سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

طوفانی شدیدتر از هاروی؛ ایرما رو به سوی فلوریدا دارد

طوفان سهمگین «ایرما» که درجه شدت آن ۵ تعیین شده است، یعنی شدیدترین درجه، روز چهارشنبه جزایر فرانسوی سن بارتلمی و سن مارتین در منطقه کارائیب را درنوردید. براساس آخرین گزارشها عبور این طوفان شدید از مناطق مذکور حداقل دو کشته و دو مجروح برجای گذاشته است. حال زخمی ها وخیم گزارش می شود.

684x384_386641

این طوفان همچنین با بارش باران شدید و رعد و برق همراه است. طوفان ایرما با قطر حدود ۵۰ کیلومتر حدود یک ساعت و نیم جزیره سن بارتلمی را درهم کوبید، باعث قطع خطوط برق و تلفن شد و خسارات سنگینی به بار آورد.

آنیک ژیراردن، وزیر سرزمینهای فرادریایی فرانسه اعلام کرده است برای بررسی وضعیت چهارشنبه شب به جزیره گوادلوپ در منطقه سفر خواهد کرد. در این جزیره نیز بارش باران های بسیار شدید پیش بینی شده است.

آنیک ژیراردن پس از شرکت در واحد مدیریت بحران بین وزارت خانه از جاری شدن سیل و کنده شدن سقف برخی از خانه ها خبر داد. واحد مدیریت بحران که ساعت ۱۹ بوقت اروپای مرکزی نشست دیگری برگزار کرد، روز سه شنبه توسط ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه تشکیل شد. امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه نیز در جلسه این واحد مدیریت بحران شرکت کرده است.

لحظه ورود رییس جمهوری فرانسه به محل نشست واحد مدیریت بحران:

هرچند دولت فرانسه تدابیر لازم را برای محافظت از جمعیت این دو جزیره به مرحله اجرا درآورده است با این وجود حدود ۷ هزار نفر از ساکنان منطقه از نقل مکان به مراکز امن سرباز زده اند.

پیش از این طوفان ایرما از جزیره باربودا در شمال منطقه عبور کرده بود. وزش بادهایی به سرعت ۲۹۵ کیلومتر در این جزیره گزارش شده است.

براساس آخرین پیش بینی ها توفان شدید ایرما پس از عبور از پورتوریکو، هائیتی و کوبا به ایالت فلوریدای آمریکا خواهد رسید.

طوفان ایرما قدرتمندتر از طوفان‌های شدید لوئیس در سال ۱۹۹۵ و هوگو در سال ۱۹۸۹ و حتی هاروی که اخیرا قسمتهایی از ایالات لوئیزیانا و تگزاس را ویران کرد ارزیابی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا