سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

آزادی بیش از 1000 اسیر جنگی از یمنی ها و ائتلاف سعودی

عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن اطلاع داد که بزودی تعداد زیادی از اسرای جنگی یمن و ائتلاف سعودی آزاد خواهند شد.

او در مصاحبه با شبکه المسیره اعلام کرد:

ما برای تشکیل کمیته هایی در جهت بازدیدهای دو طرف (یمنی و سعودی) از بازداشتگاه های اسیران منتظر هستیم که این قضیه با توجه به توافق قبلی بین ما صورت گرفته است، البته طرف مقابل “سعودی” کارشکنی می کند و پیش شرط تعیین کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد درصورتی که سعودی ها مانع تراشی نکنند بزودی اتفاقات خوبی خواهد افتاد و گفت:

بزودی شاهد آزاد شدن 1400 اسیر جنگی از دو طرف درگیر جنگ خواهیم بود و اگر گسترش این کار ادامه داشته باشد ما از آن حمایت و استقبال می نماییم.

او ادامه داد :

آمریکایی ها در مقاطع زمانی مختلف برای روند صلح بین طرفین درگیر جنگ خلل ایجاد می کردند. آنان نقش مخربی در روند صلح و خصوصا پرونده ی اسیران جنگ ایجاد می کردند و جلوی هرگونه پیشرفتی را می گرفتند.

عبدالقادر المرتضی تصریح کرد:

این تبادل اسرا شامل همه ی اسیران می شود ولی طرف دیگر این آمادگی را از خودش نشان نداده است.به هرحال ما برگ برنده هایی در دست داریم که در مذاکرات آزاد سازی اسرایمان می توانیم از آنها بهره ببریم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا