سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر خارجیپیشخوان اروپا

پرنس ویلیام اولین دوز واکسن COVID-19 را تزریق می کند.

پرنس ویلیام روز پنجشنبه فاش کرد که اولین دوز واکسن COVID-19 خودش را در این هفته تزریق کرده و روند آن را در اینستاگرام ثبت کرده است.

در عکسی که به اکانت “دوک و دوشس کمبریج” کیت میدلتون و همسرش ارسال شده است ، ویلیام 38 ساله دیده می شود که با ماسک، آستین پیراهنش را بالا زده تا پزشک واکسن را تزریق کند.

در زیرنویس عکس آمده است: “سه شنبه من اولین دوز واکسن COVID-19 را تزریق کردم.” “از همه کسانی که روی پیشرفته شدن واکسن کار می کنند و از همه کارهایی که انجام داده اید و به آن ادامه می دهید متشکرم.”

ویلیام عکسش را در موزه علوم لندن گرفت. مشخص نیست که آیا همسرش، کیت 39 ساله دوز اول واکسن COVID-19 تزریق کرده است یا خیر.

طبق داده های دولت ، 70 درصد از جمعیت بزرگسال انگلیس اولین دوز واکسن COVID-19 را دریافت کرده اند و تقریباً 40 درصد از آنها هر دو دوز را تزریق کرده اند. 

پیشرفت شیوع واکسن در انگلیس متفاوت است. افراد بالای 30 سال در اسکاتلند واجد شرایط هستند ، در حالی که ایرلند شمالی شروع به واکسیناسیون برای افراد بالای 25 سال کرده است.

بیشتر بزرگسالان زیر 40 سال در انگلیس بجای واکسن Oxford-AstraZeneca به دلیل ارتباط با لخته های خون گزینه ی دیگری نزریق می کنند. 

در ماه فوریه ، پدر ویلیام ، پرنس چارلز ، اولین دوز واکسن را به همراه همسرش کامیلا تزریق کرد. چارلز  وارث 72 ساله تاج و تخت انگلیس در مارس 2020 آزمایش ویروس کرونایش مثبت اعلام شد.

او آوریل گذشته ، همزمان با پدرش پرنس چارلز ،به کووید مبتلا شد و توسط پزشکان کاخ تحت درمان قرار گرفت. گفته می شود که او قادر بوده است از طریق تماس های تلفنی و آنلاین به کارهایش ادامه دهد.

کاخ باکینگهام نیز در ژانویه اعلام کرد که ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ واکسن هایشان را تزریق کرده اند. پرنس فیلیپ در آوریل در 99 سالگی درگذشت.

این هفته یک هفته پر خبری در خانواده سلطنتی را رقم زد. روز چهارشنبه ، ویلیام و کیت – که اخیراً دهمین سالگرد ازدواجشان را جشن گرفتند – اعلام کردند که در این ماه سفری هفت روزه به اسکاتلند خواهند داشت

روز چهارشنبه روز عجیبی بود در حالیکه 19 مه سومین سالگرد ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل بود. دختر عموی ویلیام و هری ، پرنسس بئاتریس ، نیز روز چهارشنبه تأیید کرد که او و همسرش ادواردو ماپلی موتزی در انتظار اولین فرزندشان با هم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا