سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
پیشخوان اروپادانستنی و اطلاعات عمومیمجله پزشکی و سلامتمقالات

طبق مطالعه ، اگر این عوارض COVID را دارید، پزشکان نمی توانند شما را نجات دهند.

یکی از اسرار آمیزترین موارد درباره ویروس کرونا ، دامنه وسیعی از علائم و عوارض ناشی از آن است.

برخی از این موضوعات نگران کننده تر از بقیه هستند – به خصوص وقتی صحبت از مسائل قلبی می شود. در حقیقت ، یک مطالعه جدید نشان داده است که اگر هنگام مبارزه با ویروس کرونا دچار حمله قلبی شده باشید ، احتمالاً پزشکان نمی توانند شما را نجات دهند. 

تحقیق جدیدی ، در JAMA Internal Medicine  که در تاریخ 28 سپتامبر منتشر شد ، تعداد 1309 بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان میشیگان بستری شده بودند را بررسی کرد. . از بین این بیماران ، 60 نفر دچار حمله قلبی شدند و 54 نفر از آنها معیارهای مطالعه محققان را داشتند. در پایان ، هیچ یک از این 54 بیمار از بیماری COVID زنده نماندند ،  با وجود اینکه 29 نفر آنها به طور موقت از طریق CPR احیا شدند.

در مقایسه ، قبل از همه گیری COVID ، محققان خاطرنشان کردند که 25 درصد از بیماران بیمارستان که از ایست قلبی رنج می برند زنده می مانند.. اما طبق تحقیقات آنها ، حداقل 90 درصد بیماران COVID که دچار حمله قلبی شده بودند ، فوت کردند.

نویسندگان این تحقیق نوشتند: “این نتایج بررسی بیشتر در مورد خطرات و مزایای انجام CPR طولانی مدت در این زیرمجموعه از بیماران را الزامی می کند ، خصوصاً به دلیل اینکه فرآیند احیا باعث تولید آئروسل ( ذرات معلق در هوا ) می شود که ممکن است پرسنل مراقبت های بهداشتی را در معرض خطر بالاتر ابتلا به ویروس قرار دهد.

با این حال ، همه کارشناسان با نتیجه گیری محققان در مورد بیماران CPR و ویروس کرونا موافق نیستند. در واقع ، J. Randall Curtis ، استاد ریه شناسی از دانشگاه واشنگتن در سیاتل ، که در این مطالعه نقش نداشت ، به HealthDay News گفت که اگرچه CPR میزان ویروس در هوا را افزایش می دهد ، “خطر  ابتلا برای پرسنل بیمارستان نسبتاً کم است چون بیشتر بیماران مبتلا به COVID که دچار حملات قلبی می شوند ، در شرایط حاد قرار دارند  که در حال حاضر به طور جداگانه در ICU هستند و تجهیزات حفاظت شخصی (PPE)  مجزایی از پرسنل دارند.

کورتیس گفت: “من فکر نمی کنم اگر به COVID مبتلا شویم بتوانیم قطعا بگوییم  که ایست قلبی همیشه کشنده است.” “من فکر می کنم که در این وضعیت ایست قلبی و COVID می توان گفت ، احتمال کار احیای قلب بسیار بسیار کم است.”

به گفته کورتیس ، بیشتر بیماران ویروسی کرونا که سرانجام دچار حمله قلبی می شوند ، جانشان را از دست می دهند چون “بیماری ریوی آنها بسیار شدید شده است به طوری که اکسیژن کافی دریافت نمی کنند و بدن آنها از کار می افتد.” بنابراین ، حتی اگر آنها احیا شوند ، قلب آنها باید به مبارزه با کمبود اکسیژن در بدن ریه های آسیب دیده خود ادامه دهند – و این به شدت شانس زنده ماندن آنها را کاهش می دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا