سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاسبک زندگیمجله خانواده

زمانه ای است که مردان متاهل بیشتر خیانت می کنند.

مطالعات نشان می دهد که مردان نسبت به زنان بیشتر خیانت می کنند. یک مطالعه  منتشر شده در مجله AARP نشان داد که 46 درصد از مردان به پارتنرهایشان خیانت کردند در صورتی که این رقم برای زنان 21 درصد بود. 

گزارش دیگری از موسسه مطالعات خانواده (IFS) نشان داد که در متاهل ها مردها دو برابر از زنان خیانت می کنند. اما داده های IFS همچنین نشان می دهد که سن  فرد در اینکه چه کسی ، چقدر و چه موقع خیانت می کند ، نقش دارد. در میان افراد زیر 30 سال ، تعداد مردان و زنان متاهلی که خیانت می کنند تقریباً یکسان است (10 درصد در مقابل 11 درصد).

با این حال ، با افزایش سن ، فاصله آماری خیانت  آقایان و خانمها بیشتر می شود. مطمئناً ، ممکن است فکر کنید مردان در اواسط زندگی ( 45 تا 55 سال ) گمراه می شوند ، اما در واقع کمی بالاتر از آن است. امار خیانت در مردان 70 ساله از همه بالاتر است. 

IFS با استفاده از داده های نظرسنجی عمومی  سال 2017 خود دریافت که 20 درصد از مردان و 13 درصد از زنان اظهار داشتند که با شخص دیگری غیر از همسرشان رابطه داشته اند.

اما بعداً ، در بین افراد 50 تا 69 ساله ، حدود 24 درصد مردان خیانت می کنند ، در حالی که 16 درصد زنان. پس از آن ، در سنین 70 تا 79 سال ، 13 درصد از زنان خیانت می کنند ، در حالی که 26 درصد از مردان خیانت می کنند. به اندازه کافی جالب توجه است که این تعداد در سالهای آخر سال برای مردان نیز نسبتاً زیاد است: 24 درصد از مردان 80 سال یا بالاتر خیانت می کنند در حالی که تنها 6 درصد از زنان همین حرف را می زنند. بر اساس داده ها ،  بالاترین میزان خیانت در زنان در 60 سالگی است، اما این میزان در 70 و 80 سالگی به شدت پایین می آید.

داده های تاریخی حاکی از آن است که مردان همیشه بیشتر خیانت کرده اند. اما در دهه 1990 میزان خیانت در میان مردان 50 ساله به اوج خود رسید. در آن دهه ، مردان مسن کمتر از افراد میانسال خیانت می کردند. سپس ، در دهه 2000 ، بیشترین میزان خیانت به مردان 60 ساله تبدیل شد. اکنون ، به نظر می رسد ، یک بار دیگر صعودی شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا