سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
دانستنی و اطلاعات عمومی
موضوعات داغ

هرآنچه درباره مهاجرت به کانادا باید بدانید

این روز ها بازار مهاجرت به خصوص به مقصد کشور کانادا داغ است و افراد زیادی قصد دارند که ادامه زندگی خود را در این کشور بگذرانند و سعی می کنند از طریق روش های مهاجرتی کانادا که توسط دولت این کشور در نظر گرفته شده است خود را به این مقصد پر متقاضی برسانند.

اما به دلیل چالش های سفر به این کشور مخصوصا دریافت ویزای کانادا که امری تخصصی است برخی از افراد ممکن است در این مسیر دچار شکست شوند و درخواست ویزای کانادا آنها با مهر ریجکتی مواجه شود.

در این مقاله از گروه مهاجرتی افق ماندگار قصد داریم تا شما را با شرایط کلی مهاجرت به کشور کانادا آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در این رابطه با شما در میان بگذاریم. پس با افق ماندگار همراه باشید.

درباره مهاجرت به کانادا

همان طور که می دانید کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های جهان است و در های این کشور تقریبا به روی تمامی افراد متقاضی مهاجرت باز است، در همین حین ورود به این کشور نیازمند داشتن ویژگی هایی است که وجود یک تیم مهاجرتی خبره و قابل اعتماد می تواند نوری در جهت روشن شدن مسیر مهاجرت به کانادا برای شما باشد.

چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم ؟ از ویژگی هایی که می تواند  کشور کانادا را تبدیل به یک مقصد مهاجرتی بسیار عالی برای شما نماید، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • روش های متعدد اخذ ویزای کانادا
 • تنوع فرهنگی بسیار بالا
 • زبان رسمی انگلیسی
 • درآمد بالا
 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا
 • وجود طیف گسترده ایرانیان

البته اینها فقط بخش کوچکی از ویژگی های این کشور است و در خصوص مهاجرت به کانادا دلایل دیگری مانند سطح بالای علمی دانشگاه ها و کالج های کانادا را نیز می توان مثال زد.

هزینه مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم که در جلسات مشاوره گروه مهاجرتی افق ماندگار نیز بسیار شنیده می شود و درباره آن صحبت می کنیم آن است که هزینه در این کشور به چه صورتی است ؟ هزینه های مهاجرت به کانادا به طور کلی به دو دسته زیر تقصیم می شود.

 • هزینه های قبل از مهاجرت به کانادا
 • هزینه زندگی در کانادا

که در خصوص هر کدام توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم.

هزینه های قبل از مهاجرت به کانادا

بهتر است قبل از شروع به مهاجرت درباره هزینه هایی که باید انجام دهید هم اطلاعاتی داشته باشید. هزینه مهاجرت به کانادا کاملا وابسته به روش مهاجرتی شما و همچنین وضعیت پرونده شما دارد. به عنوان مثال هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل مواردی مانند هزینه دانشگاه یا کالج ، هزینه ترجمه مدارک ، هزینه سفر برای بایومتریک یا انگشت نگاری ، اپلیکیشن فی سفارت و … می شود اما در مهاجرت از طریق توریستی ، هزینه دانشگاه در لیست مخارج شما جایی ندارد.

برای اطلاع از روش مهاجرتی مناسب شما و همین طور هزینه های آن می توانید با گروه مهاجرتی افق ماندگار تماس بگیرید.

هزینه زندگی در کانادا

مخارج و هزینه های زندگی در کانادا نیز کاملا بستگی به سبک زندگی شما و البته شهر محل سکونت شما دارد و برای هر شخصی متفاوت است. در این باره ما به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از ورود به این کشور پس اندازی بابت هزینه های چند ماهه اول زندگی خود را پیشبینی کرده باشید.

مراحل دریافت ویزای کانادا

مشکل دیگری که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند اطلاع نداشتن از شرایط و مراحل اقدام به مهاجرت است. البته مراحل برای روش های مهاجرتی یکسان نمی باشد و کاملا بستگی به شرایط شما و روش مناسب شما دارد. روش های متداول دریافت ویزای کانادا شامل موارد زیر می باشد.

 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای کاری کانادا

که در ادامه مراحل مورد نیاز برای هر کدام از این روش های مهاجرتی را توضیح می دهیم.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

پر متقاضی ترین روش مهاجرت به این کشور، از طریق تحصیل در کانادا می باشد. در این روش شما می بایست 4 مرحله کلی را طی کنید.

 • آماده سازی مدارک
 • دریافت پذیرش از دانشگاه
 • درخواست ویزا و انجام فرایند انگشت نگاری و بایومتریک
 • اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

مهاجرت به این کشور از طریق دریافت ویزای توریستی در حال حاضر ارزان ترین روش مهاجرت به کانادا می باشد. شما می توانید با استفاده از قانون ایران 2023 کانادا یا پابلیک پالیسی ایرانیان ، اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا کنید و پس از ورود به خاک کانادا ویزای خود را به ویزای کار تبدیل نمایید. برای دریافت این نوع از ویزا باید مراحل زیر را طی کنید.

 • آماده سازی مدارک
 • درخواست ویزا و انجام فرایند انگشت نگاری و بایومتریک
 • اخذ ویزای توریستی کانادا

مراحل دریافت ویزای کار کانادا

بسیاری از افراد نیز قصد دارند از ابتدا مهاجرت خود را به صورت کاری و به مقصد کانادا انجام دهند و کسب کار خودشان را در کانادا داشته باشند و یا دسته کم در یکی از شرکت های این کشور استخدام شوند. مهاجرت کاری به کانادا نیز مراحل خاص خود را دارد که باید آن ها را طی نمایید تا موفق به دریافت ویزای کاری کانادا شوید.

 • آماده سازی مدارک و دعوت نامه کاری
 • درخواست ویزای کار کانادا و انجام انگشت نگاری
 • اخذ ویزای کار کانادا

کلام آخر افق ماندگار در خصوص اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا

همان طور که در بخش قبلی متوجه شدید، بخش اولیه مراحل اخذ ویزای کانادا مربوط به آماده سازی مدارک می باشد که مهم ترین بهش مهاجرت به این کشور است. توجه داشته باشید که انجام صحیح این مورد تاثیر مستقیم بر تایید درخواست و یا ریجکت ویزای کانادا شما دارد. از همین جهت به شما پیشنهاد می کنیم این امر بسیار مهم و سرنوشت ساز زندگی خود را به تیم ها و وکلای متخصص این حوزه بسپارید.

خدمات افق ماندگار برای مهاجرت به کانادا

گروه مهاجرتی افق ماندگار با بیش از 11 سال سابقه در ارائه خدمات مهاجرتی به خصوص به مقصد کشور کانادا توانسته است درصد قابل توجهی از رضایت کلاینت ها و مشتریان خود را جلب نماید. همچنین خدماتی مانند مشاوره رایگان مهاجرت را برای شما در نظر گرفته است که می توانید از طریق تماس تلفنی ، پاسخ سوالات مهاجرتی خود را دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا