سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دسته‌بندی نشده

«فردیناند مارکوس جونیور» رئیس جمهور فیلیپین: به نیروهای نظامی آمریکا اجازه استفاده از خاکمان برای حمله به کشور دیگه را نمی دهیم

«فردیناند مارکوس جونیور» رئیس جمهور فیلیپین امروز زمانی که دیدارش با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نزدیک میشود با صراحت اعلام کرد کشورش اجازه استفاده آمریکایی ها از خاک کشورش برای حمله به کشورهای دیگه را نخواهد داد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»وی اعلام کرده فیلیپین هرگز مکانی نخواهد شد آمریکایی ها از آنجا به کشور دیگه ای تجاوز و حمله کنند.

این کشور اخیرا اجازه بیشتر دسترسی به پایگاه های نظامی را به آمریکایی ها داده است و هم اکنون این دو کشور 5 پایگاه مشترک نظامی دارند که امکان حضور گسترده و فراوان سربازان آمریکایی را در مناطق گسترده و فراوان فیلپین فراهم نموده است.

مانیل همچون سئول و توکلیو از متحدان نظامی واشنگتن به حساب می آید که سالانه خریدهای نظامی گران قیمتی از آنها انجام می دهد.

تازه ترین قرارداد نظامی بین دو کشور مبنی بر حضور دائمی نیروهای آمریکایی در این کشور نیست در حالی که آمریکایی ها قصد دارند از این فیلپین استفاده کرده تا خود را در جزیره لوزون و شمال غرب آن که مسلط به تایوان و دریای جنوبی چین است برسانند به همین خاطر دولت چین بابت هرگونه اتفاقی این شکلی به فیلپین بابت این همکاری نظامی هشدار شدید لحنی داده است و آن را خدمتی بزرگ در جهت اهداف خصمانه آمریکا در آسیا و جنوب شرقی آسیا خواند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا