سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبارسبک زندگیمجله پزشکی و سلامت

آیا زدن دو ماسک به جلوگیری از انتقال COVID-19 کمک می کند؟ دکتر فائوچی در این مورد پاسخی دارد.

“این کاملاً منطقی است که استفاده از دو ماسک احتمالاً موثرتر خواهد بود.” – آنتونی فائوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، در مورد ماسک گذاری مضاعف دکتر آنتونی فائوچی می گوید دو ماسک بهتر از یک ماسک است.

فائوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، این هفته به NBC’s Today Show گفت: “این کاملاً منطقی است که استفاده از دو ماسک احتمالاً موثرتر باشد.” “به همین دلیل است که می بینید مردم یا دو ماسک می زنند یا از مدل N95 استفاده می کنند.”

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده راهنمایی رسمی در مورد زدن دو ماسک را صادر نکرده است.  این مرکز حامی استفاده از ماسک تا 3 آوریل پارسال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نبود و از آن زمان متخصصان بهداشت می گویند که این امر همچنین به جلوگیری از آلوده شدن فرد استفاده کننده کمک می کند.

Linsey Marr ، متخصص انتقال ویروس و استاد مهندسی عمران و محیط زیست در ویرجینیا تک ، به AARP گفت: “یک ماسک مانند یک مسیر مانع برای عبور ذرات است.” ماسک دوم “احتمال به دام افتادن ذره را قبل از عبور بیشتر می کند.”

از روز سه شنبه ، 99.9 میلیون نفر در سراسر جهان به COVID-19 مبتلا شده بودند و بیش از 2.1 میلیون نفر درگذشتند. براساس داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده 25.3 میلیون مورد مبتلا و 421،890 مورد فوتی داشته است.

فائوچی اخیراً اظهار داشت که انتظار دارد افراد بیشتری بتوانند تا آوریل واکسن بزنند تا از شیوع COVID-19 جلوگیری کند. فائوچی به NPR گفت: “من انتظار دارم تا ماه آوریل برسد ، این همان چیزی است که ما آن را فصل واکسن می نامیم.” “همه قادر به واکسن زدن خواهند بود. بنابراین من فکر می کنم که در پایان تابستان ، اگر 70 تا 85 درصد از جمعیت واکسینه شویم و از ایمنی خوبی برای عموم برخوردار شویم ، فکر می کنم تا پاییز می توانیم به نوعی از حالت طبیعی نزدیک شویم. “

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا هفته پیش برای همه کارکنان فدرال و هر کس در املاک فدرال مأموریت استفاده از ماسک امضا کرد. طبق دستور ، آنها باید “همه ماسک بزنند ، فاصله اجتماعی را حفظ کنند و سایر اقدامات بهداشت عمومی را رعایت کنند ، همانطور که در دستورالعمل های CDC ارائه شده است.”

فائوچی به NPR گفت ، “ما می خواهیم 1 میلیون واکسیناسیون در روز داشته باشیم. ایده داشتن حداقل 100 روز برای همه – حداقل – ماسک زدن. همه به طور یکسان ، بنابراین ما اختلافاتی نداریم که بعضی از افراد به اقدامات بهداشت عمومی پایبند هستند و دیگران اینگونه نیستند. “

 

BioNTech و Pfizer گفتند که یک مطالعه در شرایط in vitro نشان داد که واکسن COVID-19 آنها دو نوع بسیار عفونی جدید را که در انگلیس و آفریقای جنوبی پدید آمده اند خنثی می کند. نتایج در سرویس پیش چاپ bioRxiv منتشر شد و هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

بر اساس مطالعه ای که اخیراً منتشر شده است ،  شرایط یک داوطلب  واکسن از AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ایمن و موثر است و در تجزیه و تحلیل تلفیقی داده های موقت به طور متوسط ​​70٪ کارآیی را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا