سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان افغانستان

درگیری لفظی وزیرداخله با معاون پولیس کابل دریک نشست امنیتی درکابل

گروهی از مهاجمان مسلح، در روز نخست عید قربان، با جاگرفتن در یک سرای در نزدیک مسجد عیدگاه هنگام سخنرانی رییس جمهور به مناسبت این عید، در حدود ۳۰ موشک به سوی ارگ، وزارت دفاع  چند بخش مهم دیگر شهر کابل پرتاب کردند.

minister_1

دو روز پس از حملۀ راکتی مهاجمان بر ارگ ریاست‌جمهوری و وزارت دفاع ملی، وزیر داخله مسؤولان امنیتی کابل را پیش از چاشت روز پنج‌شنبه (۱سنبله) ازبهر پاسخ‌گویی در این باره در یک نشست فراخوانده بود.

این نشست که از رسانه‌ها به‌گونۀ زنده نشر می‌شد، مسؤولان امنیتی در بارۀ چگونگی رخ‌داد این حمله و جابجایی مهاجمان در یک بخش نزدیک به ارگ ریاست‌جمهوری، معلومات می‌دادند. اما هنگامی‌که جنرال محمد صادق مرادی، معاون امور امنیتی فرماندهی پولیس کابل از رهبری وزارت داخله انتقاد کرد، ویس احمد برمک، وزیر داخله برآشفت.

آقای مرادی گفت “ده‌ها بار” از راه‌های گوناگون تلاش کرد تا با وزیر داخله ملاقات کند و نگرانی‌های امنیتی شهر کابل را با وی در میان بگذارد، اما موفق نشد. او افزود که بارها به دستیار آقای برمک زنگ زد، اما او این ملاقات را تنظیم نکرد: «رییس جنایی شاهد است، معاون اطرافی شاهد است، ده‌‍‌ها بار به یاور شما زنگ زدم که برای ما وقت بگیرید از وزیر داخله؛ مشکل داریم در سطح رهبری زون و مشکلات بررسی شود و کسانی‌که مشکل ساز استند برطرف شوند، به والله اگر صدای مارا شنیده باشد.»

این سخنان معاون فرماندهی پولیس کابل، ویس احمد برمک را بر آشفته ساخت و با لحن تند از او خواست که به جایش بنشیند: «معاون صاحب بی‌کفایت بنشین به جایت! بنشین بنشین….. چتیات گفته می‌روی… بنشین گفتم، عسکر استی …»

اما آقای مرادی بدون هیچ معطلی‌یی، به سخنان برمک پاسخ داد: «من بی‌کفایت نیستم. من جنرال استم، من آدم عادی نیستم، من جنرال کشور استم.»

با این همه، وزیر داخله تأکید کرد که غفلت شماری از مسؤولان امنیتی در شهر کابل باعث شد که مهاجمان دست به این حمله بزنند.

از سویی دیگر، اختر محمد ابراهیمی، معین ارشد امور امنیتی وزارت داخله که نیز در این نشست حضور داشت، هرچند ناتوانی نهادهای امنیتی را در جلوگیری این حمله پذیرفت، اما گفت کسانی که غفلت وظیفه‌یی کرده‌اند در جریان ده روز به کیفر خواهند رسید.

گروهی از مهاجمان مسلح، در روز نخست عید قربان، با جاگرفتن در یک سرای در نزدیک مسجد عیدگاه هنگام سخنرانی رییس جمهور به مناسبت این عید، در حدود ۳۰ موشک به سوی ارگ، وزارت دفاع  چند بخش مهم دیگر شهر کابل پرتاب کردند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا