سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دانستنی و اطلاعات عمومیمطالب جالب

پوست کیوی؛ آشنایی با خواص شگفت انگیز پوست کیوی

خیلی از افراد پوست کیوی را نمی خورند ولی باید بدانید که پوست کیوی خیلی خواص دارد و می کتواند باعصی پیشگیری از سرطان شود و برای کاهش وزن هم موثر است.

اطلاعاتی در مورد پوست کیوی که شاید نمی دانید

وقتی که کیوی می خرید و آن را به خانه می برد احتمالا قبل از خوردن، پوست آن را بطور کامل می کند ولی بعد از خواندن این بخش دیگر هرگز این کار را انجام نمی دهد.
اما چرا پوست کیوی پر خواص است؟ پوست کیوی چه خواصی دارد و چرا باید پوست کیوی را بخوریم؟
 Kivi-1-e1528966850994
کیوی با با پوست بخوریم؟

تمام فواید و خواص پوست کیوی

کاهش وزن و تقویت دستگاه گوارش به دلیل فیبر بالا:
در پی تحقیقات معلمو شده است که پوست نازک و پرز دار کیوی برای خوردن مناسب است و هم دارای خواص ارزشمندی است، پوست کیوی کرکی و پرزدار است و خیلی جالب و اشتها برانگیز نیست، اما مهم این است که این پوست نازک درست مانند خوردن یک سیب، هنگامی که تصمیم می گیرید کل میوهرا بخورید، به مقدار سه برابر فیبر دریافت می کنید. در مقایسه با مصر، تنها گوشت میوه کیوی و همین خاصیت دلیلی است که برای استفاده از آن با حدف احساس یری و کمک به کاهش وزن و بهبود کارکرد دستگاه گوارشمی توانید بهره بگیرید.
Kivi-2-e1528966876739
فواید پوست کیوی

خواص شگفت انگیز پوست کیوی

پوست کیوی پر از ویتامین C است که آنتی اکسیدانی قوی است و می تواند با بیماری های مبارزه بکند و باعث دیر پیر شدن شما شود، به جز اینکه استفاده کردن از  آن به صورت موضعی و مالیدن بر روی پوست سبب زیبایی می شود، بلکه اسفاده خوراکی از آن هم مقدار زیادی آنتی اکسیدان به بدن شما می رساند و باعث کاهش سرعت پیری سلول های پست و بدن می شود.

ویتامین E پوست کیوی باعث پیشگیری از سرطان می شود

کیوی یکی از منابع ویتامین E است که باعث پیشگیری از سرطان می شود اما این مسئله مورد نظر ما نیست بلکه مهم این است که بخش زیادی از ویتامین E در پوست ان نهفته است، پس توصیه می کنیم پوست را خوب بشویید و ان را مصرف کنید.

Kivi-3-e1528966817832

اطلاعاتی در مورد پوست کیوی

چه افرادی بهتر است کیوی و پوست کیوی نخورند؟

افرادی که با خوردن کیوی و یا پوست آن دچار مشکل می شوند بهتر است از خوردن این میوه اجتناب ککند. کیوی مقدار زیادی اگزالات دارد که این ماده طبیعی باعث تجمع و تمرکز زیاد مایعات در بدن می شود و باعث بروز بعضی از مشکلات می شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم کسانی که مشکلات کلیوی یا مرتبط با کیسه صفرا دارند این میوه را نخورند. خوردن این میه با پوست یا بدون پوست برای افرادی که مستعد سنگسازی در مجاری ادرار هستند توصیه نمی شود.

نحوه استفاده از کیوی

کیوی چه به تنهایی و چه در سالاد میوه، بسیار عالی است اما می توانید با دستورالعمل های جدید، دسر و خوراکی های دیگر با کیوی را هم امتحان کنید به این ترتیب شما می توانید انوا ویتامین، روی و منیزیم را از آن وارد بدن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا