سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار سیاسیخبر های داغ

اعدام شهرام امیری به جرم جاسوسی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در یکصدمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز( یکشنبه) برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: شهرام امیری به جرم جاسوسی برای شیطان برزگ، آمریکا اعدام شد.

4955003_823وی افزود: شهرام امیری اطلاعات سری و حیاتی نظام را به امریکا ارسال می کرد که امریکا در این پرونده از ایران رو دست خورد، زیرا تصور می کرد که سیستم های اطلاعاتی ما از این پروندا اطلاع ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای گفت: این شخص با حضور وکیل در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد، سپس اعتراض به حکم پرونده با وسواس خاصی در دیوان عالی کشور بررسی و حکم اعدام تایید شد.

وی افزود: البته دروغی از سوی خانواده این شخص مطرح شده بود، مبنی بر اینکه شهرام امیری تنها به 10 سال زندان و تبعید محکوم شده است.

وی بیان داشت: تعدادی از افرادی که باعث جنایت زیادی در کشور شده بودند و باعث شهادت 20 نفر و معلولیت 40نفر به وسیله انجام سرقت‌های مسلحانه در چند کشور شده بودند، اعدام شدند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای بیان داشت: این جنایتکاران اقدام به ترور مردم بیگناه در میدان سنندج کرده بودند، همچنین به برخی از پایگاه‌های بسیج و نیرو انتظامی حمله مسلحانه داشتند و بعضا این افراد دارای جرم‌های متعدد و پرونده کیفری بودند.

وی افزود: این افراد قصد داشتند جامعه را ناامن کنند که نیرو‌های مسئول در وزرات اطلاعات و با کمک قوه قضائیه به زحمت شناسایی شدند و در چهارچوب قانون و با حضور وکیل در جلسات متعدد دادگاه پرونده‌ آنها بررسی تا در نهایت به حکم اعدام محکوم شدند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: بعد از اعتراض، حکم پرونده این افراد به دیوان عالی کشور ارسال شد و به برخی از آنها مهلت داده شد که توبه کنند که متاسفانه آنها حتی در زندان به اشکال مختلف با گروه‌های تروریستی ارتباط برقرار کردند و تعدادی از آنها که با قرار وثیقه آزاد شده بودند به گروه‌های داعشی پیوستند و همراه آنها کشته شدند.

حجت الاسلام والمسلیمن محسنی اژه‌ای تاکید کرد: ‌این افراد مجازات می‌شوند و مدعیان حقوق بشر که فرضیاتشان همیشه بلند است به هیچ وجه اجازه دخالت در امور داخلی کشور ما را ندارند زیرا آنها کسانی هستند که با بلند کردن یک هواپیما جان تعداد زیادی از افراد را می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا