سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر خارجیپیشخوان اروپا

ویلیام اسمیت ، ستاره “مرد پولدار ، مرد فقیر” و ستاره فیلم فرقه ایی ، در سن 88 سالگی درگذشت.

ویلیام اسمیت ، بازیگر برجسته و سرسخت فیلم های “Hawaii Five-O” و “Laredo” ، روز دوشنبه در کشورش و بیمارستانی در وودلند هیلز درگذشت. او 88 ساله بود.

همسرش ، جوآن سرولی اسمیت ، مرگ او را توسط هالیوود ریپورتر تأیید کرد، علت مرگ مشخص نیست.

شهرت اسمیت به خاطر بازی در نقش Falconetti در مینی سریال پیشگامانه 1976 “مرد پولدار ، مرد فقیر” بود. این بازیگر همچنین در دو فیلم به یادماندنی در تاریخ سینما حضور داشت  فیلم سال 1980  “هر کدام از راه ها می توانی” و در “تاریک تر از کهربا” محصول سال  1970. 

در دوران اوجش، او بدنساز قهرمان پرتاب دیسک در UCLA ، قهرمان مچ اندازی و بوکس و کمربند سیاه ورزش های رزمی بود. 

اسمیت کار طولانی مدتش در هالیوود را به عنوان بازیگر کودک در دهه 40 شروع کرد ، زمانی که خانواده اش از the Dust Bowl  به جنوب کالیفرنیا نقل مکان کردند. هنگامی که در ارتش نام نویسی کرد تا در جنگ کره بپیوندد ، او برای مدتی شهر تینسل را ترک کرد..

او از سال 1965 تا 1967 در نقش “رنجر تگزاس جو رایلی” در تلویزیون “لاردو” بازی کرد و بعداً برای آخرین فصل پخش آن در سال 1980 به بازیگران اصلی “Hawaii Five-O” پیوست. اسمیت همچنین بخشی از اولین مینی سریال پخش شده از تلویزیون آمریکا بود ، “مرد پولدار ، مرد فقیر”.

در سینما ، اسمیت در فیلم های محبوب نیز بازی کرد. او نقش یک ژنرال را در کلاسیک فرقه ای “طلوع سرخ” 1984 ایفا می کرد که به روسی روان صحبت می کرد – روسی فقط یکی از شش زبانی بود که او صحبت می کرد. او در سال 1982 در کنار “آرنولد شوارتزنگر” “کانن بربر” بود و آخرین اعتبار بازیگری اش  سال گذشته در نقش هوفبراو بار فلای در فیلم  سال 2020 “غیرقابل مقاومت” با استیو کارل و رز برن داشت.

در سال 1970 ، او  نقش یک بدنساز سادیسمی را در “Darker than Amber” به تصویر کشید و آنچه را که یکی از واقع بینانه ترین دعواهای روی صفحه به حساب می آید ، را اجرا کرد ، که تیلور  سه دنده اش را شکست و بینی اش شکسته شد.

اسمیت  افتخار این را داشت که  جایزه یک عمر دستاورد از آکادمی بدن سازی و تناسب اندام را بدست آورد و در سال 2010 در تالار مشاهیر پرورش اندام Muscle Beach Venice قرار گرفت.

به همراه همسر 31 ساله اش، دو فرزند ش، ویلیام ای. اسمیت سوم و شری آن سرولی ، بازمانده های او هستند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا