سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سایت های اینترنتیشبکه و اینترنت

جیمی ویلز : هوش مصنوعی می تواند باعث بهبود ویکیپدیا شود

چت بات‌هایی مثل ChatGPT توانایی نوشتن مقالات ویکیپدیا رو دارند به همین خاطر جیمی ویلز تاسیس کننده ی این دایره المعارف آنلاین و معروف بر این باور است که هوش مصنوعی می تواند به بهبود ویکیپیدیا کمک کند.

بر باور ویلز هنوز برای رسیدن به نقطه ی پیشرفت راه بسیار طولانی در پیش داریم  و شاید اگر همه  اتفاقات  خوب پیش برود طی چند سال آینده  می توانیم به این هدف برسیم . لازمه ی این کار این است که نواقص و باگ‌های چت‌‌ بات‌ها  برطرف شود البته ویلز نگران تولید اطلاعات نادرست توسط هوش مصنوعی می باشد که این موضوع می تواند برای ویکیپدیا بد تلقی شود.

ویلز بر این نکته باور دارد  ویکیپدیا می تواند از سایر روش‌های الگوریتم هوش مصنوعی برای بهبود خود بهره برداری نماید و اگر این ابزارها به خوبی آموزش داده شوند قابل اعتمادتر نیز خواهند بود . متاسفانه هوش مصنوعی نمی‌تواند مثل انسان تناقضات در متن‌ها را متوجه شود  و حتی در توسعه ابزارهای هوش مصنوعی این احتمال وجود دارد  سوگیرهایی نیز  دخالت داشته باشند که آموزش غیرمتوازن الگوریتم‌ها منجر شوند.

براساس برآورد ویلز که اگر هوش مصنوعی موفق شود تعداد مقالات ویکیپدیا را سه برابر افزایش دهد، هزینه‌های عملیاتی این سایت فقط 1250 دلار افزایش پیدا می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا