سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار اجتماعیاخبار استانها

ورود سامانه بارشی جدید به کشور/تهران بارانی می‌شود

57377944

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان محیط زیست از بارش باران در روزهای آتی در شهر تهران خبر داد.

احد وظیفه، درخصوص وضعیت هوای کشور گفت: براساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی تا اواسط روز جمعه در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی ادامه خواهد داشت که سبب بارش باران، وزش باد و در مناطق مستعد بارش برف می‌شود.

وی افزود: همچنین بخش‌هایی از سواحل غربی دریای خزر نیز بارش پراکنده خواهد داشت و مجددا از اواسط روز شنبه سامانه بارشی دیگری ابتدا مناطق غرب و شمال غرب و به تدریج دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و در اواخر وقت سواحل غربی دریای خزر و شرق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق،‌ وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر، بارش برف می‌شود.

وی افزود: در روز یکشنبه با حرکت شرق‌سوی این سامانه و شکل گیری جریانات شمالی روی دریای خزر ضمن تشدید بارندگی و افت دما در سواحل دریای خزر، مناطق مرکزی و شمال شرق کشور نیز شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق و وزش باد خواهد بود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان محیط زیست از روز یکشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود. همچنین تهران برای روز شنبه (فردا) با کمینه ۸ و بیشینه ۱۵ آسمانی ابری در اواخر وقت،‌ رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است. همچنین در روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه نیز کمینه ۴ و بیشینه ۱۲ با آسمانی نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا