سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار بین الملل

شمار قربانیان آتشفشان‌ گوئرو در گواتمالا به ۶۵ نفر رسید

دو روز پس از فوران آتشفشان گوئرو در گواتمالا شمار جان باختگان این حادثه به ۶۵ نفر رسید. مأموران امداد تلاش دارند تا اجساد قربانیان را از میان رودی از خاکستر و گل آتشفشانی بیرون بکشند.

فوران روز یکشنبه این آتشفشان که در چهار دهه پیش بی‌سابقه بوده است دود، گدازه و خاکستر آتشفشانی را تا کیلومترها پیرامون کوه پراکنده کرده و مزارع قهوه را که در دامنه‌های کوه گوئرو (در اسپانیایی به معنای آتش) غرق خاکستر کرد.

808x454_cmsv2_2ea99521-b5a2-521f-9205-fb03d1bace89-3172130
خاکستر آتشفشانی نواحی اطراف کوه گوئرو را تا شعاع چندین کیلومتر تماما پوشانده است،‌عکس از MINGOB/PNC/via REUTERS

نزدیک به ۲۰۰۰ تن از ساکنان محلی به پناهگاه‌ منتقل شده و ۳۲۰۰ تن دیگر نیز از نواحی اطراف این آتشفشان تخلیه شده‌اند. رسانه‌های محلی می‌گویند اجساد بیشتری پیدا شده است اما هنوز روشن نیست دومین فوران شدید این آتشفشان که بامداد دوشنبه روی چند قربانی به همراه داشته است.

گرچه فوران دوم این آتشفشان سبب شد یافتن و بیرون آوردن اجساد موقتا متوقف شود اما رانش احتمالی زمین در دامنه‌های جنوبی کوه گوئرو نیروهای امداد را واداشت تا عملیات تخلیه ساکنان را با شتاب بیشتری انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا