سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپامجله پزشکی و سلامتمجله خانواده

فرزند من معلول تشخیص داده شده. حالا چی میشه؟

فرزند شما اخیراً معلول تشخیص داده شده است. ممکن است احساس گیجی کنید ، یا ترسیده باشید. به نظر درست میاد این لحظه بزرگی است. اما کودکان معلول ما … فرزندان ما هستند. بیایید در مورد  تجربه دریافت یک تشخیص جدید صحبت کنیم تا بتوانید بهترین والدین فرزندتان باشید.

به خودتان امکان نفس کشیدن بدهید.

شما چند خبر مهم دریافت کرده اید. شاید این یک شوک باشد ، یا شاید شما مدت ها است می دانید که این تشخیص در حال اتفاق افتادن است. حتی ممکن است شما هم همین تشخیص را داشته باشید. هنوز هم می تواند مثل یک معامله بزرگ باشد. شما به یک دقیقه زمان نیاز دارید.

سعی کنید سریعا عکس العمل نشان ندهید. احتمالاً احساس می کنید که در حال حاضر برای حمایت از فرزندتان باید همه کار کنید. اما در بیشتر موارد ، تشخیص در واقع یک وضعیت اضطراری نیست. وقت دارید یک نفس بکشید ، و احتمالاً واقعا به آن احتیاج دارید.

دیدگاه تان را عوض کنید:
وقتی که شما با این تشخیص روبرو میشوید ، می توانید احساس کنید که همه چیز بر روی سرتان خراب شده است ، اما معلولیت فاجعه نیست. 

وقتی میفهمید فرزندتان معلول تشخیص داده شده است، ممکن است احساس کند همه چیز تغییر کند. و این می تواند احساس سخت و ترسناک و غم انگیزی بهمراه داشته باشد.

اما این داستان چیزهای دیگری دارد.

شما فرزند زیبای خودتان را دارید. آنها هنوز همان آدمی هستند که از زمان تولد آنها را دوست داشته اید. فقط موضوع این است که الان شما آنها را بهتر می شناسید و می توانید بفهمید که چگونه می توانید نیازهای آنها را به روش های جدید تأمین کنید.

و فراموش نکنید: معلولیت ممکن است تغییر نکند ، اما رفتارها و نیازها و احساسات کودک شما – و احساسات شما – همه تغییر خواهد کرد. این ممکن است در حال حاضر طاقت فرسا باشد ، اما تا ابد چنین احساسی نخواهد داشت، قول میدهم.

نزدیکانتان برای کمک پیدا کنید:
افرادی که از شما حمایت کرده اند چه کسانی هستند؟ افرادی که فرزند شما را فقط می پرستند چه کسانی هستند؟ ممکن است سخت باشد که با کسی در این مورد صحبت کنید ، اما پشتیبانی واقعاً در حال حاضر مهم است.

از افراد نزدیکتان شروع کنید و به آنها بگویید که به چه چیزی از آنها نیاز دارید. به هر آنچه نیاز دارید ، به آنها اطلاع دهید که شما در حال حاضر به آنها و فرزندانتان احتیاج دارید.

اگر فردی هستید که برای درخواست کمک تلاش می کنید ، آدمی را پیدا کنید که می تواند به شما کمک کند- شاید یک دوست نزدیک یا شریک زندگی یا یک خواهر و برادر باشد.

خود و فرزندتان را با افرادی احاطه کنید که می توانند در خانواده شما به شکلی دوستانه ظاهر شوند.

چند الگو پیدا کنید:
برخی از بزرگسالان را پیدا کنید که  همین تجربه ناتوانی فرزند شما  را دارند. همه ما نیاز به آینه داریم.

الگوهای بزرگسالانی که ملاقات کرده ام به من  در  مورد نحوه تأمین نیازهای فرزندانم کمک کردند،
 که چگونه همه نقاط قوت آنها را ببینیم. آنها به معنای واقعی کلمه کل روش تربیتی من را تغییر داده اند.

الگوها می توانند افرادی باشند که در زندگی واقعی آنها را می شناسید ، شخصیت های فیلم ، کتاب ها (این یک مورد جدید برای والدین کودکان در طیف اوتیسم است) یا افرادی که در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید.  

سه سیستم اصلی وجود دارد که می تواند شما و فرزندتان را پشتیبانی کند:

مراقبت های پزشکی یا بهداشتی – این شامل ارزیابی ها ، معالجه ها و مراجعات است. مزایای دولتی مانند SSI ، مداخله زودهنگام و Medicaidسیستم مدرسه، یکی را انتخاب کنید و از آنجا شروع کنید. در نهایت همه آنها را پشت سر خواهید گذاشت ،  اگر برای انجام همزمان همه کارها تلاش کرده باشید.

در زمان های مختلف زندگی بچه هایم ، سعی کردم با استفاده از این سه سیستم و انجام همه کارها یک باره ، با استرس و نگرانی خودم کنار بیایم. 

برای فرزندتان یک مدافع خشن شوید:
 بسیاری از مدیریت معلولیت ها ، همه موانعی است که به دلیل نگرش یا کمبود دانش در این راه وجود دارد.

 حقوق فرزندتان را بدانید، حقوق خودتان را بدانید و والدین دیگری را که به خوبی این کار را انجام می دهند پیدا کنید. سوابق عالی داشته باشید. بلند حرف بزن هنگامی که شما از فرزند خود حمایت می کنید ، به او کمک می کنید تا آنچه را که نیاز دارد بدست آورد و برای او مدل سازی می کنید که چگونه از خود دفاع کند.

… و حالا چه؟
حالا به  دوست داشتن فرزند خود برگردید. این ممکن است متفاوت از تصور شما باشد ، اما آیا این تعریف پدر و مادری نیست؟  شما خوش شانسید، یک بچه عالی دارید. شما این را دارید…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا