سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دسته‌بندی نشده
موضوعات داغ

ثروتمندان بیت‌کوین؛ مشهورترین بازیگرانی که میلیاردر شدند

چند تن از بازیگرانی که با بیت‌کوین ثروتمند شدند را می‌شناسید؟ به نظرتان سلبریتی‌هایی که اکنون جزو میلیاردرهای کریپتو هستند چقدر بیت‌کوین و ارز دیجیتال دارند و چطور به این ثروت رسیده‌اند؟ در این مطلب سعی داریم در مورد بازیگرانی که با بیت‌کوین ثروتمند شدند، میزان ثروت تخمینی آن‌ها و همین‌طور مسیری که آن‌ها را به این ثروت رسانده است صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

بازیگرانی که با بیت‌کوین ثروتمند شدند

بیت‌کوین، اولین و ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا، در سال‌های اول راه‌اندازی چندان مورد توجه مردم عادی و سلبریتی‌ها نبود. عمده افرادی که به این فناوری جدید و صد‌البته مبهم علاقه داشتند، برنامه‌نویس‌ها و افرادی بودند که عاشق اینترنت و کامپیوتر و فناوری‌های مربوط به آن بودند و شاید عمدتاً تبهکاران دارک وب!

با این حال، تصویر عمومی نه چندان جذابی که بیت‌کوین از خود بر‌جای گذاشته بود، به‌سرعت تغییر پیدا کرد. این ارز خیلی زود توانست مرزهای پیشرفت را جابه‌جا کند و بالاتر از هر ارز فیات یا دارایی‌های ارزشمند دیگری رشد کند. خیلی سریع، بسیاری از سرمایه‌گذاران نوپا و اولیه‌ای که روی این ارز سرمایه‌گذاری کرده بودند میلیونر و میلیاردر شدند و کام آن‌هایی که از قافله عقب مانده بودند تلخ و تلخ‌تر شد.

قیمت بیت‌کوین به شدت افزایش یافت، بسیاری از دولت‌ها آن را به رسمیت شناختند – هرچند نه کاملاً! – و زیرساخت‌های مالی بسیاری به‌خاطر پذیرش گسترده آن دستخوش تغییر و تحول شدند.

اکنون بسیاری از سیستم‌های بانکداری و مالی سنتی بزرگ که رقیب سرسخت بیت‌کوین طی این سال‌ها بوده‌اند، خود بیت‌کوین دارند. سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به طرفداری کردن یا نکردن از بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال وابسته است و در کنار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان فناوری و مالی، بسیاری از سلبریتی‌ها، هنرمندان و بازیگران نیز بیت‌کوین دارند و جزو میلیاردرهای کریپتو محسوب می‌شوند.

در ادامه، شش تن از سلبریتی‌ها، هنرمندان و بازیگرانی که با بیت‌کوین ثروتمند شدند یا دست کم مبالغ هنگفتی بیت‌کوین دارند را معرفی می‌کنیم.

اسنوپ داگ (Snoop Dogg)

جالب است بدانید که اسنوپ داگ (Snoop Dogg)، خواننده محبوب رپ آمریکایی، در سال 2012 – یعنی در نخستین سال‌های روی کار آمدن بیت‌کوین و شناخت عمومی آن – امکان خرید آلبوم خود با استفاده از این ارز را فراهم کرد. هر آلبوم اسنوپ داگ در آن زمان دارای برچسب قیمتی 0.3 بیت‌کوین بود که البته با توجه به قیمت کنونی بیت‌کوین، برای یک آلبوم رپ رقم فوق‌العاده‌ای است!

با این حال، هیچ‌وقت مشخص نشد که تعداد آلبوم‌های به‌فروش‌رفته چقدر بوده یا اسنوپ داگ از فروش آلبوم‌های خود چه مقدار بیت‌کوین به‌دست آورده است. در مورد سرمایه‌گذاری‌های شخصی وی نیز اطلاعاتی در دست نیست.

کانیه وست (Kanye West)

کانیه وست (Kanye West)‌ دیگر هنرمند و سلبریتی است که اغلب ما، نه به‌خاطر هنر موسیقیایی وی که بیشتر بابت جنجال‌های خود و همسر سابقش او را می‌شناسیم. وست هنگام حضور در پادکست جو روگان (Joe Rogan) بود که حمایت خود از بیت‌کوین را ابراز کرد و مدعی شد که بیت‌کوین، رهایی‌بخش واقعی آمریکا خواهد بود!

وست بیت‌کوین را ایجاد‌کننده «مرز بعدی بشریت» خوانده و اذعان کرد که به این ارز علاقه دارد و روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند. هر‌چند که هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد این سرمایه‌گذاری‌ها و میزان آن‌ها در دست نیست.

ایلان ماسک (Elon Musk)

علیرغم بدبینی اولیه و عمومی ایلان ماسک نسبت به ارزهای دیجیتال و با وجود این‌که با داشتن بیش از 46 میلیون دنبال‌کننده در رسانه‌های اجتماعی مدام در حال مسخره‌کردن ارزهای دیجیتال است، ایلان ماسک (Elon Musk) بی‌شک یکی از تاثیرگذارترین افراد جامعه بیت‌کوین است.

ماسک بارها در مورد طراحی جذاب و ایده شگفت‌انگیز بیت‌کوین صحبت کرده، بر اساس برخی گزارش‌ها سرمایه‌گذاری‌های شخصی متعددی در حوزه کریپتو انجام داده و شرکت متعلق به وی، تسلا (Tesla)‌ نیز چند سال پیش اقدام به خرید 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین کرده است.

جالب است بدانید که این مقدار بیت‌کوین، چیزی در حدود 7.7 درصد از موقعیت ناخالص نقدی تسلا و تقریباً 15 درصد از موقعیت خالص نقدی تسلا را تشکیل می‌دهد و رقم قابل ملاحظه‌ای است.

ماسک ادعا می‌کند که خودش فقط و فقط 0.25 بیت‌کوین دارد که سال‌ها پیش از سوی یکی از دوستانش هدیه گرفته، اما احتمال این‌که تعداد بیت‌کوین‌ها و در کل دارایی ارز دیجیتال وی بسیار بیشتر از این‌ها باشد زیاد است. خصوصاً که علاقه زیادی هم به میم‌کوین دوج (DOGE) دارد و در سال 2021 باعث افزایش قیمت شدید این ارز در بازار شده بود.

جک دورسی (Jack Dorsey)

جک دورسی (Jack Dorsey) دیگر سلبریتی مشهوری است که جزو ثروتمندان بیت‌کوین است. مدیرعامل اسبق توئیتر و موسس و بنیان‌گذار کنونی اسکوئر که عشق و علاقه‌اش به بیت‌کوین به سال 2017 میلادی برمی‌گردد.

زمانی که در سال 2018 میلادی بیت‌کوین به شدت سقوط کرد، دورسی جزو معدود کسانی بود که بدون نگرانی، این ارز را از یک هدیه از جهان آینده خواند. جالب است بدانید که در سال 2019 – زمانی که قیمت بیت‌کوین بسیار پایین‌تر از رقم کنونی آن بود – دورسی عنوان کرده بود که هر هفته چندین هزار دلار برای خرید بیت‌کوین کنار می‌گذارد!

جدای از دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های شخصی، شرکت خصوصی دورسی، اسکوئر نیز در سال 2020 میلادی اقدام به خرید 4709 بیت‌کوین کرده که به قیمت کنونی بیت‌کوین، رقم بالایی می‌شود.

مایک تایسون (Mike Tyson)

علاوه بر سلبریتی‌های فناوری که سرمایه‌گذاری آن‌ها روی یک محصول ساختارشکنانه فناوری طبیعی است، مایک تایسون (Mike Tyson)، بوکسور مشهور و ستاره رسانه‌های اجتماعی نیز جزو ثروتمندان بیت‌کوین است.

در سال 2015 میلادی بود که تایسون علاقه خود به بیت‌کوین را نشان داده و اعلام کرد از این‌که بخشی از این جامعه باشد، خوشحال و قدردان است. وی در همان سال‌ها، به دلیل علاقه شدید خود به بیت‌کوین، در تولید و توسعه دستگاه‌های خودپرداز این ارز نیز مشارکت کرد و در راه‌اندازی چند کیف پول بیت‌کوین نیز دست داشت.

شاید برایتان جالب باشد که خالکوبی روی صورت تایسون، روی بسیاری از دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین نیز هک شده است!

میسی ویلیامز (Maisie Williams)

میسی ویلیامز (Maisie Williams) را می‌توان جزو بازیگرانی که با بیت‌کوین ثروتمند شدند محسوب کرد. بازیگر دوست‌داشتنی سریال پر‌سر‌و‌صدای بازی تاج و تخت (Game of Thrones) که در سال 2020 سوار قطار بیت‌کوین شد.

همان‌قدر که وی در نقش آریا استارک در بازی تاج و تخت یکی از شخصیت‌های شجاع عمرمان را از خود بر جای گذاشت، در مورد سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین نیز بی‌باک ظاهر شده و مقدار قابل توجهی بیت‌کوین خریداری کرده است. ثروت ویلیامز با توجه به افزایش قیمت اخیر بیت‌کوین احتمالاً نجومی خواهد بود.

اما سوال این‌جا است که چطور می‌توان بدون ترید کردن از بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ثروتمند شد؟

سود مرکب در ارز دیجیتال

اگر به این واقعیت ایمان دارید که ارزهای دیجیتال راهی برای یک‌شبه پولدار‌شدن نیستند و به دنبال راهی برای کسب درآمد از این ارزها، بدون ترید‌کردن و ریسک‌های بالای آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم کمی بیشتر روی مفهوم سود مرکب در ارز دیجیتال عمیق شوید.

سود مرکب در ارز دیجیتال می‌تواند یک سرمایه‌گذاری موفق را تبدیل به یک فرصت طلایی کند. سود مرکب در ارز دیجیتال، در حقیقت به معنی اضافه‌کردن سود معاملات به سرمایه اولیه آن‌هم به‌صورت مداوم است.

به‌طور کلی، سود مرکب در ارز دیجیتال با مبحث سود مرکب در دیگر بازارها (مثل سود مرکب در بورس و غیره…) تفاوت چندانی ندارد. این سود، یک درآمد دلاری مستمر برای شما خواهد بود که سه پارامتر در آن دخیل هستند:

  • مدت سرمایه‌گذاری
  • نرخ سود روزانه
  • سرمایه اولیه

اگر علاقه‌مند به بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری روی آن هستید، با استفاده از سود مرکب قادر خواهید بود در میان‌مدت و بلند‌مدت به سود خوبی دست پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا