سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبارپیشخوان اروپاسبک زندگیمقالات

5 چربی سوز شگفت انگیز

با اضافه کردن این غذاهای کم کالری به رژیم روزانه ، تلاشتان را برای کاهش وزن زیاد کنید.

1_سیب زمینیها:

sack of russet potatoes
 نشاسته موجود در سیب زمینی به یک “نشاسته مقاوم” تبدیل می شود ، به این معنی که بعد از پختن  وقتی که خنک می شود به نشاسته مقاوم تبدیل میشود و هضم آن کندتر میشود و قند خون را زیاد نمی کند. بنابراین مقداری سیب زمینی را بجوشانید و قبل از خوردن آن را خنک کنید. از آنجا که نشاسته آنها در روده کوچک هضم نمی شود ، باکتری های روده با پردازش آن ، به تعادل قند خون و بهینه سازی فلور روده کمک می کنند ، که به نوبه خود باعث کاهش وزن می شود.

یک بررسی منتشر شده در Critical Reviews در Food Science and Nutrition  شواهد مهمی برای اثبات این موضوع که نشاسته مقاوم باعث کاهش چربی بدن و چربی شکم در انسان می شود ، وجود دارد.

2_جلبک دریایی:

seaweed salad

محققان ژاپنی دریافته اند که ترکیب موجود در جلبک های دریایی قهوه ای مثل  wakame به کاهش تجمع چربی های عمیق شکم در حیوانات آزمایشگاهی کمک می کند. اخیراً ، یک مطالعه غذایی کاربردی در رابطه با بهداشت و بیماری آزمایش شده است که آیا می توان نتیجه مشابهی را در انسان یافت.

هنگامی که مردان و زنان دارای اضافه وزن، کپسول حاوی سه میلی گرم فوکوکسانتین را به مدت چهار هفته مصرف کردند ، در مقایسه با گروه دارونما ، BMI و وزن کمتری داشتند. محققان تغییرات را در شرکت کنندگانی مشاهده کردند که فقط یک میلی گرم از این ترکیب را مصرف می کردند: توده چربی کل ، ناحیه چربی زیر پوستی و دور کمر نیز به طور قابل توجهی پایین تر بود. دلایل دیگر برای استفاده از  سالاد جلبک دریایی وجود دارد. کم کالری بودن، سرشار از فیبر اشباع و سرشار از ید ، ماده معدنی مهم برای کمک به غده تیروئید در تنظیم متابولیسم بدن از دلایل دیگر آن است.

3_فلفل قرمز:

ظاهراً فلفل تند می تواند دهان و چربی شکم شما را بسوزاند! طبق مطالعه ای در مجله تغذیه بالینی آمریکا ، مصرف روزانه یکی از ترکیبات موجود در فلفل (کپسایسین) با سوخت و ساز بدن در تبدیل غذا به انرژی ، سرعت چربی شکم را تسریع می کند. این ماده همچنین به عنوان یک مهار کننده اشتهای طبیعی عمل می کند: محققان پوردو دریافتند که مصرف فقط 1 گرم فلفل قرمز (حدود 1/2 قاشق چای خوری ) می تواند به سوزاندن کالری بیشتر بعد از غذا و کنترل اشتها کمک کند. 

4_ریشه زنجبیل:

مطالعات نشان می دهد که، ماده فعال تند موجود در ریشه زنجبیل ، ممکن است گرمازا باشد ، به این معنی که بدن را برای سوزاندن کالری بیشتر تحریک می کند. مطالعه ای در مجله Metabolism نشان داد که افرادی که چای زنجبیل می نوشیدند 43 کالری بیشتر از نوشیدن آب گرم ساده می سوزاند. همچنین مشخص شده است که این ادویه باعث کاهش اشتها می شود.

5_کلم ترش:

غذاهای تخمیر شده کلم ، مانند کلم ترش و کیمچی ، منبع خوبی از پروبیوتیک ها هستند ، باکتری های خوبی که به هضم غذا کمک می کنند. در بررسی اخیر 20 مطالعه بر روی بیش از 1900 بزرگسال گزارش شده در مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه نشان داد که مصرف پروبیوتیک ها باعث کاهش وزن بدن و شاخص توده بدن می شود که بیشترین کاهش در افراد دارای اضافه وزن رخ می دهد.    

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا