سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

عامل اصلی حمله بارسلون به ضرب گلوله پلیس کشته شد

پلیس اسپانیا روز دوشنبه در منطقه سوبیراتز در نزدیکی بارسلون یونس ابویعقوب را که احتمال داده شده جلیقه انفجاری برتن داشته از پا درآورد.

760445_826

پیش از این خبرهای ضد و نقیض از هدف قرار گرفتن یونس ابویعقوب، ۲۲ ساله، مظنون اصلی حمله بارسلون مخابره شده بود. اما روزنامه ال پائیس (El País) در گزارشی اعلام کرد فرد هدف قرار گرفته یونس ابویعقوب است ولی کمربند انفجاری غیرواقعی بوده است. خبرگزاری فرانسه نیز مرگ یونس ابویعقوب را تایید کرده است.

نیروهای ویژه پلیس محل را تحت کنترل خود درآورده، یک فروند هلیکوپتر مشغول گشت زنی در منطقه بود و رباتهای مخصوص، از جسد فرد هدف قرار گرفته بازرسی کردند.

پلیس کاتالونیا از او بعنوان راننده ون سفید رنگی نام می برد که با آن در بلوار رامبلا عابران را زیر گرفت. نیروهای پلیس وی را مسلح و کاملا خطرناک معرفی کرده بودند. پلیس و نیروهای امنیتی قاره اروپا بشدت در جستجوی یونس ابویعقوب بودند.

همچنین مقامات اسپانیایی از مردم خواسته بودند تا در صورت داشتن اطلاعاتی مفید در ارتباط با مظنون شماره یک حملات کاتالونیا، بلافاصله با پلیس تماس گیرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا