سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار بین المللاخبار سیاسی

واکنش ایران به اظهارات« انور قرقاش»

57447281

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اتهامات وارده علیه جمهوری اسلامی ایران توسط وزیر مشاور در امور خارجی امارات در سی و چهارمین جلسه شورای حقوق بشر مطرح شد را بی اساس خواند.

،بهرام قاسمی اظهار  داشت: جای تعجب و تاسف دارد کشوری که قریب به دو سال است در تخریب زیر ساخت های یمن و انجام جنایت جنگی و محاصره ظالمانه مردم نقش و مسؤلیت مستقیم داشته، دیگران را به دخالت در یمن متهم می سازد.

وی تأکید کرد: تردیدی نیست جنگ افروزان علیه ملت  مظلوم یمن، دست آوردی جز تقویت تروریست ها و زمینه سازی برای حضور آنها در بخش هایی از خاک یمن نداشته اند و قطعا مسؤلیت مستقیم جنایات صورت گرفته در یمن و تقویت تروریسم در آنجا و تمامی منطقه  متوجه کشور امارات و سایر اعضای ائتلاف جنگ افروزان است.

بر اساس این گزارش روز گذشته ،وزیر مشاور امارات در امور خارجه با طرح ادعایی بی اساس گفت: دخالت ایران باعث طولانی شدن بحران یمن می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از حضرموت، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در سی و چهارمین اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو مدعی شد: دخالت ایران و حمایت از انقلابیون باعث طولانی شدن بحران و درگیری می شود، زیرا ایران به طور مستقیم ازحوثی ها حمایت تسلیحاتی می کند.

او در ادامه مدعی شد: دخالت ایران در یمن و دادن سلاح های پیشرفته به حوثی ها باعث تداوم و شدت گرفتن درگیری می شود.

قرقاش در ادامه گفت: از تمام احزاب موجود در یمن می خواهم که به روند سیاسی پایبند باشند و از تلاش سازمان ملل برای تحقق صلح در کشور حمایت کنند، و همچنین مصوبات شورای امنیت را اجرایی کنند.

وی مدعی شد : یمنی ها باید از مصوبات شورای امنیت که یکی از آنها ممنوع کردن ایران از حمایت از حوثی ها است، حمایت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا