سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار رسانه خارجیاخبار رسانه و تلویزیون

هندی ها برای پخش سریال « بازی‌ های مقدس » نتفلیکس را به دادگاه می کشانند!

یک سیاستمدار هندی از شبکه نتفلیکس به دادگاه شکایت کرده و خواستار حذف صحنه‌های مربوط به راجیو گاندی از نخستین سریال هندی این شبکه شده است.

sacred-games-netfl111

یک سیاستمدار شاکی هندی می‌گوید صحنه‌هایی که مربوط به نخست وزیر فقید پیشین هند است باید از نخستین سریال هندی نتفلیکس حذف شود.

شاکی فردی به نام نیخیل بها وکیل و از اعضای حزب اپوزیسیون کنگره است که راجیو گاندی به مدت هفت سال و تا زمان ترورش در سال ۱۹۹۱ریاست آن را برعهده داشت.

این سریال با عنوان «بازی‌ های مقدس» تریلری است که داستانش در بمبئی می‌گذرد و شماری از افسران پلیس، جاسوسان و سیاستمداران را تصویر کرده است. این سریال نخستین بار همین ماه روی آنتن رفت و اولین سریال نتفلیکس در بازار هند است.

شاکی در دادخواست خود به دادگاه ادعا کرده که این سریال گفتگوهای نامناسب، جلسات سیاسی نادرست و حتی سخنرانی‌هایی دارد که به شهرت راجیو گاندی نخست وزیر سابق لطمه می‌زند و درست نیستند.

سخنگوی نتفلیکس در هند حاضر نشده است در این باره پاسخی عرضه کند و به تلفن‌ها جواب نمی‌دهد.

گاندی پس از ترور مادرش ایندیرا گاندی در سال ۱۹۸۴، نخست وزیر هند شد. او پنج سال بعد قدرت را از دست داد و سال ۱۹۹۱ در حالی که پست ریاست حزب کنگره را در اختیار داشت توسط یک بمب‌گذار انتخاری تامیلی کشته شد.

اکنون پسر او راهول گاندی ریاست این حزب را در اختیار دارد.

این شاکی از دادگاه خواسته است تا نتقلکیس را موظف کند مواردی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مخالف گاندی است، حذف شود.

در این دادخواست آمده است: نمی‌توانیم اجازه دهیم به نام آزادی بیان هر کسی اجازه پیدا کند که در هر خانه‌ای وارد شود بدون این که به تاثیر آن در جامعه توجه کنیم.

سریال «بازی‌های مقدس» بر مبنای رمانی ساخته شده که سال ۲۰۰۶ از ویکرام چاندار منتشر و برای تصویر کردن صحنه‌های جنایی و سیاسی بمبئی با تحسین منتقدها روبه رو شد.

ماه پیش تلویزیون آمریکایی ABC مجبور شد از هواداران هندی برای نمایش سریال «کوانتیکو» عذرخواهی کند که در یک قسمت به طرح یک ترور می‌پرداخت. بازیگر این سریال درام پریانکا چوپرا نیز عذرخواهی کرد و گفت همیشه به هندی بودنش افتخار می‌کند.

چندی پیش نتفلیکس قراردادی با شاهرخ خان برای ساخت یک سریال اوریجینال هندی به نام «شاعر خون» امضا کرد که درامی جاسوسی است که با اقتباس از کتاب بلال صدیقی ساخته می‌شود.

نخستین سریال هندی نتفلیکس یعنی «بازی‌های مقدس» توسط آنوراگ کاشیاپ کارگردان مشهور ساخته شده و سیف علیخان ستاره سرشناس بالیوود بازیگر اصلی این سریال است. این سریال به صورت استریم و آنلاین در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نتفلیکس دو سریال دیگر هندی نیز در برنامه‌هایش دارد که شامل «روز انتخاب» و «دوباره» است.

مدیرعامل نتفلیکس گفته این کمپانی قصد دارد حداقل پنج تا ۶ سریال هندی در سال بسازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا