سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
آشپزی

کیک آلبالو

در این مطلب طرز تهیه کیک آلبالو که کیک فوق العاده خوشمزه ای برای همه لحظات است را به شما آموزش می دهیم. امیدواریم لذت ببرید.

مواد لازم:

2 /1 و 1 آرد سفید

1 پیمانه پودر شکر

2 عدد تخم مرغ

1 ق چ بیکینگ پودر

4 /1 ق چ وانیل

500 گرم آلبالو هسته گرفته شده

2 /1 پیمانه روغن مایع

2 /1 پیمانه ماست

طرز تهیه:

1 ابتدا زرده تخم مرغ ها را از سفیده جدا کنید. بعد سفیده را در ظرفی با همزن بزنید؛ به حدی که وقتی ظرف را بر می گردانید نریزد. با این کار بوی زهم تخم مرغ هم گرفته می شود. زرده ها را هم در ظرفی دیگر همراه با شکر و وانیل بزنید؛ به حدی که رنگ کرم و حالت کش دار پیدا کند. سپس ماست و روغن مایع را اضافه کنید. بهتر است ماست شیرین باشد. حالا مایه را به حدی بزنید که مواد به خوبی با هم مخلوط شوند.

2 در این مرحله بیکینگ پودر را با آرد مخلوط کرده و آن را الک کنید. سفیده زده شده را به مایه زرده تخم مرغ اضافه کنید، آرد را هم آرام آرام افزوده، مواد را مخلوط کنید. سپس آلبالو را با مواد مخلوط کنبد. البته جور دیگر هم می توان عمل کرد . اینکه ابتدا نصف مایه را در قالب بریزید و بعد نصف آلبالو را روی مایه بریزید و بعد نیمی دیگر مایه کیک را افزوده و بقیه آلبالوها را روی آن بچینید.

3 حالا قالب را کاغذ روغنی بیندازید یا آن را روغن پاشی کنید و مایه کیک را در آن بریزید و در فر که 15دقیقه قبل با حرارت 175 درجه سانتی گراد روشن و گرم شده به مدت 40 تا 45 دقیقه قرار دهید. برای اطمینان از پخت کیک با یک سیخ چوبی چک کنید. به این صورت که سیخ چوبی را در کیک فرو کنید؛ اگر تمیز بیرون آمد پخت کیک کافی است. در انتها کیک را با خامه یا پودر قند تزیین کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا