سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار حوادثاخبار رسانه ترکیدسته‌بندی نشدهمصاحبه و گفتگو

فولیا اوزتورک «Fulya Öztürk» از تجربیات خود در منطقه زلزله‌زده صحبت کرد.

برنامه «Hayatta Neler Oluyor» کانالD که هر هفته به صورت زنده توسط دومجری (هاکان اورال) و (نور توغبا ناملی) پخش می شود،یک مهمان ویژه داشت.

فولیا اوزتورک رییس اخبار ویژه (CNN TÜRK) از 6 فوریه که فاجعه قرن رخ داد در منطقه زلزله زده بود او که از همان روز اول شاهد هزاران درد و ده ها معجزه بود،در برنامه «Hayatta Neler Oluyor » از تجربیات خود که به مدت 63 روز آنجا به سر می برد،صحبت کرد.

فولیا اوزتورک درباره اولین دقایقی که از زلزله باخبر شد، گفت:

در ساعت 4:17 روز 6 فوریه که زلزله اتفاق افتاد، تلفن من ساعت 4:21 زنگ خورد. برادرم با من تماس گرفت و پشت گوشی فریاد می‌زد که ” -هاتای ویران شد…-فولیا مادر و آدانا رو بیدار کن…” از خواب بیدار شدم و … بعد متوجه شدم که فرودگاه استانبول بسته شده و باندها زیر برف اند… و ما نمی‌دانستیم چگونه به آنجا برویم.

اوزتورک با اشاره به بسیاری از مسائل و مشکلات منطقه از جمله نیازهای روزمره شهروندان در آنجا، ادامه داد:

 “هنوز سنگینی آن درد را بر دوش دارم، همان لذتی که قبلا داشتم را ندارم. آنجا من جلوی گریه خودم رو می گرفتم و می‌گفتم که باید قوی باشیم… نباید فراموش کنیم که دیگر کشورمان وجود ندارد… در آنجا علاوه بر نبود غذا، مردم نیازهای دیگری نیز داشتند.»

او در ادامه صحبتهایش در مورد وقایع آن روزها، گفت: تا بحال خودم رو اینگونه درمانده ندیده بودم. این خبرنگار با اشاره به ماجرای یک نوزاد و پدر در منطقه زلزله زده گفت:

 اصحاب مطبوعات دیگری هم بودند، پرسیدند چه شده، حالشان خوب است؟ گفتم بچه ای را از زیر آوار بیرون آوردند، پدرش به سمت من دوید،-او گفت مرا  به بیمارستان ببر، -گفتم: راه را بلد نیستم و آمبولانس هم نیست، گفتم بیار کنار ماشین ما… او تکرار می کرد و می‌گفت: “من می خواستم دکتر شوم، می خواستم دکتر شوم”.

فولیا اوزتورک که شاهد صدها رویداد در قهرمانماراش، هاتای و آدیامان بود، گفت:

“آنجا، جایی بود که بوی اجساد و بوی امید با هم آمیخته شده بود .”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا