سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپاسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

من قبل از شام به مدت 2 هفته یک مشت گردو می خورم و در نهایت لاغر شدم.

وقتی مردم می گویند می خواهند لاغر شوند ، اغلب بلافاصله به فکر از دست دادن آب و رژیم های محدود کننده غذایی می افتند. من به عنوان یک متخصص تغذیه با سابقه تقریباً 20 ساله ، همه چیز را در مورد راهکارهای کاهش وزن دیده ام. من می دانم که قطع سریع غذا از رژیم شما یا عوض کردن وعده غذایی با یک نوشیدنی ناخوشایند می تواند نتیجه معکوس دهد. به جای این که وقتی سعی در کنترل وزن دارید دست از خوردن غذاهای محبوب را بردارید ، من طرفدار پیدا کردن غذاهایی برای افزودن به رژیم غذایی برای نتایج مثبت هستم.

یک ماده غذایی که ثابت شده در کنترل وزن موثر است ، گردو است. بله ، آن آجیل کوچکی که می بینید روی سالاد شما پاشیده شده یا برای تزیین روی پنیر استفاده می شود. گردو مملو از اسیدهای چرب امگا 3  ALA ، فیبر و پروتئین های گیاهی است در حالی که من همیشه می دانستم که گردو منبع خوبی از مواد مغذی است ، من هرگز واقعاً آن را به عنوان یک ماده غذایی کاهش دهنده وزن تصور نمی کردم تا اینکه شخصاً دیدم که بعد از خوردن هر روز یک مشت از آنها در ماه پیش ، چه اتفاقی برای بدن من افتاده است. در خانه من ، گردو پایه اصلی است. من از آن به عنوان مواد اولیه هنگام پخت و به عنوان مواد افزودنی به ماست استفاده می کنم.

خوردن یک مشت گردو قبل از آماده کردن وعده شام برای خانواده ام برای من یک رسم شد. یک مشت کوچک گردو را حدود 30 دقیقه قبل از سرو شام می خوردم. بدون اینکه واقعاً به این فکر کنم که خوردن روزانه آن با بدن من چه می کند ، من شوکه شدم و متوجه شدم که بدون ایجاد هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی ام ، هنگام شام غذای کمتری می خورم ، احساس رضایت بیشتری می کردم و در واقع مقداری وزن کم می کردم!

چگونه گردو به کاهش وزن کمک می کند؟

 آزمایش تصادفی من در خوردن گردو به من انگیزه داد تا ببینم آیا چیزی بین گردو و کاهش وزن وجود دارد. به نظر می رسد ، مطالعات واقعی وجود دارد که نشان می دهد چگونه گنجاندن گردو در رژیم غذایی می تواند به شما در حفظ وزن مطلوب کمک کند.
برای مبتدیان ، گردو یک ماده غذایی ضد التهاب است ، به این معنی که خوردن آنها با نشانگرهای پایین تر التهاب ارتباط دارد. از آنجا که التهاب مزمن و دستیابی به آن کنترل چالش برانگیز است ، تمرکز بر روی غذاهای ضد التهاب مانند گردو می تواند باعث از بین رفتن التهاب و افزایش وزن شود. همچنین ، از آنجا که این آجیل ها ترکیبی طبیعی از چربی های سالم ، پروتئین گیاهی و فیبر دارند – سه عاملی که می تواند به سیری کمک کند – خوردن آنها می تواند گرسنگی شما را مهار کند و به شما کمک می کند تا هنگام خوردن غذا از پرخوری پرهیز کنید.
اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه موجود در غذاهایی مانند گردو به عنوان چربی های “سالم” شناخته می شوند. خوردن آنها در مقایسه با خوردن چربی های دیگر مانند چربی های اشباع با سیری بیشتر ارتباط دارد. در یک مطالعه که در BMC Nutrition منتشر شده است ، افراد بعد از مصرف رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه ، از جمله گردو ، متابولیسم چربی را بهبود بخشیدند.
پروتئین موجود در این آجیل ها نیز صدمه ای نمی زند. مطالعه منتشر شده در مجله آکادمی تغذیه و رژیم غذایی نشان داد که خوردن یک میان وعده غنی از پروتئین (مانند گردو!) قبل از غذا ، باعث احساس سیری و پرخوری کمتر می شود.
به عبارت دیگر ، خوردن مواد غذایی مملو از پروتئین مانند گردو می تواند دقیقاً همان کاری را انجام دهد که مادر شما همیشه نسبت به آن هشدار داده است: اشتهای شما را از بین ببرد. خوردن هر روز یک مشت گردو یک روش ساده برای کمک به کنترل اشتهای من و وزن من به روشی سالم بود. با اضافه کردن فقط تعداد انگشت شماری از این مغزها به رژیم غذایی من هر روز عصر قبل از شام ، توانستم گرسنگی ام را کاهش داده و با تلاش خیلی کم بدن خودم را با مواد مغذی تقویت کنم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا