سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

آمریکا درخواست سه قدرت اروپایی برای معافیت از تحریم ایران را رد کرد

ایالات متحده آمریکا درخواست سه قدرت اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و بریتانیا برای معافیت شرکت‌هایشان از تحریم ایران را رد کرد.

880x495_cmsv2_c376059e-9cee-5ec4-a4bc-883245317f0b-3222816

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه در وزارت اقتصاد فرانسه نوشت آمریکا تمام درخواست‌ها برای معافیت شرکت‌های اروپایی که در ایران فعال هستند را رد کرده است.

این درخواست طی نامه‌ای در اوایل ماه ژوئن (بیش از یک ماه پیش) توسط فرانسه، آلمان و بریتانیا و پس از اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران به واشنگتن فرستاده شده بود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، سه کشور اروپایی در نامه‌شان خطاب به ایالات متحده آمریکا نوشته‌اند: «به عنوان متحدان نزدیک واشنگتن، انتظار ما آن است که اثرات فراسرزمینی تحریم‌های ثانویه آمریکا شامل شرکت‌ها و شهروندان اروپایی نشود.»

خبرگزاری فرانسه نوشته است که استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا و مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور «پاسخ مطلوبی به هیچ یکی از درخواست‌های ذکر شده در نامه نداده‌اند». مقامات آمریکا پاسخ‌ منفی‌شان را طی نامه‌ای به مقامات سه کشور درخواست کننده (فرانسه، آلمان و بریتانیا) ارسال و اعلام کرده‌اند که با هیچ گونه معافیتی برای شرکت‌های فعال اروپایی در ایران موافقت ندارند.

همچنین یک منبع آگاه از پاسخ آمریکا به سه کشور اروپایی گفت مقام‌های آمریکایی به طور واضح خطاب به سه کشور اروپایی نوشته‌اند که به جای «تشویق تجارت با ایران»، خواستار «جلوگیری از فعالیت‌های » این کشور هستند.

آمریکا به اروپایی‌ها اعلام کرده است که بانک مرکزی ایران مشروعیت ندارد و از اروپایی خواسته است که بانک‌های اروپایی و بانک مرکزی اروپا هیچ رابطه‌ای با بانک مرکزی ایران برقرار نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا