سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

پارلمان اروپا خواستار توضیحات بنیانگذار فیس بوک در صحن پارلمان شد

880x495_cmsv2_ec535840-e284-57b1-b587-ab4643ea9228-3131673

رسوایی های فیس بوک در فروش اطلاعات میلیون ها عضو این قدرتمندترین شبکه اجتماعی بازتاب گسترده ای در پارلمان اروپا داشت. نمایندگان پارلمان اروپا از مارک زاکربرگ خواستند که هر چه زودتر با حضور در صحن پارلمان اروپا در استراسبورگ به سوالات آنها پاسخ دهد.

آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا، با ارسال یک نامه رسمی به بنیانگذار فیس بوک اعلام کرد که حضور در پارلمان اروپا برای تنویرافکار عمومی شهروندان اروپایی ضرورت دارد.

در افشاگری های که در هفته های اخیر علیه فیس بوک انجام گرفت مشخص شد اطلاعات بیش از دومیلیون و هفتصد هزار شهروند اروپایی عضو فیس بوک توسط این شرکت آمریکایی به برخی از موسسات و بنگاه های سیاسی و اقتصادی فروخته شده است. رئیس پارلمان اروپا با توجه به مداخله در زندگی خصوصی میلیون ها شهروند اروپایی از مارک زاکربرگ خواست در اولین فرصت به پارلمان اروپا بیاید.

فیس بوک از آغاز این هفته قوانین جدیدی را برای شهروندان اروپایی عضو این شبکه اجتماعی وضع کرد. قوانینی که به گفته آقای زاکربرگ اجازه ورود شرکت ها و موسسات و دستیابی آنها به اطلاعات سری و محرمانه را نمی دهد. یکی از مهم ترین بندهای این قانون درخواست از تمام شهروندان درباره استفاده و یا عدم استفاده از اطلاعات شخصی است.

جهت عضویت در کانال تلگرام نسیم ورد کلیک کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن