سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان افغانستان

حکمتیار: هر گروهی که به جنگ ادامه بدهد دشمن اسلام و مردم است

حکمتیار می‌گوید که این گروه‌ها به دستور بیگانه‌گان و برای منافع بیگانه‌گان می‌جنگند و برای ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان بهانه شده‌اند.

Hekmatyar_13

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی می‌گوید هر گروهی که به جنگ ادامه می‌دهد و صلح را نمی‌پذیرد، دشمن اسلام و شهروندان افغانستان است.

حکمتیار می‌گوید که این گروه‌ها به دستور بیگانه‌گان و برای منافع بیگانه‌گان می‌جنگند و برای ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان بهانه شده‌اند.

در حالیکه فراخوان آتش‌بس حکومت افغانستان از سوی گروه طالبان بی‌پاسخ مانده است و بخش‌هایی از کشور به شمول پایتخت در آتش جنگ می‌سوزد، رهبر حزب اسلامی می‌گوید گروه‌هایی که به جنگ ادامه می‌دهند و در برابر صلح “سد” ایجاد می‌کنند، دشمن مردم و اسلام استند.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، گفت: «هر کسی به جنگ ادامه بدهد و در برابر صلح ممانعت ایجاد کند او در مقابل ملت، دین و کشور دشمنی می‌کند و در خدمت بیگانه‌گان است.»

با این همه آقای حکمتیار از حمله‌های گروه طالبان بر شهر غزنی و آماج قرار دادن بخش‌های غیر نظامی را نیز به شدت انتقاد می‌کند.

با این همه قرار است که عباس استانکزی مسوول دفتر سیاسی طالبان در قطر تا دو هفته دیگر در مسکو در نشستی در باره صلح شرکت کند، منابعی می‌گویند که در این نشست نماینده‌یی از افغانستان حضور نخواهد داشت، اما نماینده‌گانی از ایران، پاکستان، روسیه و برخی از کشورهای آسیای میانه شرکت خواهند کرد.

انوارالحق احدی، رهبر ملی جبهه نوین افغانستان، گفت: «امیدوار هستیم که در این نشست نه تنها خواست‌های خود را مطرح بسازند، بل خواست‌های مردم افغانستان را نیز مطرح بسازند.»

در همین حال منابع نزدیک به طالبان تأیید می‌کنند که از آنان در نشست مسکو که قرار است دو هفته بعد برگذار شود، دعوت شده است و احتمالا نماینده‌گان این گروه در این نشست شرکت کنند.

سید اکبر آغا، فرمانده پیشین طالبان، گفت: «من فکر می‌کنم که دید و بازدید‌های طالبان با کشورهای خارجی نشانهء مثبت است از علاقه آنان برای گفت‌وگوهای صلح.»

رهبر حزب اسلامی حلقه‌هایی را در حکومت افغانستان در دخالت در کارهای کمیسیون‌های انتخاباتی نیز متهم می‌سازد.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، گفت: «ضعف کمیسیون‌های انتخاباتی و عدم استقلالیت آنان و توزیع نامنصفانه تذکره‌ها و استیکرها یک تقلب بزرگ است.»

اما دفتر سخنگوی رییس جمهور می‌گوید که رییس جمهور در فرمانی، گفته است که حکومت در کارهای کمیسیون‌های انتخاباتی نباید دخالتی داشته باشد و بر مستقل بودن کمیسیون‌های انتخاباتی تاکید ورزیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا