سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینما و تلویزیونمجله سینمایی

باکس آفیس هفته: صدرنشینی مجدد شانگ چی

[ad_1]

فیلم ابرقهرمانی شانگ چی و افسانه ده حلقه این هفته نیز در گیشه عملکرد موفقی داشت و توانست صدرنشین جدول باکس آفیس هفته شود.

فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)؛ ساخته جدید کمپانی مارول که هفته گذشته با عملکردی خیره‌کننده در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته بود، این هفته نیز به عملکرد خوب خود ادامه داد و توانست برای دومین هفته پیاپی، صدرنشین جدول باکس آفیس شود.

این فیلم که نخستین فیلم ابرقهرمانی مارول با محوریت یک شخصیت آسیایی است، در روز جمعه به فروش 9.7 میلیون دلاری، روز شنبه به فروش 15.3 میلیون دلاری و در نهایت در روز یکشنبه به فروش 10.7 میلیون دلاری رسید.

بدین ترتیب، این فیلم با افت فروش خوب 53 درصدی مواجه شد و دومین آخر هفته خود را با فروش 35.7 میلیون دلاری به پایان برد. فروش آخر هفته دوم شانگ چی، در میان فیلم‌های منتشر شده در ماه سپتامبر، سومین رکورد برتر تاریخ سینما محسوب می‌شود.

فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

نسخه نخست فیلم ترسناک آن (It) محصول سال 2017، کماکان و با فروش 60 میلیون دلاری، بهترین دومین آخر هفته تاریخ باکس آفیس آمریکا در ماه سپتامبر را در اختیار دارد.

به لطف فروش این هفته فیلم شانگ چی، مجموع فروش این فیلم در گیشه آمریکا از عدد 145 میلیون دلار نیز عبور کرد تا این فیلم تبدیل به چهارمین فیلم پرفروش آمریکا در سال 2021 شود.

همچنین فیلم شانگ چی برای تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم سال 2021، شانس خوبی دارد. با این حال این فیلم برای رسیدن به رکورد فعلا حدود 183 میلیون دلاری بیوه سیاه (Black Widow)، باید به همین روند خوب خود ادامه داده و با افت فروش زیادی، مواجه نشود. بیوه سیاه  در پایان آخر هفته دوم اکران خود، 131 میلیون دلار فروش کرده بود.

در رده دوم جدول، فیلم مرد آزاد (Free Guy) قرار گرفت که کماکان به عملکرد عالی خود ادامه می‌دهد و این هفته تنها با افت 35 درصدی مواجه شد و با فروش 5.8 میلیون دلاری، در رده دوم قرار گرفت.

این میزان فروش، بدان معنی بود که این فیلم این هفته موفق شد تا مجموع فروش خود در گیشه آمریکا را مرز 100 میلیون دلار عبور دهد. مرد آزاد، تنها نهمین فیلم سینما در طی 2 سال اخیر است که فروش آن در آمریکا را از مرز 100 میلیون دلار، عبور می‌کند.

اما رده سوم جدول، به فیلم جدید هفته، یعنی فیلم بدخیمی (Malignant‎) رسید که البته با شکست بدی مواجه شد. در واقع گرچه از این فیلم انتظار رقابت با فیلم شانگ چی برای کسب صدر جدول را نداشتیم، اما انتظار چنین فروش ضعیفی که باعث شکست حتی از فیلم مرد آزاد شود نیز، نداشتیم.

فیلم بدخیمی (Malignant‎)

این فیلم ترسناک که با بودجه حدود 40 میلیون دلاری ساخته شده است، این هفته تنها به فروش 5.5 میلیون دلاری دست پیدا کرد که بسیار کمتر از فروش حدود 13 میلیون دلاری است که از آن انتظار می‌رفت.

بدین ترتیب، این فیلم که جدیدترین ساخته جیمز وان (James Wan)؛ کارگردان مطرح ژانر ترسناک است، خیلی زود و از همان هفته نخست، شکست را در گیشه آمریکا، تجربه کرد.

رتبه نام فیلم فروش آخر هفته (در آمریکا) فروش کلی (در آمریکا)
۱ Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings‎ 35 میلیون دلار 145 میلیون دلار
۲ Free Guy 5.8 میلیون دلار 101 میلیون دلار
۳ Malignant 5.5 میلیون دلار 5.5 میلیون دلار
۴ Candyman 4.9 میلیون دلار 48 میلیون دلار
۵ Jungle Cruise 2.4 میلیون دلار 109 میلیون دلار
۶ PAW Patrol: The Movie 2.2 میلیون دلار 34 میلیون دلار
۷ Don’t Breathe 2 1.1 میلیون دلار 30 میلیون دلار
۸ The Card Counter 1.1 میلیون دلار 1.1 میلیون دلار
۹ Show Me the Father 700 هزار دلار 700 هزار دلار
۱۰ Respect 500 هزار دلار 23 میلیون دلار

.
نقل از سینما-فارس

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا