سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد سایت تابع قوانین جاری کشور می باشد و در صورت درخواست مطلبی حذف خواهد شد
اخبار بین الملل

ترامپ در پاسخ به کره‌ شمالی: تسلیحات اتمی آمریکا قدرتمندتر از همیشه است

ترامپ در پاسخ به کره‌ شمالی: تسلیحات اتمی آمریکا قدرتمندتر از همیشه است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کره شمالی را این گونه پاسخ داد: تسلیحات هسته ای آمریکا «قدرتمندتر از همیشه است […] امید که ما هیچوقت از این قدرت [هسته ای] خود استفاده نکنیم. اما هیچوقت زمانی فرا نخواهد رسید که ما قدرتمندترین کشور دنیا نباشیم.»

 

این از آخرین توییت های آقای ترامپ در پاسخ به تهدید پیونگ یانگ است که در جواب به تهدید متقابل پیشین آمریکا اعلام کرد گزینه حمله موشکی به جزیره گوام آمریکا را روی میز دارد.

 

گوام جزیره‌ای تحت حاکمیت دولت ایالات متحده آمریکاست، با جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر. هزاران نظامی آمریکا در این جزیره مستقر هستند.

دونالد ترامپ اخیرا در واکنش به تهدیدات و آزمایشات موشکی کره شمالی در پیامی گفت که اگر این کشور به تهدیداتش ادامه دهد با «آتش و خشمی که دنیا تاکنون به خود ندیده مواجه خواهد شد.»

بدنبال این سخنان آقای ترامپ بود که پیونگ یانگ اعلام کرد که طرحی احتمالی حمله به جزیره گوام، جایی که بمب افکن های استراتژیک آمریکایی مستقرند، را توسط موشک های کوتاه و دوربرد خود در دست تهیه دارد.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا که عازم جزیره گوام بود اعلام کرد که هیچ تهدیدی آنی از سوی کره شمالی متوجه آمریکا نیست.

وی با بیان این که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی زبان دیپلماسی را درست نفهمیده است گفت که «هدف رئیس جمهوری فقط روشن سازی این موضوع برای رژیم کره شمالی بود که آمریکا از خود و از متحدانش دفاع خواهد کرد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا