الله بهتر از این در آینده عمل خواهیم کرد.

محمدرضا دشتی اردکانی رییس کانون سردفتران و دفتریاران نیز با تاکید بر لزوم شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این حضور را پاسداری از ارزش‌ها، آرمان‌ها و  دستاوردهای انقلاب و نشانگر اقتدار و پشتوانه مردمی نظام عنوان کرد در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در حقیقت شرکت مردم در راهپیمایی ها، صحنه نمایش بیداری و هوشیاری ملت اسلامی، اتحاد و همدلی آنان، توجه به سرنوشت کشور و اعلام بیزاری از دشمنان نظام اسلامی است که از یک سو موجب دلگرمی و نویدی برای دوستداران نظام اسلامی است و از سوی دیگر توطئه‌های دشمن داخلی و خارجی انقلاب اسلامی را خنثی می‌کند.

همچنین مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک  با تاکید بر این‌که امسال جدی‌تر و محکم‌تر در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور  خواهیم یافت، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: ۲۲ بهمن، یک روز ملی است و گرامی داشتن این روز جزو اصول و رسومات  کشورمان است. از این جهت مردم در یک مقیاس وسیع و با یک عزم جدی برای حفظ و گرامیداشت دستاوردهای این انقلاب خودشان را به خیابان ها رسانده و یک نمایش جهانی را به منصه ظهور می‌رسانند.

رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا گفت: با توجه به تغییر دولت آمریکا و تشدید سیاست های خصمانه آمریکا، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پر رنگ تر از سال‌های گذشته خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مردم به آرمان های امام (ره) و شهدا پایبند هستند و آن را ادامه می دهند و هر چه قدر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گسترده تر باشد، دسیسه های دشمن عیله انقلاب و نظام خنثی خواهد شد.

همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین محمد خرسند ی فعال سیاسی با بیان اینکه ۲۲ بهمن روز جشن ملی مردم ایران است در گفت‌وگو با ایسنا گفت: مردم باید در این روز نشان دهند که بر مسائل اصلی کشور هیچ اختلافی با هم ندارند.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی بود و حضور و نقش مردم در پیروزی تثبیت حفظ و استمرار انقلاب یک نقش اساسی بود نه نمایشی.

همچنین عامر ارمغان سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک تهران نیز بر ضرورت تجلی وحدت ملی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم تاکید کرد.

سید علی پروین‌چی‌ها دبیر تشکل انجمن اسلامی دانشگاه آزاد قزوین  نیز در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: علی رغم اختلاف نظرها و کشمکش‌های سیاسی همه ما با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به اصول اعتقادی و آرمان‌هایمان در انقلاب اسلامی پایبند خواهیم ماند.

وی همچنین با اشاره به ظهور ترامپ در آمریکا و وضعیت ناامن منطقه خاورمیانه، بیان کرد: حمایت کشورهای عربی منطقه از اقدامات خصمانه ترامپ در قبال ایران دشمنی آنان را روشن‌تر از گذشته برای ما اثبات می‌کند و این خود ضرورت حضور همدلانه در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن را بسیار بیشتر از گذشته می‌کند.

هادی جلیلی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تبریز نیز با بیان این‌که  ضرورت حضور در راهپیمایی های ۲۲ بهمن هر سال بیشتر از سال قبل احساس می‌شود، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: ما باید به آرمان هایی که انقلاب داشت پایبند باشیم. مردم باید پیگیر آرمان‌هایی باشند که در سال ۵۷ به خاطر آن انقلاب کردند.

مجتبی آزادوار دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با دعوت از همه اقشار مردم و تمام کسانی که انقلاب مردم را قبول دارند در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، تأکید کرد: همه کسانی که موافق مصادره این حرکت ملی و تاریخی به نفع یک جریان خاص نیستند باید در راهپیمایی این روز حضور داشته باشند. همین‌طور اقوام و مذاهب الهی مختلف نیز باید حضور داشته باشند.

امیرحسین اکبرپور دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن ابعاد گوناگون سیاسی و فرهنگی دارد، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: انقلاب اسلامی ایران در وهله اول برای مقابله با استبداد داخلی و استعمار خارجی بود که در مرحله بعد به ابعاد فرهنگی نیز سرایت کرد. در همان روزهای اول انقلاب مردم به دنبال نمایش فضایی آرمانی و انقلابی بر اساس دین و اسلام و آزادی‌های مورد پسندشان بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا