سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
مجله پزشکی و سلامت

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

امروز خوراکی هایی را معرفی می‌کنیم که باعث سرد مزاجی و کاهش میل جنسی خصوصا در مردان می‌شوند، عده ای از میل جنسی زیادی که دارند ناراضی اند و این موضوع باعث اذیت آن ها میشود، غذاها و خوراکی ها تاثیر زیادی بر کاهش و یا افزایش میل جنسی و مزاج دارند، با تغذیه هدف دار و صحیح می‌توان تا حدود زیادی میزان میل جنسی را بازرسی کرد، در ادامه این مقاله بیشتر راجع بع این موضوع صحیت می‌کنیم.

 

میل جنسی مردان به دلایل مختلفی تحت تاثیر قرار میگیرد، یکی از آن ها برنامه غذایی است. بنابر این اگر میل جنسی تان دچار مشکل شده و یا میخواهید سالم باقی بماند باید به آنچه میخورید دقت کنید. از دست دادن میل جنسی میتواند با کمبود ویتامین های گروه B در ارتباط باشد که به صورت کلی روی انرژی تاثیر می گذارند. کمبود زینک روی تولید تستوسترون تاثیر میگذارد و کمبود اسید چرب ها روی تولید کلی هورمون ها تاثیر می‌گذارد.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

از این رو ویتامین ها عامل اصلی جریان خون و عملکرد ارگان ها هستند. برای تثبیت سلامت میل جنسی میوه و سبزیجات به همراه ویتامین E، A و اسید چرب های امگا 3 مصرف کنید. غذاهایی هم وجود دارند که میتوانند تاثیری معکوس داشته باشند. در ادامه می‌خواهم غذاهایی رابه شما معرفی کنم که میل جنسی را در مردان میکشد و شنیدن بعضی از انها ممکن است متعجب تان کند.

 

لبنیات

مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید؟ نفخ و گاز معده میتوانند میل جنسی هرکسی را خراب کنند. متاسفانه تعداد زیادی از مردان نمی‌دانند مشکل عدم تحمل لبنیات را دارند. بنابر این به خوردن انها ادامه میدهند که در نتیجه تاثیر منفی روی میل جنسی شان میگذارد. محدود کردن مصرف لبنیات می‌تواند از این تاثیر منفی که مسلما میل جنسی مردان را می‌کشد پیشگیری کند.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

شیر، بستنی و پنیر همگی شامل این گروه میشوند. اگر شک دارید که دچار عدم تحمل لاکتوز هستید مدتی به دنبال مصرف جای گزین های لبنیات باشید و ببینید آیا تغییری حاصل می‌شود یا خیر.

 

الکل

همه ی از مضرات مصرف نوشیدنی های الکلی با خبریم اما یک خبر بد دیگر هم برایتان دارم، مصرف آن گونه نوشیدنیها برای میل جنسی تان زهر است. مصرف الکل می‌تواند باعث مشکلاتی مانند اختلال در نعوظ شود که نتیجه اش نیز مشخص است: از بین رفتن میل جنسی.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

اگر چنین نوشیدنی هایی مصرف میکردید و به دنبال انگیزه برای کنار گذاشتنشان بودید میل جنسی را هم به دلایلتان اضافه کنید. نوشیدنی های الکلی همچنین کالری بسیار بالایی نیز دارند. مصرفشان علاوه بر این‌که اندامتان را بد شکل می‌کند باعث از بین رفتن دندان ها نیز میشود.

 

پاپ کورن آماده

پاپ کورن های آماده بنظر انتخابی سالم و بی زحمت می‌رسند اما همین ذرت های نمکی میتوانند تاثیر منفی روی زندگی جنسی تان بگذارند. همه ی ما پاپ کورن دوست داریم اما پاپ کورن های آماده حاوی اسید پرفلووروکاتانیک هستند. باعث ایجاد اختلال در غدد درون ریز میشود و می‌تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد. بعلاوه این مواد شیمیایی می‌توانند روی همسرتان نیز تاثیر بگذارند:

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

تحقیقات نشان داده اسید پرفلووروکاتانیک میتواند روی باروری زنان نیز تاثیر منفی بگذارد. بنابر این بهتر است درباره این میان وعده تجدید نظر کنید. اما اگر نمیتوانید از پاپ کورن بگذرید هنوز راه هایی وجوددارد، فقط کافی است خودتان ذرت بخرید و با استفاده از روغن و یک قابلمه روی اجاق تفت دهید. این روش درست کردن پاپ کورن هم سالم است و هم زندگی جنسی تان را تحت تاثیر قرار نمیدهد.

 

توت فرنگی های غیر ارگانیک

بر اساس آمارها در بین میوها و سبزیجاتی که با آفت کش به عمل می‌آیند، توت فرنگی حاوی بالاترین سطح آفت کش بوده است. اگر به دنبال دلیل دیگری برای خرید توت فرنگی های ارگانیک هستید ما آن دلیل را داریم:

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

علاوه برا خطرهایی که آفت کش ها برای سلامت دارند از جمله نقائص هنگام تولد، پارکینسون و سرطان. مصرف این مواد شیمایی میتوانند میل جنسی را نیز از بین ببرند. به یاد داشته باشید که همیشه ارگانیک خرید کنید این مواد شیمیایی میتوانند سطح استروژن را بالا ببرند که موجب کاهش تستوسترون میشود.

 

نعنا

مصرف نعنا میتواند معده را آرام کند و سوزش سر دل را التیام ببخشد، به التیام تمرکز و بهتر شدن سرفه، یبوست و حتی بوی بد دهان کمک کند. با این‌که همه ی این موارد بنظر چیزهای مثبتی می‌آیند، وقتی نوبت به زندگی جنسی تان میرسد، این سبزی خوش بو تاثیر خوبی ندارد.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

بنابر این شاید بهتر باشد مصرف چای نعنای خودرا محدود کنید. منتوئیل موجود در نعنا نشان داده که می‌تواند سطح تستوسترن را کاهش دهد. در واقع چای نعنا را برای خانم هایی تجویز می‌کنند که میخواهند سطح تستوسترون را پایین بیاورند. « تستوسترون هورمون مردانه است ».

 

میگو

کالری میگو پایین است، سرشار است از پروتئین، جیوه کمی دارد. مقدار زیادی ویتامین و موادمعدنی دارد اما شاید گزینه مناسبی برای زندگی جنسی تان نباشد. میگوها برای این‌که رنگ خودرا از دست ندهند با hexylresorcinol اسپری میشوند این ماده شیمیایی استروژن را افزایش داده و سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد. یک حقیقت ناخوشایند دیگر در مورد میگوها این است که تحقیقات نشان داده است:

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

حدود 20 درصد میگوهای منجمد حاوی باکتری های ویبریو و ایکولی هستند که باعث مسمومیت غذا می‌شوند. فرد دچار اسهال و کم آبی بدن شدید می‌شود. همه ی این‌ها موجب می‌شود میگو از جمله غذاهایی باشد که به میل جنسی مردان ضربه میزند. هرچند میگو تازه چنین مشکلاتی را برایتان به وجود نمی آورد.

 

بذر کتان

بیش از 5000 سال است که از بذر کتان به منظور التیام سلامت و التیام بخشی استفاده می‌شود. بذر کتان نه تنها سرشار است از اسید چرب های امگا 3 بلکه حاوی فیتوشیمیایی هایی به نام لیگانها است. همچنین سرشار از فیبر خوراکی، منیزیم، پتاسیم، منگنز و موادمعدنی مانند فسفر، آهن و مس است. با این حال آقایان قبل از این‌که در همه ی غذاها از بذر کتان استفاده کنند باید خوب فکر کنند. با این‌که بذر کتان بسیار مفید است اما برای مردان کمی مشکل ساز میشود.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

بذر کتان حاوی فیبر و لیگنین است که به سوخت و ساز استروژن کمک می‌کنند اما وقتی مصرف بالا باشد ممکن است سطح تستوسترون را نیز کاهش دهد. توصیه می‌شود آقایان مصرف بذرکتان خود رابه یک یا دو قاشق چای خوری آن هم چند روز در هفته کاهش دهند. با اینکار هم از مزایای بذر کتان بهره برده اند و هم سطح تستوسترون کاهش نمی‌یابد.

 

ودر ادامه: نقش تغذیه در روابط زناشویی

تحقیقات نشان داده است که 20 درصد جمعیت جهان دچار اختلالات جنسی است و عده ای از آمارها حاکی ازآن است که بیش از 60 درصد اختلالات زناشویی که به طلاق منجر میشود ناشی از مشکلات جنسی و ناهمگونی بین زن و شوهر در مسایل زناشویی است. تعداد زیادی از اختلالات جنسی مانند فقدان میل جنسی، ناتوانی جنسی، ناباروری و دیگر مسایل ریشه در عدم تعادل ریشه در عدم تعادل مواد شیمیایی و هورمون ها در بدن دارد که با نظر پزشکان متخصص قابل درمان است.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

اما یکی از عواملی که بر تمایلات جنسی اثر می‌گذارد رژیم غذایی است. رژیم غذایی نامناسب میتواند باعث کاهش میل جنسی بشود و هرچه فرد غذای مناسب تری مصرف کند، توانایی او در روابط زناشویی بیشتر میشود. یک رژیم مدیترانه ای که شامل غلات، میوه جات، سبزیجات، گردو و روغن زیتون است و هم چنین مصرف مقادیر کم شکر، غالت بدون سبوس میتواند قوای جنسی را افزایش دهد.

 

غده های هورمون ساز

عملکرد جنسی توسط غدد درون ریز بازرسی می‌شود. این غدد هورمونهای خاصی ترشح میکنند. برای این‌که این غدد بتواند درست عمل کنند، نیاز به مواد مغذی خاصی دارند. یکی از مهم‌ترین غددی که دراین زمینه نقش دارد، غده هیپوفیز است. نقصان در ترشح این غده میتواند منجر به نقص در اندام های تناسلی، یائسگی زودرس در زنان و ناتوان جنسی در مردان شود.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

از غدد دیگر غده فوق کلیه است که مقدار کم اما مهمی از هورمونهای جنسی را تولید میکند و فرسودگی آن می‌تواند به ناتوانی جنسی یا عدم میل جنسی منجر شود. غده هیپوفیز برای عملکرد خود به ویتامین های گروه B، اسید پانتوتنیک، ویتامین E و روی نیاز دارد. غده فوق کلیه نیز به ویتامین های A, B, E, C و اسیدهای چرب اشباع نشده نیاز دارد.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

روی از جمله آنتی اکسیدان های لازم برای درست کار کردن غده فوق کلیه است ضمن این‌که برای تولید تستوسترون و افزایش تعداد اسپرم بسیاری لازم است. این ماده همچنین باعث افزایش استقامت در حین فعالیت زناشویی می‌شود و احساس خستگی را از بین می‌برد. مقدار مورد نیاز روی برای بدن 40 میلی گرم در روز است. روی در صدف خوراکی بخارپز، تخم کدو، تخمه گل آفتابگردان، سیر و اسفناج یافت میشود.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

منیزیم نیز از جمله موادی است که استقامت ماهیچه ها را افزایش می‌دهد و باعث تمدد اعصاب لازم برای فعالیت زناشویی میشود. همچنین اسیدهای چرب ضروری در تولید هورمونهای جنسی نقش دارند به ذخیره کردن ویتامین های محلول در چربی مثل E، D و K کمک کرده و فرد را از نظر جنسی فعال نگه می دارند. اسیدهای چرب ضروری در گیاهان دریایی، دانه کتان، کنجد، بادام، جوانه گندم و کدو تنبل به وفور وجوددارد.

 

مصرف متعادل

در طب سنتی ایران برای حفظ سلامت توجه به شش اصل ضروری است که یکی از انها «خوردنی ها و نوشیدنیها» است. بنابر دیدگاه طب سنتی بعلت تفاوت «مزاج» افراد و تفاوت در گرمی و سردی غذاها و نیز ماهیت هر بیماری و علت اختلال عملکرد جنسی، تجویز بدن بررسی غذا صحیح نیست. طبق معمول دراین موارد نمیتوان بدوت تجزیه و تحلیل مشکل بیمار از غذاها و گیاهانی مانند خرما، نعناع، زعفران، سیر، بادام، کنجد، فندق، گردو، فلفل و نخود و… استفاده کرد.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

اگرچه غذاها بطور موثری در افزایش و کاهش میل جنسی و یا توانایی جنسی نقش دارد ولی باید توجه کرد که گاهی مصرف طولانی مدت عده ای از همین مواد خوراکی ساده بدون رعایت اصول علمی تاثیرات نامطلوبی بر فرد گذاشته و چه بسا باعث تشدید مشکل بیمار میشوند. در تحقیقی که در مورد اثر غذاها بر میل جنسی انجام شده است، 85 درصد اقلام مواد غذایی مورد استفاده در ایران اثر تقویت کننده میل جنسی داشته اند.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

14.5 درصد مواد غذایی اثر تضعیف کننده و 27.5 درصد هم اثری بر میل جنسی نداشته اند.در تعداد زیادی از موارد دیده شده است افرادی بعلت کثرت استفاده از غذا های گرم به مدت طولانی دچار ضعف جنسی و پیچیده شدن بیماری خود، شده اند. بنابر این توصیه میشود با توجه به وجود مواد موثر بر عملکرد جنسی در غذا های روزمره بدون مشورت با فرد آگاه به طب سنتی و تنها با تکیه بر شنیده ها خوددرمانی تغذیه ای نکنید.

 

ویتامین ها؛ مواد غذای حیاتی

ویتامین A از ویتامین های محلول در چربی است که نقش اساسی در تولید مثل ایفا میکند. این ویتامین در سیب زمینی شیرین، هویج، کلم پیچ، شلغم، اسفناج، بروکلی، کاهو، فلفل قرمز و انبه یافت می‌شود. از ویتامین های گروه B تیامین «B1»، ریبوفلاوین «B2» و نیاسین «B3» برای میل جنسی طبیعی، لازم است البته ویتامین های B5, B6, B12 نیز برای کاهش استرس و تنظیم سطح هورمونهای بدن مفیداند.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

ویتامین B3 «نیاسین» باعث اتساع عروق شده و گردش خون را التیام می بخشد. این ویتامین همچنین باعث ساخته شدن هورمونهای جنسی می‌شود. ویتامین B6 از افزایش میزان پرولاکتین که خود باعث کاهش میل جنسی است، پیش گیری میکند. پس بطور کلی ویتامین های گروه B جهت سلامت تولید مثل لازم اند.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

منابع سرشار از ویتامین های گروه B عبارتند از غلات سبوس دار، تخم مرغ، حبوبات «نخود و لوبیا و…»، سویا، ماهی سالمون و دیگر ماهی های آزاد، انواع مغزهای گیاهی به صورت خام، کلم بروکلی، گوشت کم چرب و موز که دارای آنزیم برومیلین است ودر افزایش میل جنسی مردان موثر است. همچنین موز سرشار از پتاسیم و ویتامین های گروه B است. باید توجه داشت که مصرف نوشیدنی های الکلی باعث از بین رفتن ویتامین های گروه B می‌گردد.

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

ویتامین C در عملکرد سالم شماره جنسی نقش مهمی دارد. همچنین اسپرم ها را در برابر اثر رادیکال های آزاد که باعث چسبیدن و عدم تحرک آن ها می‌شود، محافظت می‌کند. منابع سرشار این ویتامین در مرکبات، توت فرنگی، کیوی، هلو، انبه، گوجه فرنگی و سبزی های برگ تیره وجوددارد.ویتامین E به تولید هورمونهای جنسی کمک کرده و گردش آن ها را بهتر می‌کند. ویتامین E در مغزها، حبوبات، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزی ها یافت میشود.

 

مواد ممنوع

چه خوراکی هایی بخوریم تا شهوت مان کم شود؟

مصرف بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار باعث فرسودگی غدد فوق کلیوی و کاهش میل جنسی می‌گردد. مصرف زیاد کافئین با ایجاد خستگی مفرط موجب مصرف شدن تمام هورمون کورتیزول بدن میشود که این امر موجب فرسودگی غدد فوق کلیوی شده و کاهش توانایی جنسی رابه دنبال دارد. غذا های بسته بنید شده، فست فود و غذا های آماده دارای سطح بالایی از چربی های اشباع شده هستند.

جهت عضویت در کانال تلگرام نسیم ورد کلیک کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن