سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
سینما و تلویزیونمجله سینمایی

فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک برنامه‌ریزی شده برای پخش در ماه سپتامبر

[ad_1]

در این مقاله به معرفی فیلم‌ها و سریال‌های ترسناکی که قرار است در ماه سپتامبر امسال پخش شوند، خواهیم پرداخت.

ماه سپتامبر (۱۰ شهریور ماه تا ۸ مهر ماه ۱۳۹۹) را می‌توان آرامش قبل از طوفان در نظر گرفت چرا که پس از این ماه، به ماه اکتبر و جشن هالووین خواهیم رسید که مانند رسم هر ساله، فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک بسیاری قرار است در این ماه به نمایش گذاشته شود.

فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک برنامه‌ریزی شده برای پخش در ماه سپتامبر امسال عبارتند از:

What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

سریال ترسناک و کمدی «آنچه ما در تاریکی انجام می‌دهیم»، یکی از سریال‌های بسیار موفق شبکه تلویزیونی فاکس می‌باشد که فصل سوم آن در تاریخ دوم سپتامبر (۱۱ شهریور ماه ۱۴۰۰)، در این شبکه به نمایش درآمده است.

این سریال داستان گروهی از خون‌آشام‌های بسیار قدیمی و تعامل آن‌ها با جهان مدرن و دیگر موجودات ماوراءالطبیعه را روایت می‌کند.

در فصل سوم این سریال، این گروه با مسائل مختلفی سر و کله خواهند زد که از جمله آن‌ها می‌توان به یک پری دریایی بسیار فریبنده، گروهی از گارگویل‌ها (موجوداتی ماوراءالطبیعه با بال‌های خفاش مانند)، گرگینه‌ها و فرقه‌ای عجیب و غریب اشاره کرد.

Superhost

Superhost

فیلم ترسناک Superhost، یکی از جدیدترین فیلم‌های اورجینال شبکه اینترنتی Shudder (شبکه اینترنتی‌ای مختص به علاقه‌مندان به فیلم‌ها ترسناک) می‌باشد.

داستان این فیلم بر روی زوجی با نام‌های تدی و کلیر تمرکز دارد که برای تولید جدیدترین قسمت از برنامه‌ اینترنتی‌شان در یوتیوب با نام superhost، راهی خانه‌ اجاره‌ای‌‌ای می‌شوند تا با تولید برنامه‌ای جذاب، به این خانه نمره دهند. در این فیلم شاهد رویارویی این زوج با صاحب این خانه و اتفاقات ترسناکی که برای آن‌ها در این خانه رخ خواهد داد، خواهیم بود.

این فیلم در تاریخ دوم سپتامبر (۱۱ شهریور ماه ۱۴۰۰)، به صورت اینترنتی در شبکه Shudder منتشر شده است.

Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

این فیلم جنایی و ترسناک، براساس زندگی قاتل زنجیره‌ای بسیار مشهوری با نام تد باندی (Ted Bundy) ساخته شده است.

فیلم Ted Bundy: American Boogeyman،‌ داستان دستگیر شدن این قاتل زنجیره‌ای توسط دو مأمور FBI با نام‌های کاتلین مک‌چزنی و روبرت رسلر و جست و جوی آن‌ها برای پیدا کردن این قاتل را روایت می‌کند.

از بازیگران مطرح حاضر در این فیلم می‌توان به لین شی (Lin Shaye) اشاره کرد.

این فیلم در تاریخ سوم سپتامبر (۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰)، به صورت اینترنتی در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.

We Need to Do Something

we need to do something

این فیلم ترسناک و روان‌شناسانه، داستان به دام افتادن خانواده‌ا‌ی‌ چهارنفره‌ که برای پناه گرفتن از طوفان به دستشویی خانه خود رفته‌اند را روایت می‌کند.

با گذشت چند روز آن‌ها متوجه می‌شوند که هیچ‌کس برای نجات آن‌ها به سراغشان نخواهد آمد. در این هنگام ملیسا (دختر جوان این خانواده)، شک می‌‌کند که نکند این اتفاقات و طوفان به وجود آمده تقصیر او باشد.

نقش کاراکتر ملیسا را در این فیلم سیرا مک‌کورمک (Sierra McCormick) ایفا کرده است.

این فیلم در تاریخ سوم سپتامبر (۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰)، به صورت هم‌زمان در سینماها و پلتفرم‌های اینترنتی پخش شده است.

Burial Ground Massacre

Burial Ground Massacre

این فیلم داستان دانشجویانی را روایت می‌کند که قصد دارند شب خود را، در کاخی قدیمی و ترسناک سپری کنند ولی غافل از این‌که، فردی ترسناک در کمین آن‌ها قرار گرفته و تک‌تک حرکات آن‌ها را زیر نظر دارد.

این فیلم تنها برای پخش به صورت اینترنتی برنامه‌ریزی شده است. از بازیگران مطرح حاضر در این فیلم می‌توان به مایکل مدسن (Michael Madsen) اشاره کرد.

پخش این فیلم در تاریخ سوم سپتامبر (۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۰) صورت گرفته است.

Witches of Blackwood

Witches of Blackwood

داستان فیلم ترسناک «جادوگران شهر بلکوود»، بر روی کاراکتری با نام کلیر تمرکز دارد که پس از مرگ مادرش، به شهر محل تولد خود بازگشته و کشف می‌کند که موجودی بسیار وحشتناک و مرموز، در این شهر سایه افکنده است.

او جهت پی بردن به حقیقت پشت پرده‌ی مرگ مادر‌ش و زنده ماندن در این شهر، مجبور می‌شود که در مقابل گروهی از جادوگران قرار گیرد.

نقش کاراکتر کلیر را در این فیلم کاساندرا مک‌گرث (Cassandra Macgrath) ایفا کرده است. از کارهای قبلی این بازیگر می‌توان به فیلم ترسناک Wolf Creek در سال ۲۰۰۵ اشاره کرد.

این فیلم در تاریخ هفتم سپتامبر (۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۰)، به صورت اینترنتی منتشر شده است.

Martyrs Lane

MARTYRS LANE

فیلم ترسناک Martyr’s Lane، یکی دیگر از فیلم‌های اورجینال تولیدی شبکه اینترنتی Shudder برای پخش در این ماه بوده که در تاریخ نهم سپتامبر (۱۸ شهریور ماه ۱۴۰۰)، در این شبکه به نمایش درآمده است.

داستان این فیلم درباره دختری ده ساله با نام لیه می‌باشد که با پسری مرموز (یک روح) که ادعا می‌کند می‌تواند رابطه او با مادرش را درست کند، دوست شده است. پس از دیدار‌های متعدد، او به‌زودی متوجه می‌شود که اطلاعاتی که این روح در اختیار او قرار داده، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

این فیلم مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفته است. آن‌ها این عنوان را فیلمی با صحنه‌های ترسناک بسیار خوب و داستانی بسیار احساسی خوانده‌اند.

Malignant

Malignant

فیلم ترسناک «بدخیمی»، یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های ترسناک امسال می‌باشد که قرار است در ماه سپتامبر، به صورت هم‌زمان در سینماها و شبکه اینترنتی HBO Max منتشر شود.

وظیفه هدایت این فیلم را جیمز وان (James Wan) بر عهده داشته است.

داستان فیلم ترسناک Malignant، بر روی خانومی با نام مدیسون تمرکز دارد که به‌طور مدام در رؤیاهای خود، نظاره‌گر کابوس‌هایی وحشتناک از قتل‌هایی هولناک است. سپس او کشف می‌کند که پس از بیدار شدن از خواب، تمامی این قتل‌ها رنگ واقعیت را به خود گرفته‌‌اند و درست مانند کابوس‌هایش در دنیای واقعی نیز، به وقوع پیوسته‌اند.

نقش کاراکتر مدیسون را در این فیلم، آنابل والیس (Annabelle Wallis) ایفا کرده است.

تاریخ برنامه‌ریزی شده برای پخش این فیلم، دهم سپتامبر (۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۰) می‌باشد.

Kate

Kate

فیلم اکشن و دلهره‌آور «کیت»، یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های شبکه اینترنتی نتفلیکس در این ماه می‌باشد.

این فیلم داستان آدم‌کشی حرفه‌ای با نام کیت را روایت می‌کند که در یکی از مأموریت‌هایش در کشور ژاپن، با زهری کشنده مسموم می‌شود. قبل از اینکه زهر تأثیر خودش را گذاشته و او را بکشد، کیت ۲۴ ساعت فرصت دارد تا قاتل خود را پیدا کرده و از او انتقام بگیرد.

بازیگران بزرگی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به مری الیزابت وینستد (Mary Elizabeth Winstead) در نقش کاراکتر کیت، وودی هرلسون (Woody Harrelson)، ستاره سریال Game of Thrones با نام میخیل هایسمان (Michiel Huisman) و تادانابو آسانو (Tadanobu Asano) اشاره کرد.

این فیلم قرار است در تاریخ دهم سپتامبر (۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۰)، در شبکه اینترنتی نتفلیکس منتشر شود.

Y: The Last Man

Y the Last Man

سریال درام «وای: آخرین مرد»، سریالی اقتباسی براساس سری کمیک‌ بوک‌های محبوب نوشته شده توسط برایان کی وان (Brian K. Vaughan) و پیا گورا (Pia Guerra) با همین عنوان می‌باشد که قرار است در ماه سپتامبر در شبکه FX پخش شود.

داستان این سریال در جهان آخرالزمانی‌ای روایت می‌شود که در آن واقعه‌ای وحشتناک، تمام پستاندارانی که دارای کروموزوم Y (یکی از دو کروموزومی است که در بیشتر پستانداران از جمله انسان کار تعیین جنسیت را بر عهده دارد) می‌باشند را از بین برده و تنها یک مرد و میمون خانگی که دارای این کروموزوم می‌باشند، توانسته‌اند از این واقعه جان سالم به در ببرند.

داستان سریال Y: The Last Man بر روی بازماندگان این واقعه و تلاش آن‌ها برای ساخت جهانی بهتر در این دنیای آخرالزمانی، تمرکز دارد.

فصل اول این سریال قرار است در تاریخ سیزدهم سپتامبر (۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۰)، در شبکه تلویزیونی FX به نمایش گذاشته شود.

Bad Candy

Bad Candy

داستان فیلم ترسناک و آنتولوژی (ژانری از فیلم‌ها که از چندین فیلم کوتاه و مختلف تشکیل شده‌ است) Bad Candy، بر روی گویندگان رادیویی با نام‌های چیلی بیلی و پاول در شهری با نام نیو سالم تمرکز دارد که در روز هالووین تصمیم گرفته‌اند که افسانه‌های وحشتناک بومی شهر خود را تعریف کنند، غافل از این‌که این کار آن‌ها، ساکنین شهر خود را با وقایع وحشتناکی روبه‌رو خواهد کرد.

نقش کاراکتر چیلی بیلی را در این فیلم کوری تیلور (Corey Taylor) و نقش کاراکتر پاول را نیز زاک گالیگان (Zach Galligan) ایفا کرد‌ه‌اند.

تاریخ برنامه‌ریزی شده برای پخش این فیلم، چهاردهم سپتامبر امسال (۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۰) می‌باشد.

Karen

Karen

فیلم جنایی و دلهره‌آور «کارن»، داستان خانم نژاد‌پرستی با نام کارن درکسلر را روایت می‌کند که تلاش می‌کند تا با اذیت کردن خانواده‌ای سیاه‌پوست که به‌تازگی به خانه‌ای در همسایگی‌ او نقل مکان کرده‌اند، آن‌ها را از خانه‌شان فراری دهد.

نقش کاراکتر کارن را در این فیلم تارین منینگ (Taryn Manning) ایفا کرده است.

فیلم دلهره‌آور Karen قرار است در تاریخ چهاردهم سپتامبر (۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۰)، به صورت اینترنتی منتشر شود.

Nightbooks

Nightbooks

فیلم ترسناک و فانتزی «کتاب‌های شبانه»، یکی از جدیدترین فیلم‌های تولیدی شبکه اینترنتی نتفلیکس برای پخش در ماه سپتامبر می‌باشد که وظیفه تولید آن را سم ریمی (Sam Raimi) بر عهده داشته است.

این فیلم داستان جادوگر بدذاتی را روایت می‌کند که پسر استثنایی با نام الکس را دزدیده و او را مجبور کرده که هر شب برای او، قصه‌های ترسناکی تعریف کند.

نقش این جادوگر را در این فیلم کریستن ریتر (Krysten Ritter) ایفا کرده است.

این فیلم توسط کارگردانی با نام دیوید یارووسکی (David Yarovesky) کارگردانی شده است. از کارهای قبلی این کارگردان می‌توان به فیلم بسیار موفق و محبوب Brightburn در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد.

تاریخ برنامه‌ریزی شده برای پخش این فیلم، پانزدهم سپتامبر امسال (۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۰) می‌باشد.

Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

فیلم اکشن و ترسناک «زندانیان سرزمین شبح» با نقش‌آفرینی نیکلاس کیج (Nicolas Cage)، یکی از جالب‌ترین فیلم‌های برنامه‌ریزی شده برای پخش در ماه سپتامبر می‌باشد. نیکلاس کیج این فیلم را «دیوانه‌وارترین فیلمی که تا به حال ساخته‌ام» نامیده است.

داستان این فیلم بر روی سارق بانکی (با نقش‌آفرینی نیکلاس کیج) تمرکز دارد که به‌تازگی توسط فرماندار یک شهر از زندان بیرون آمده تا نوه این فرماندار را از جهانی ماوراءالطبیعه و ترسناک، نجات دهد.

به غیر از نیکلاس کیج از دیگر بازیگران حاضر در این فیلم می‌توان به بیل مسلی (Bill Moseley) و سوفیا بوتلا (Sofia Boutella) اشاره کرد.

این فیلم قرار است در تاریخ هفدهم سپتامبر (۲۶ شهریور ماه ۱۴۰۰)، در تمام پلتفرم‌های اینترنتی منتشر شود.

Boris Karloff: The Man Behind the Monster

Prisoners of the Ghostland

این فیلم، مستندی درباره زندگی و حرفه کاری بازیگری افسانه‌ای با نام بوریس کارلوف (Boris Karloff) می‌باشد که او را می‌توان یکی از مشهور‌ترین بازیگران فیلم‌های ترسناک در تاریخ صنعت سینما دانست.

این فیلم قرار است در تاریخ هفدهم سپتامبر (۲۶ شهریور ماه ۱۴۰۰)، به صورت محدود در سینماها اکران شود.

Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

«شب مردگان متحرک»، اقتباسی دیگر از رمان بسیار مشهور نوشته شده توسط جرج ای. رومرو (George A. Romero) با عنوان Night of the Living Dead می‌باشد که در قابل فیلمی انیمیشنی تولید شده و قرار است در تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰) به صورت اینترنتی منتشر شود.

این انیمیشن در مقایسه با فیلم‌ لایو اکشن تولید شده از این رمان، دارای صحنه‌های بیشتری می‌باشد.

Intrusion

Intrusion

فیلم درام و دلهره‌آور Intrusion، داستان حمله‌ گروهی به خانه‌ی زوجی جوان که به‌تازگی به شهر کوچکی نقل مکان کرد‌ه‌اند را روایت می‌کند. داستان این فیلم بیشتر بر روی تأثیرات روانی این واقعه بر روی این زوج تمرکز خواهد داشت.

نقش این زوج را در این فیلم، بازیگرانی با نام‌های لوگان مارشال-گرین (Logan Marshall-Green) و فریدا پینتو (Freida Pinto) ایفا کرده‌اند.

این فیلم قرار است در تاریخ ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰)، در شبکه اینترنتی نتفلیکس منتشر شود.

Creepshow

Creepshow

سریال آنتولوژی و ترسناک «نمایش مورمور»، یکی از محبوب‌ترین سریال‌های شبکه اینترنتی Shudder می‌باشد که فصل سوم آن قرار است در تاریخ ۲۳ سپتامبر در این شبکه به نمایش گذاشته شود.

این سریال براساس سری کمیک بوک‌های ترسناکی با نام Creepshow ساخته شده که هر قسمت از آن، داستانی متفاوت با تمرکز بر روی موضوعاتی از جمله هیولاها، قتل‌های وحشتناک و ماوراءالطبیعه را روایت می‌کند.

فصل سوم این سریال حاوی شش می‌باشد که قرار است از تاریخ ۲۳ سپتامبر (یکم مهر ماه ۱۴۰۰)، به صورت هفتگی در این شبکه پخش شود.

Foundation

Foundation

سریال علمی‌-تخیلی و درام «پایه»، یکی از مورد‌ انتظارترین سریال‌های برنامه‌ریزی شده برای پخش در سال جاری در شبکه اینترنتی اپل تی‌وی پلاس می‌باشد که براساس رمان بسیار مشهور نوشته شده توسط آیزاک آسیموف (Isaac Asimov) ساخته شده است.

داستان این سریال، بر روی شخصیتی با نام دکتر هری سلدون و گروهی از تبعید شدگان تمرکز دارد که گروهی با نام پایه را تشکیل داده‌اند‌ تا پس از سقوط امپراطوری کهکشانی، انسان‌ها را آینده‌ای تاریک نجات دهند.

بازیگران مطرحی در این سریال نقش‌آفرینی کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به جرد هریس (Jared Harris) در نقش دکتر هری سلدون و لی پیس (Lee Pace) در نقش امپراطور اشاره کرد.

فصل اول این سریال قرار است در تاریخ ۲۴ سپتامبر (دوم مهر ماه ۱۴۰۰)، در شبکه اینترنتی اپل تی‌وی پلاس منتشر شود.

Midnight Mass

Midnight Mass

سریال ترسناک و ماوراءالطبیعه «مراسم نیمه‌شب»، جدیدترین سریال تولید شده توسط کارگردانی مطرح با نام مایک فلنگن (Mike Flanagan) برای شبکه اینترنتی نتفلیکس می‌باشد.

از کارهای قبلی این کارگردان برای شبکه اینترنتی نتفلیکس، می‌توان به سریال‌های بسیار محبوب و تحسین شد‌ه‌ای از جمله The Haunting of Hill House و The Haunting of Bly Manor اشاره کرد.

داستان این سریال هفت قسمتی، در جزیره‌‌ای دورافتاده با نام کروکت‌‌ روایت می‌شود که مردم آن با یکدیگر، در کشمکش به سر می‌برند و این اختلاف آن‌ها، با آمدن مردی جوان و بی آبرو با نام رایلی و کشیش کاریزماتیکی با نام پاول تشدید می‌شود.

آمدن این کشیش به این جزیره با وقایع به ظاهر معجزه‌آسایی همراه شده که باعث می‌شود در بین مردم این شهر، شور مذهبی به وجود آید. سپس در ادامه بهای واقعی این معجزه‌ها مشخص می‌شود.

تاریخ برنامه‌ریزی شده برای پخش این سریال، ۲۴ سپتامبر امسال (دوم مهر ماه ۱۴۰۰) می‌باشد.

No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

آخرین پروژه‌ی ترسناک برنامه‌ریزی شده برای پخش در ماه سپتامبر، فیلم بسیار وحشتناکی با نام «کسی زنده خارج نخواهد شد» می‌باشد که قرار است در تاریخ ۲۹ سپتامبر (۷ مهر ماه ۱۴۰۰)، در شبکه اینترنتی نتفلیکس پخش شود.

این فیلم، اقتباسی از رمان پرفروش نوشته شده نویسنده‌ای با نام آدام نوویل (Adam Nevill) می‌باشد.

داستان این فیلم، بر روی مهاجری در کشور آمریکا با نام استفانی تمرکز دارد که مجبور شده در خوابگاهی زندگی کند که در آن، کابوسی تمام‌نشدنی زندگی‌اش را به جهنم تبدیل کرده است.

منبع: بلادی دیسکاستینگ

.
نقل از سینما-فارس

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا