سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین المللخبر های داغ

مفاد سند امضا شده آمریکا و کره شمالی چیست؟

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پایان دیدار تاریخی خود در سنگاپور روز سه‌شنبه یک سند امضا کردند.

مقدمه این سند که حاوی چهار بند است تصریح می‌کند که رئیس‌جمهوری ایالات متحده و رهبر کره شمالی تبادل نظری جامع، ژرف و صمیمانه درباره برقراری روابط دوجانبه تازه و ایجاد صلح پایدار در شبه جزیره کره داشته‌اند.

بندهای این سند عبارتند از:‌

۱. جمهوری خلق کره و ایالات متحده متعهد می‌شوند تا روابط دوجانبه تازه‌ای برقرار کنند که همساز با خواست مردم دو کشور برای صلح و شکوفایی باشد.

۲. ایالات متحده و جمهوری خلق کره به طور مشترک تلاش خواهند کرد تا صلحی پایدار و با ثبات در شبه‌جزیره کره برقرار کنند.

۳. جمهوری خلق کره با تصدیق بیانیه ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ میلادی به هسته‌ای‌ زدایی کامل از شبه‌جزیره کره متعهد می‌شود.

۴. ایالات متحده و جمهوری خلق کره متعهد می‌شوند موارد باقی مانده مربوط به اسرای جنگی و مفقودین در جنگ را ازجمله با بازگرداندن شماری که تا کنون شناسایی شده‌اند حل و فصل کنند.

880x495_cmsv2_9602b493-8b13-526d-8b9c-349d00a4853a-3178778

همچنین آمریکا و کره شمالی متعهد شدند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مذاکراتی را به رهبری مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و مقام بلند پایه کره شمالی ادامه دهند تا نتایج دیدار سران دو کشور را اجرایی کنند.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون همچنین متعهد شدند برای توسعه روابط تازه آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره و پشتیبانی از صلح، شکوفایی و امنیت در شبه‌جزیره کره و جهان همکاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا