سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخباراخبار سیاسی

کسی که می‌خواهد رئیس جمهور شود نباید برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کند

57325791

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه هویت فعلی ما هویت انقلابی است و از هیچ قدرتی نمی‌ترسد، گفت: ما رییس جمهوری می‌خواهیم که پنجه در پنجه استکبار بیاندازد و بر استکبار جهانی بشورد نه اینکه روحیه منفعلانه داشته باشد.

 آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: امید داریم شاهد حضور حداکثری مردم در سر صندوق‌های رای و اعلام بیعت مجدد با نظام اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه انتخابات هم حق و هم تکلیف است در این باره ادامه داد: حق از این بابت است که این کشور متعلق به همه ما است و تکلیف نیز از این جهت است که انتخابات منهای حضور ما باعث در خطر افتادن کشور و نظام می‌شود.

صدیقی با بیان اینکه هرگونه تخریب در انتخابات خلاف منش و شخصیت نظام اسلامی است، گفت: نکته دیگر رعایت مر قانون است. کسی که می‌خواهد رئیس جمهور شود نباید برای نهادهای قانونی و نهاد شورای نگهبان تعیین تکلیف کند. کسی که سنگرهای قانون را ویران کند معلوم است تفکرش تفکر اسلامی نیست و مرزهای امنیت کشور که قانون است را قبول ندارد.

وی با بیان اینکه کسی که می خواهد رئیس جمهور شود باید به تبعیض‌ها آگاه باشد و برای آن چاره جویی کند، گفت: دوری از اشرافیت و چشیدن مزه فقر و پایبندی به اصول اخلاقی از دیگر ضروریات است. این تبعیض که در بین اقشار مردم وجود دارد قابل تحمل نیست. این همه جوان بیکار و بی تاهل، ازدواج کرده بی مسکن، و این همه رکود و گرانی نیازمند حضور کسی است که مرد میدان باشد و مطابق خواسته رهبر معظم انقلاب بتواند با مدیریت جهادی مشکلات را حل کند و مردم را خوشحال کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: در انتخابات انسان آزاده‌ای را می خواهیم که اسیر و دربند تعصبات فامیلی یا گرایشات سیاسی و جناحی نباشد. رئیس جمهور یک حزب نباشد بلکه رئیس جمهور 80 میلیون ایرانی باشد.

وی با اشاره به حمله غیرقانونی و خلاف عرف بین الملل آمریکا به کشور سوریه بیان کرد: حمله ددمنشانه و خلاف قانون و عرف بین املل آمریکا به یک کشور مستقل نشان دهنده خوی وحشی گری و درندگی این کشور است. اینها باید خلع سلاح شوند درحالی که نهادهای بین المللی و سازمان ملل سکوت کرده است. اگر قرار بود سوریه با این تشرها عقب نشینیند که تا حالا از بین رفته بود.

وی همچنین با اشاره به تجاوز مجدد عربستان سعودی به کشور یمن گفت: حمله وحشیانه آل سعود و هم‌پیمانان آن به یک کشور فقیر عرب که باعث کشته و آواره شدن مردم آن شده است هیچ سودی برای آنان نخواهد داشت و هشدار می‌دهم که هرچقدر این حمله طولانی‌تر شود عواقب آن برای عربستان خطرناک‌تر خواهد بود اما ننگ بر سازمان ملل و حقوق بشر که همیشه حامی ظالمین بوده و در اینجا نیز سکوت کرده‌اند.

صدیقی همچنین از نابودی تقریبی داعش در عراق شکرگزاری کرد و گفت:  بحمد الله کارداعش در عراق تمام است و از 40 درصدی که قبلا از خاک عراق در دست داشتند اکنون تنها در 8 درصد عراق جای گرفته اند که آن هم به امید خدا از وجود داعش پاک خواهد شد.

صدیقی در بخش اول خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در توضیح آیه کریمه «ایاک نعبد و ایاک نستعین»، گفت: با اینکه ایاک از نظر ادبی مفعول است و در عربی فعل و فاعل مقدم بر مفعول هستند اما در این آیه کریمه می‌گوییم تو را و فقط تو را عبادت می‌کنیم و فقط از تو کمک می‌خواهیم. تو را در اینجا مقدم بر عبادت است که نکته آن این است که در مکتب عشق، عرفان و محبت که از امتیازات اسلام بر دیگر ادیان است انگیزه عبادت می‌تواند ترس از عذاب الهی باشد. بعضی گناهان عامل ممنوعیت استجابت گناه است و نمی‌گذارد عبادت به مرحله قبول برسد.

وی با بیان اینکه زمین و زمان و عرش و ملکوت ملجا هستند انسان عاشقی که نماز می‌خواند در مکتب عشق هیچ چیز جز خدا برای او مطرح نیست و تنها مسأله برای او عشق به معشوق است. نمازی که اسلام از ما می‌خواهد نماز عاشقانه و عارفانه است.

صدیقی با اشاره به صحبت‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش در پیش خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: جهاد در اسلام از ارکان و خیمه سرافرازی است. جهاد دری از درهای هشتگانه بهشت است که باب المجاهدین و باب اختصاصی است. این باب ایثار و ازخودگذشتگی و از همه چیز عبور کردن است و تنها دری است که در بهشت ایست و بازرسی ندارد و خداوند این در را برای خاصه اولیای خود باز کرده است.

وی با تقسیم‌بندی انواع مجاهدت‌ها گفت: در رأس همه مجاهدات جهاد فرهنگی قرار دارد چرا که تا ابد خداوند از بندگانش می‌خواهد که دین‌شناس باشند. دین دفترچه راهنمای انسان است و مقصد خود را نمی‌داند چگونه می‌توان گفت او انسان است. خداوند فهم و دریافت و ابلاغ دین را از مومنان خود می‌خواهد. دین اسلام دین انسان‌شناسی، خداشناسی و معادشناسی است که قرآن آن معجزه و برنامه‌هایش بهترین برنامه‌ها برای هدایت بشر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا