سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار مشاهیراخبار مشاهیر خارجیپیشخوان اروپا

جیمز ردفورد ، فیلمساز و پسر رابرت ردفورد ، در سن 58 سالگی درگذشت.

جیمز ردفورد ، فیلمساز ،پسر رابرت ردفورد ، جمعه در سن 58 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

همسرش کایل ردفورد این خبر را در توییتر اعلام کرد.

او نوشت: “جیمی امروز درگذشت و قلبمان شکست. او زندگی خوب و تأثیرگذاری داشت و خیلیها او را دوست داشتند.” ” من به عنوان همسر 32سالش از دو فرزندی که با هم بزرگ کردیم خوشحالم. “

– kyle redford (kyleredford)  در 16 اکتبر 2020

رابرت ردفورد از طریق نماینده اش خبر فوت پسرش را منتشر کرد.

در بیانیه ایی گفته شد: “غم و اندوه از دست دادن فرزند غیر قابل تحمل است. جیمی یک پسر ، شوهر و پدر دوست داشتنی بود.” ” از او فرزندانش ، هنر ، فیلم سازی و علاقه وافر به حفاظت از محیط زیست و زندگی او به یادگار مانده که ادامه دارد. رابرت ردفورد در این دوران سخت با خانواده اش در سوگ است و میخواهد حریم خصوصیش را حفظ کند.

کایل در مصاحبه ای با سالت لیک تریبون تایید کرد که شوهرش بر اثر سرطان مجاری صفراوی در کبد درگذشت. بیماری کبدی او 2 سال قبل مجدد برگشته بود و سرطان در مجاری صفراوی او در ماه نوامبر پیدا شد چون او منتظر پیوند کبد بود.

این فیلمساز  بر روی محیط زیست ، علم و آموزش تمرکز کرده بود.در مستندهایی که کارگردانی و تهیه کنندگی کرده است ، مثل فیلمهای Big Picture: Rethinking Dyslexia, Paper Tigers, Resilience, 2017’s Happening: A Clean Energy Revolution. Redford’s 1999 documentary, The Kindness of Strangers, از تجربه اش در گرفتن پیوند کبد از غریبه ها الهام گرفته است.

James Redford

او فیلمی بنام Spin در سال 2003 کارگردانی کرد که در آن بازیگرانی چون رایان مریمن ، پائولا گارس ، روبن بلیدز ، دانا دلانی و استنلی توچی بازی کردند.

ردفورد همچنین در حال کارگردانی مستند “Where the Past Begins” بود.

در سال 2005 ، ردفورد و پدرش مرکز ردفورد را تأسیس کردند ، یک سازمان خصوصی که فیلم تولید می کند و به فیلمسازان کمک مالی می کند تا ” عدالت زیست محیطی و آب و هوایی ، راه حل ها و ترمیم آنها تسریع یابد”.

مدیر اجرایی مرکز ردفورد ، جیل تیدمن روز دوشنبه با احترام به این فیلمساز از دست رفته ادای احترام کرد.

در این پست آمده بود: “با جیمی عشق و شادی مسری به وجود آمد. او با مهربانی و خونگرمی و گشودگی ای که به راحتی به دیگران میداد به هر کاری که می کرد نزدیک می شد.” “جیمی به طور خستگی ناپذیر برای ساختن دنیایی سالم برای همه ما ، و به ویژه برای کسانی که بیشترین نیاز به حمایت را داشتند ، تلاش کرد. او همیشه با قلب بزرگش رهبری می کرد و با کنجکاوی و روحیه خلاقش کار میکرد. او یک محافظ جهان طبیعی بود و اعتقاد داشت که هر کس شایسته یک محیط سالم است که بتواند در آن رشد کند. “

طبق بیوگرافی رابرت ردفورد ، مشکلات سلامتی پسرش در جوانی دلیل ریشه او در یوتا بود ، جایی که بعداً جشنواره فیلم ساندنس و موسسه ساندنس را تأسیس کرد.

بازمانده های جیمز ردفورد همسر و دو فرزندشان ، دو خواهر و پدر و مادرش رابرت ردفورد و مورخ لولا ون واگنن هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن