سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار اقتصادیمطالب جالب

دویچه بانک به اشتباه ۳۵ میلیارد دلار به حساب یکی از مشتریانش واریز کرد

880x495_cmsv2_cb893cef-5b57-5eaf-99fb-102d77ff22fe-3133018

دویچه بانک (Deutsche Bank)، بزرگترین بانک آلمان، در یک «خطای عملیاتی»، ۳۵ میلیارد دلار (۲۸ میلیارد یورو) را اشتباها به حساب یکی از مشتریان خود واریز کرد.

این خطای عملیاتی در اواخر ماه مارس امسال رخ داد، اما مسئولان بانک چند دقیقه پس از بروز خطا متوجه اشتباه خود شده و آن را تصحیح کردند.

گرچه این اشتباه تاثیری بر جریانات مالی این بانک نگذاشت، اما سوالات جدیدی را درباره فرآیندهای ریسک و کنترل نقل و انتقالات بانکی در ذهن کارشناسان مطرح کرد.

به گفته کارشناسان گرچه اشتباهاتی از این دست رخ می‌دهند، اما مساله عجیبی در این جابجایی مالی رخ داد بدین صورت که مبلغ خطا حدود ۵ میلیارد دلار بیشتر از ارزش کلی بازار دویچه بانک بود.

این اتفاق همزمان با اخراج جان کریان، مدیر اجرایی این بانک رخ داد. وی در سال ۲۰۱۵ به این سمت منصوب شد و تا سال ۲۰۲۰ با این بانک قرارداد کاری داشت.

دویچه بانک با سقوط درآمد مواجه شده است و قیمت سهام آن در سال جاری نزدیک به یک سوم کاهش یافته است. این بانک به دلیل سقوط ارزش سهام، در سال ۲۰۱۵ حدود ۸.۴ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۶ حدود ۱.۷ میلیارد یورو از دست داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا