سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار رسانه ترکیاخبار رسانه و تلویزیون

نبض انتخابات ترکیه؛ پخش مشترک کانال D و CNN TÜRK

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که به دور دوم کشیده شد، نتایج انتخابات مرحله دوم این دوئل( امروز 7 ام خرداد ماه) را احمد هاکان و هانده فیرات، به اشتراک خواهند گذاشت.

انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 16:00 از شبکه CNN TÜRK و کانال D پخش می شود. احمد هاکان، هانده فیرات و دنیز بایرام اوغلو نتایج صندوق های رای را در یک برنامه مشترک به مخاطبان ارائه خواهند کرد. تحولات داغ فوراً از طریق پخش زنده منتقل می شود.

روند رای گیری که از ساعت 08:00 آغاز شده، در ساعت 17:00 پایان می یابد. رجب طیب اردوغان نامزد ائتلاف خلق و کمال قلیچداراوغلو نامزد ائتلاف ملت برای اولین بار در تاریخ جمهوری ترکیه برای پیروزی در دور دوم رقابت خواهند کرد.

محض رفع ممنوعیت های انتخاباتی، نرخ رای کاندیداها به صورت زنده و آنی از سایت «milliet.com.tr» پخش خواهد شد.

چند رای دهنده در خارج از کشور رای دادند؟

رای گیری در دفاتر نمایندگی خارجی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید. YSK اعلام کرد که تا ساعت 23:00 روز جمعه، تعداد کل رای دهندگانی که در نمایندگی های خارج از کشور و دروازه های گمرکی رای داده اند: 1 میلیون و 889 هزار و 398 نفر بوده است.

میزان امنیت انتخابات؟

وزارت امور داخلی در سراسر کشور هوشیار بوده تا دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بدون حادثه برگزار شود و امنیت را تامین کند. در مجموع 596 هزار و 765 پرسنل امنیتی شامل 324 هزار و 409 پلیس، 193 هزار و 879 ژاندارم، 2 هزار و 640 گارد ساحلی، 58 هزار و 648 گارد امنیتی و 17 هزار و 189 گارد امنیتی داوطلب در سراسر ترکیه تعیین شدند. همچنین 73 فروند بالگرد، 8 فروند هواپیما، 61 پهپاد، 754 فروند «TOMA» و 244 قایق-کشتی آماده انجام وظیفه خواهند بود.

مرکز هماهنگی امنیت و موقعیت های اضطراری وزارت داخلی «GAMER» به عنوان مرکز عملیات انتخابات، خدمت خواهد کرد. تمامی تحولات 81 استان به صورت زنده از این مرکز پیگیری می شود. یک مرکز امنیتی نیز در اداره کل حراست ایجاد شد. ارتباط زنده با 81 استان از طریق ویدئو کنفرانس برقرار خواهد شد. تصاویر گرفته شده با هلیکوپتر و پهپاد به سرعت به مرکز منتقل می شود.

خدمات سایبری

به منظور رصد اطلاعات نادرست احتمالی، «جنایت‌های انتخاباتی» و «پست‌های تحریک‌آمیز» از طریق شبکه‌های اجتماعی، «تیم‌های مبارزه با جرایم سایبری» تعیین شدند. رسیدگی قضایی-اداری برای افرادی که پست های خود را در شبکه های اجتماعی با عناصر مجرمانه به اشتراک می گذارند، بلافاصله آغاز می شود.

احتیاط الکتریکی

علی‌رغم قطعی برق احتمالی، ژنراتورها و منابع برق مشابه و سیستم‌های روشنایی با هماهنگی نهادهای ذیربط در شرایط کارکرد نگه داشته می‌شوند تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار گیرند. همچنین برای اقدامات احتمالی در مکان‌های عمومی، مناطق گردشگری، فرودگاه، بندر دریایی، پایانه اتوبوس، ایستگاه قطار، بازار، مرکز خرید، بازار، مترو و مکان‌های مشابهی که شهروندان در آنها مستقر هستند، تدابیری اتخاذ خواهد شد.

روند رای گیری اتباع ثبت نام شده در ثبت نام انتخابات خارجی در گمرک ادامه دارد. تا ساعت 4 بعد اازظهر دیروز، تعداد کل رای دهندگانی که همراه با شهروندان ترکیه ای که در دفاتر نمایندگی خارجی در کشورهایشان رای دادند به یک میلیون و 920 هزار و 53 نفر رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا