سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینما و تلویزیونمجله سینمایی

باکس آفیس: Candyman هالیوود را به وحشت انداخت!

[ad_1]

فیلم ترسناک Candyman این هفته موفق شد با عملکردی خوب، صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کند. فیلم F9 نیز به یک رکورد مهم دست پیدا کرد.

فیلم کندی‌من (Candyman) که با نام مرد آبنباتی معروف شده است، نسخه جدید مجموعه فیلم‌های ترسناکی با همین نام است که این هفته اکران خود را آغاز کرد و توانست با شکست فیلم موفق مرد آزاد (Free Guy)، در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد.

این فیلم در روز پیش نمایش خود به فروش موفق 1.9 میلیون دلاری دست پیدا کرد تا در کنار فروش روز جمعه، روز نخست اکران خود را با عدد 9.1 میلیون دلاری، به پایان رسانده باشد.

میزان فروش فیلم کندی‌من در روز شنبه، 7.7 میلیون دلار و در روز یکشنبه نیز 5.4 میلیون دلار بود تا در مجموع، این فیلم با فروش 22.3 میلیون دلاری، نخستین آخر هفته خود را سپری کرده باشد.

فیلم کندی‌من تبدیل به یکی از معدود آثار ترسناک اخیر سینما شده است که نظر مثبت منتقدین را جلب کرده است و عملکرد این فیلم در گیشه، مشابه عملکرد فیلم بسیار موفق نفس نکش (Don’t Breathe) است.

فیلم نفس نکش که قسمت دوم آن نیز 2 هفته قبل منتشر شده بود، در چنین روزهایی از ماه اوت سال 2016 اکران شد و با عملکردی مشابه، در نهایت با فروش 89 میلیون دلاری، کار خود را در گیشه آمریکا به پایان رساند. انتظار می‌رود که کندی‌من نیز بتواند عملکرد مشابه و موفقی چون آن فیلم را تجربه کند.

در رده دوم جدول، صدرنشین دو هفته اخیر باکس آفیس قرار گرفت. فیلم مرد آزاد این هفته نیز به عملکرد بسیار خوب خود ادامه داد و تنها 27 درصد افت فروش داشت. این فیلم با فروش 13.5 میلیون دلاری، در رده دوم جدول قرار گرفت.

انیمیشن گشت پنجه‌ای: فیلم (PAW Patrol: The Movie) که هفته گذشته با عملکردی بسیار خوب، در رده دوم جدول قرار گرفته بود، این هفته با افت فروش حدود 50 درصدی مواجه شد و با 6.6 میلیون دلار فروش، رده دوم جدول را از آن خود کرد.

همچنین فیلم گشت‌وگذار در جنگل (Jungle Cruise) نیز این هفته به فروش 5 میلیون دلاری دست یافت تا به عنوان پنجمین فیلم سال 2021، میزان فروش خود در آمریکا را از مرز 100 میلیون دلا عبور دهد.

گشت‌وگذار در جنگل در طی چند روز آینده، میزان فروش خود را از فیلم گودزیلا در برابر کونگ (Godzilla vs. Kong) که 100 میلیون و 500 هزار دلار در گیشه آمریکا فروش کرده است، عبور خواهد داد تا تبدیل به چهارمین فیلم پرفروش آمریکا در سال 2021 شود.

در این بین اما، قسمت نهم مجموعه سریع و خشمگین (Fast & Furious) نیز این هفته توانست به یک دستاورد مهم دست یافته و میزان فروش جهانی خود را از مرز 700 میلیون دلار عبور دهد. این فیلم تنها سومین فیلم دنیا در طی 2 سال اخیر است که موفق به انجام چنین کاری می‌شود.

البته باید به این موضوع توجه داشت که دو فیلم دیگری که موفق به انجام چنین کاری شده بودند، دو فیلم چینی بودند و فیلم F9 اکنون تنها فیلم هالیوودی محسوب می‌شود که در طی سال‌های 2020 و 2021، مجموع فروش جهانی خود را از مرز 700 میلیون دلار عبور می‌دهد.

البته در طی این دو سال، هیچکدام از فیلم هالیوودی به جز F9، نتوانسته‌اند فروش جهانی خود را حتی از مرز 500 میلیون دلار عبور دهند.

با این حال این فیلم در نهایت به پرفروش‌ترین فیلم دنیا در طی 2 سال اخیر تبدیل نخواهد شد و این عنوان کماکان در اختیار فیلم چینی سلام مامان (Ni Hao, Li Huan Ying) قرار خواهد داشت.

رتبه نام فیلم فروش آخر هفته (در آمریکا) فروش کلی (در آمریکا)
۱ Candyman 22.3 میلیون دلار 22.3 میلیون دلار
۲ Free Guy 13.5 میلیون دلار 79.3 میلیون دلار
۳ PAW Patrol: The Movie 6 میلیون دلار 24 میلیون دلار
۴ Jungle Cruise ۵ میلیون دلار 100 میلیون دلار
۵ Don’t Breathe 2 2.8 میلیون دلار 24.6 میلیون دلار
۶ Respect 2.2 میلیون دلار 19.7 میلیون دلار
۷ The Suicide Squad 2 میلیون دلار 52.8 میلیون دلار
۸ The Protégé 1.6 میلیون دلار 5.7 میلیون دلار
۹ The Night House 1.2 میلیون دلار 5.1 میلیون دلار
۱۰ Black Widow 855 هزار دلار 181 میلیون دلار

.
نقل از سینما-فارس

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا