سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مجله سینمایینقد و بررسی فیلم

نقد و بررسی فیلم Little Monsters: مبارزه ی تماشایی لوپیتا نیونگو با زامبی ها

حضور لوپیتا نیونگو (Lupita Nyong’o) در یک فیلم زامبی محور یکی از نکاتی است که باعث می شود فیلمLittle Monsters (هیولاهای کوچک) به یکی از اولویت های اصلی شما در سال ۲۰۱۹ تبدیل شود، و مطمئن باشید از تماشای این فیلم ناامید نخواهید شد. Little Monsters آخرین فیلمی بود که در یک برنامه ی روزانه ی ۱۸ ساعته در جشنواره ساندنس به نمایش درآمد. من به شدت خسته بودم و دیگر توان بیدار ماندن نداشتم، اما معلوم شد این فیلم همان چیزی بوده که برای سرحال نگه داشتن من لازم بوده است.

در این فیلم الکساندر انگلند (Alexander England) نقش دیو را بازی می کند، یک موسیقیدان بیکار که اخلاق خوبی ندارد و پس از کات کردن با دوست دخترش به یک بی خانمان تبدیل شده است. آنجاست که به سراغ خواهرش (با بازی نادیا تاونسند (Nadia Townsend)) می رود که با پسر پنج ساله اش فلیکس (با بازی دیزل لا توراکا (Diesel La Torraca)) زندگی می کند. یک روز صبح،‌ دیو فلیکس را به مدرسه می برد و برای اولین بار معلم مهدکودک یعنی خانم کارولاین (با بازی نیونگو) را می بیند، زنی فوق العاده و بامزه که ساز یوکللی می نوازد. وقتی دیو موفق می شود همراه بچه ها به گردشی علمی در یک باغ وحش برود، شانس این را پیدا می کند تا با خانم کارولاین وقت بگذراند. اما چیزی که دیو، خانم کارولاین و بچه ها نمی دانند این است که این روز شگفت انگیز آن ها که شامل تراکتور سواری، دیدن حیوانات و ترانه های تیلور سوئیفت می شود قرار است توسط حمله ی زامبی ها دگرگون شود.

Little Monsters فیلمی خونین، زننده، خنده دار و کاملا جذاب است. این فیلم احتمالا در ادامه ی مسیر انتشارش در سینماها هم خوب ظاهر می شود، اما همچنین به عنوان فیلمی که می توان آن را چندبار پشت سرهم در شبکه هولو تماشا کرد. فضای فیلم عالی و نیونگو واقعا شگفت انگیز است، اما Little Monsters فقط تا حدی می تواند از این دو ویژگی بهره ببرد، اینجاست که باید ایب فورسایت (Abe Forsythe) کارگردان فیلم را تحسین کرد. او روی این دو ویژگی عالی تکیه می کند، اما همچنین با ترکیب فیلمش با سلیقه ای خاص، شوخی های به موقع و مقدار کافی احساسات آن را به فیلمی عالی تبدیل کرده است.

 

فورسایت از کمدی Little Monsters برای خندان مخاطب استفاده می کند، اما اکثریت این شوخی ها شامل غیرمنطقی بودن حمله ی زامبی ها به یک باغ وحش و تفاوت های زیاد بین روش های آموزشی خانم کارولاین و رفتار دیو با خواهرزاده اش می شوند. جایی که خانم کارولاین سعی می کند با همخوانی کردن ترانه ای از تیلور سوئیفت باعث خوشحالی بچه ها شود، اما دیو گیتار الکتریکی خودش را وصل کرده و در خوشحال کردن بچه ها با آهنگ هوی متال موفق نمی شود. خانم کارولاین قابلیت بی نظیر آرامش بخشی به بچه ها حتی در زمان حمله ی زامبی ها را دارد. او بچه ها را میان گروهی از زامبی ها همراهی می کند و به آن ها می گوید فکر کنید در حال بازی گرگم به هوا هستید، و به آن ها می گوید همه چیز درست میشه، حتی با اینکه گله ای از زامبی ها آن ها را محاصره کرده اند. حتی وقتی به نظر می آید آن ها محکوم به مرگ هستند، نیونگو باعث می شود بچه ها احساس آرامش و امنیت کنند، و این باعث می شود در تمام طول فیلم با خانم کارولاین همذات پنداری کنید.

اما اگرچه او معلم بامزه و آرامش بخشی برای بچه هاست، دلیل نمی شود با گردن زدن زامبی ها و جلوگیری از تهدید جان انسان ها مشکلی داشته باشد. او می داند به عنوان معلم مهدکودک بچه ها اولین اولویتش امنیت آن هاست و از ابتدا تا انتها این هدف را دنبال می کند و با خطرناکتر شدن شرایط، او هم روش های خودش را تغییر می دهد. نیونگو در سکانس های اکشن کاملا عالی عمل می کند و یکی از بهترین نقش آفرینی های خودش را ارائه می کند.

جاش گد (Josh Gad) نقش تدی مک گیگل شخصیت تلویزیونی محبوب بچه ها را بازی می کند. او شخصیتی نفرت انگیز و زننده دارد، اما این ویژگی او وقتی گروهش توسط زامبی ها کشته می شوند و او نیز به خانم کارولاین و بچه ها می پیوندد تغییر می کند و به سمت پست بودن می رود. شکی نیست که برخی جوک های Little Monsters ممکن است باعث ناراحتی عده ای شوند، و بخش زیادی از این شوخی ها از مک گیگل سرچشمه می گیرد. دیو نیز در ابتدای فیلم چنین شرایطی دارد، و در ابتدا شک داشتم شخصیت او بتواند این بدرفتاری خودش را فراموش کرده و به رستگاری برسد، اما انگلند خط داستانی خودش را خیلی خوب هدایت می کند.

 

بازیگران کودک Little Monsters نیز فوق العاده هستند. زمان بندی و ارائه ی دیالوگ آن ها خیلی خوب است و تعداد زیادی از آن ها واقعا نقش خودشان را قابل تحسین بازی می کنند، که یکی از بهترین آن ها مکس با بازی چارلی ویتلی (Charlie Whitley) است. اما ستاره ی درخشان کلاس خانم کارولاین فلیکس است. او کاملا دوست داشتنی است و وقتی در صحنه ظاهر می شود شما را جذب خودش می کند. در حالی که بامزه بودن ویژگی اصلی فلیکس است، اما داستان فیلم او را به سمتی تنش آمیز می برد و لا توراکا در تمامی این لحظات عالی ظاهر می شود. بیشتر فیلم درباره ی علاقه ی دیو به خانم کارولاین و همچنین تعهد خانم کارولاین نسبت به بچه هاست، اما بخش زیادی از احساسات فیلم مدیون رابطه ی دیو با فلیکس است و انگلند و لا توراکا رابطه ی متقابل بسیار خوبی را ارائه می کنند که به روشی نامحسوس اما به شدت موثر در طول فیلم پیشرفت می کند.

آیا گریم زامبی ها عالی است؟ نه. آیا در Little Monsters شاهد شوخی های ناخوشایندی هستیم؟ قطعا. آیا لحظات به شدت اغراق شده ای در فیلم وجود دارند؟ بله! اما Little Monsters می داند چکار می کند و هدفش چیست، و از ویژگی های مثبت خودش خیلی خوب بهره می برد، و از ابتدا تا انتها انرژی خودش را نگه می دارد و همچنین گاهی اوقات دلگرم کننده و احساسی هم می شود. Little Monsters فیلمی لذت بخش و دیوانه وار با نقش آفرینی های فوق العاده است که بار دیگر نشان می دهد نیونگو همیشه کارش را خوب بلد است، و همچنین به ما اهمیت وجود یک معلم عالی را یادآوری می کند. همچنین Little Monsters یکی از بهترین اشارات به سری جنگ ستارگان که تاکنون در فیلم های دیگر شاهد آن نبوده ایم را ارائه می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا