سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

وقتی هر روز یک موز می خورید برای بدن شما چه اتفاقی می افتد.

آیا واقعاً موز همانطور که برخی می گویند سالم است؟

همه ما با شنیدن این نکته که “خوردن یک سیب در روز دکتر را از شما دور نگه می دارد” بزرگ شده ایم ، اما به نظر می رسد فواید خوردن یک موز در روز می تواند به همان  خوبی باشد. موز مملو از ویتامین ها و مواد مغذی است و هنگامی که به طور منظم یک موز می خورید ، به حفظ و بهبود سلامت کلی بدن شما کمک می کند. به عبارت دیگر ، خوردن روزانه یک موز قطعاً راهی برای ادامه سلامت است.

با این حال ، مهم است که به یاد داشته باشید که روزانه بیش از حد موز مصرف نکنید. طبق گزارش Healthline ، شما باید یک یا دو موز در روز استفاده کنید ، اما نه بیشتر از این. مصرف بیش از حد هر ماده غذایی ، حتی موز ، می تواند منجر به افزایش وزن یا کمبود مواد مغذی شود. وقتی هر روز یک موز می خورید ، فواید زیادی برای بدن شما دارد.

1_ شما از سلامت روده تان حمایت خواهید کرد:

banana cut up

حالا ، بیش از هر زمان دیگری ، شاهد اهمیت سلامت روده بر سلامت عمومی هستیم. استراتژی های زیادی برای خوردن میکروبیوم وجود دارد ، اما می تواند با یک موز شروع شود. طبق یک مطالعه در سال 2017 در Nutrition Bulletin ، موز حاوی نشاسته مقاوم است ، که برای افزایش تولید اسیدهای چرب زنجیره کوتاه – ضروری برای سلامت روده است. بنابراین ، ما می توانیم از موز برای ایجاد ثبات در روده و تأمین مواد مغذی برای میکروبیوم خودمان استفاده کنیم.

 

2_ممکن است وزن کم کنید:

cutting banana

فایده ای که هرگز کم ارزش شناخته نمی شود ، خوردن روزانه موز می تواند به ما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند. موز سرشار از فیبر و پروتئین ، با وجود کمی بیش از 100 کالری در هر تکه ، شما را برای مدت بیشتری سیر نگه می دارد.

3 _می توانید پوستتان را بهبود ببخشید:

bananas

وقتی به غذاهایی فکر می کنید که پوست شما را بهبود می بخشند ، احتمالاً به ماهی سالمون ، آووکادو یا شاید گردو فکر می کنید – اما وقتی صحبت از سلامتی پوست می شود ، موز می تواند تغییر دهنده بازی باشد. همه اینها به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی موجود در موز است ، به ویژه منگنز که سطح کلاژن را افزایش می دهد. مهم نیست که مشکلات پوستی شما چیست – آکنه ، چین و چروک ، خشکی پوست – خوردن یک موز در روز می تواند به شما کمک کند. Healthline حتی پیشنهاد می کند که ماسک صورت موز می تواند به شما کمک کند.

4_سطح انرژیتان را بهبود می بخشید:

به خصوص هنگامی که قبل یا بعد از تمرین خورده می شوید ، موز می تواند در افزایش سطح انرژی شما و احساس خستگی در طول روز موثر باشد. نتایج حاصل از مطالعه PLOS One 2012 بر روی مردان ورزشکار نشان داد که کسانی که هر پانزده دقیقه یک نوشیدنی ورزشی استفاده می کردند در مقایسه با موز و آب ، در مسابقات دوچرخه سواری مسافت طولانی عملکرد ضعیف تری داشتند. بنابراین ، بین خوردن یک موز و افزایش سطح انرژی بر عملکرد رابطه مستقیم وجود دارد.

5_ شما پتاسیم دریافت خواهید کرد که از سلامت قلب پشتیبانی می کند:

موز به پتاسیم معروف است ، اما آیا می دانید پتاسیم می تواند به تقویت قلب شما کمک کند؟ کاملاً می تواند – بنابراین خوردن یک موز در روز می تواند به یک قلب سالم منجر شود. بیشتر افراد پتاسیم کافی در رژیم روزانه خود مصرف نمی کنند ، که اغلب می تواند تأثیر مستقیم بر کنترل فشار خون و سایر اجزای سلامت قلب داشته باشد. علاوه بر این ، Healthline توضیح می دهد که یک رژیم غذایی غنی از پتاسیم، خوردن یک موز در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 27٪ کاهش دهد. بنابراین وقت آن است که این میوه را به برنامه روزانه خودتان اضافه کنید.

6_ بینایی خود را تقویت خواهید کرد (چه در روز و چه در شب):
موز و سیب

banana and apples

نه ، ما در مورد هویج صحبت نمی کنیم. طبق موسسه ملی بهداشت ، موز حاوی ویتامین A است که برای انجام سه کار ، محافظت از چشم ، حفظ بینایی طبیعی و بهبود بینایی در شب کار می کند. بنابراین نیازی نیست که در مصرف هویج زیاده روی کنید . درعوض ، خوردن یک موز در روز  نه تنها باعث افزایش دید شما می شود ، بلکه مزایای سلامتی بسیاری نیز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا